בשנת 2009, כמה שנים לאחר שמייקל ג׳קסון עמד למשפט באשמת פדופיליה וזוכה, עיתונאי של מגזין האדריכלות והעיצוב הנחשב Architectural Digest קיבל כרטיס כניסה לחוות נוורלנד. היום, לאחר פרסומו של הסרט הדוקומנטרי "לעזוב את נוורלנד" של HBO שיצא החודש, הציטוטים מאותה הכתבה מצמררים במיוחד. ״ילדים שונאים חושך: נוורלנד היא מפלט של אורות מנצנצים. ילדים שונאים דממה: מוזיקה מתנגנת בבית בכל עת״, נכתב שם. ״יותר מכל, נוורלנד היא מקום בטוח, והתשובה האידיאלית לשאלה ׳מישהו ראה את הילדות שלי?׳״.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

מייקל ג'קסון
מייקל ג'קסון | צילום: Vicki L. Miller / Shutterstock.com
נוורלנד, תחנת רכבת
חווה ששטחה 11 אלף דונם. תחנת הרכבת של נוורלנד | צילום: Frazer Harrison / Staff /Getty Images

כאמור, הכתבה נכתבה והתפרסמה לאחר שג׳קסון כבר עמד למשפט על פגיעה מינית בקטין. בסרט "לעזוב את נוורלנד" מספרים וייד רובסון וג'ימי סייפצ'וק שעברו התעללות מינית ממושכת על ידי ג'קסון, בין השאר כשהתארחו בחווה העצומה. ג'קסון רכש את חוות נוורלנד במחוז סנטה ברברה שבקליפורניה ב-1987. ב-2003, כשגאווין ארוויזו בן ה-13 תבע את הזמר על התעללות מינית, ערכה המשטרה חיפושים בחווה, וב-2005 ג'קסון הפסיק להתגורר בה.

נוורלנד, אגמים ומגרש טניס
מגרש טניס ואגמים | צילום: Frazer Harrison / Staff /Getty Images
נוורלנד, לונה פארק
צילום: Jason Kirk / Staff /Getty Images

מאז מותו של ג'קסון ב-2009 עברה נמצאת החווה בניהול קרן של המשפחה. ב-2015 ניסתה הקרן למכור את החווה, ששמה שונה ל"חוות עמק הסיקמור" (שקמה), ב-100 מיליון דולר. ב-2017 המחיר צנח ל-67 מיליון דולר. בפברואר השנה, שבועות ספורים לפני שידור הסרט המזעזע, פורסם שהחווה עומדת למכירה שוב, הפעם ב-31 מיליון דולר.

ב-15 השנים שג'קסון התגורר בנוורלנד הוא הפך את החווה למעין פארק שעשועים או מגרש משחקים לילדים, מה שהיום נראה כמלכודת ולא כבחירת עיצוב תמימה. הדימוי המזוהה ביותר עם חוות נוורלנד – הבניין שבחזיתו צמחים המסודרים כשעון ענקי – הוא למעשה תחנת הרכבת של החווה, שקרויה תחנת קתרין, על שם אמו של ג׳קסון.

View this post on Instagram

A post shared by Sotheby's International Realty (@sir.socal) on

View this post on Instagram

A post shared by Judy Crawford (@crawfordccg) on

View this post on Instagram

A post shared by Suzanne Perkins (@suzannenealperkins) on

 

החווה משתרעת על פני שטח של יותר מ-11 אלף דונם - בסרט מספרת אחת האימהות שלעתים ג׳קסון ובנה בן השבע היו נעלמים יחד לטיול בחווה, ונדרש לה חצי יום למצוא אותם. בשטח העצום יש אגמים, בריכה, מתקני שעשועים, מגרש טניס וכן מדשאות רחבות ומטופחות, מזרקות שניצבות במרכז אגמים קטנים, פסלי נחושת גדולים, עצים וגינות פרחים. בתקופה שג'קסון התגורר במקום התנגנה מוזיקה כל העת גם בחוץ ורכבות שעשועים נסעו במתחם. לג'קסון היה גם גן חיות ובו פיל, אורנגאוטנים ולמות.

גודלו של הבית הראשי - זה שבו התגורר ג׳קסון ובו התרחשו רבים מהמעשים האיומים שרובסון וסייפצ'וק מתארים בסרט – הוא כ-1,115 מ"ר. פרטים כמו מספר חדרי השינה והעובדה שבבית יש חדר קולנוע ובו מיטה מקבלים משמעות מצמררת אחרי שרובסון וסייפצ'וק סיפרו בסרט שג'קסון התקין פעמונים בכניסה לכל החדרים, כדי שאיש לא יוכל להפתיע אותו כשהתעלל בהם מינית.

View this post on Instagram

A post shared by Neverland (@neverlandvalleyranch) on

View this post on Instagram

A post shared by Mundo MS (@mundomsoficial) on

View this post on Instagram

A post shared by Neverland (@neverlandvalleyranch) on

View this post on Instagram

A post shared by Neverland (@neverlandvalleyranch) on

View this post on Instagram

A post shared by Michael Jackson FanSquare (@mjfansquare) on


ג'קסון בצילומים למגזין Architectural Digest

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

כשמסתכלים היום על תמונות הבית, הוא מזכיר את בית האימה בסדרה ״מי מתגורר בבית היל״. העיצוב יוצר תחושה כמעט גותית, עם נברשות עתיקות משתלשלות מהתקרות המחופות בקורות עץ גסות וכהות. עץ כהה מחפה גם את הרצפה, הדלתות והקירות. גם המעקות ופרופילי החלונות עשויים עץ. בבית היה חדר משחקים עם מכונות משחק ענקיות, שאת חלקן ג'קסון היה לוקח איתו לסיבובי הופעות במטוסי מטען. כל אלה וגם פרטים קטנים כמו ידיות שעוצבו כמו כדורי בייסבול, כדורגל וכדורסל מיניאטוריים כדי לקסום לילדים – מחרידים היום במיוחד.