בקרוב יעברו הנסיך הארי ומייגן מרקל לבית שקיבלו מהמלכה אליזבת. מדובר במתנה נדיבה - פרוגמור קוטג' הוא מבנה מהמאה ה-17 ובו 10 חדרי שינה – אבל המלכה לא מסתפקת בזה. מקור בארמון אמר ל"וניטי פייר" שהמלכה הזמינה את בני הזוג לבחור כמה יצירות אמנות מהאוסף הענקי שלה.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

"למייגן והארי נאמר שהם יכולים לבחור כמה יצירות אמנות לפרוגמור קוטג'", אמר המקור. "הם קיבלו רשימה של ציורים לבחירה והם מתלבטים מה לתלות בבית החדש שלהם". אוסף האמנות המלכותי הוא אוסף האמנות הפרטי הגדול בעולם. יש בו יותר ממיליון יצירות, בהן שישה ציורים של רמברנדט, לפחות 600 ציורים של לאונרדו דה וינצ'י ולפחות 20 של מיכלאנג'לו וכן יצירות של אמנים מודרנים כמו אנדי וורהול ואניש קאפור.

View this post on Instagram

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

מייגן והמלכה

מייגן והארי ידועים כחובבי אמנות. לפני ההודעה הרשמית על יחסיהם הארי קנה למייגן את היצירה Everybody Needs Somebody To Love של האמנית הידועה בשם הבדוי ואן דונה. ויש עוד חובבי אמנות במשפחה: קייט מידלטון למדה באוניברסיטה תולדות האמנות (גם היא והנסיך בחרו יצירות מהאוסף המלכותי, והן תלויות עכשיו בבתיהם בארמון קנזינגטון ובאנמר הול). הנסיך צ'רלס הוא צייר חובב.

View this post on Instagram

A post shared by ART.SDQ (@artsdq) on

היצירה Everybody Needs Somebody To Love

View this post on Instagram

A post shared by Royal Collection Trust (@royalcollectiontrust) on

רישום של לאונרדו דה וינצ'י שנמצא באוסף המלכותי

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

השיפוץ בפרוגמור קוטג' כולל עוד שינויים רבים מלבד בחירת יצירות אמנות. על פי הדיווחים, בני הזוג מתכננים להתקין בבית מערכת לייצור אנרגיה ירוקה בשווי 50 אלף פאונד (כ-235 אלף שקל) שתספק חימום, מים חמים וחשמל. מלבד זאת כולל השיפוץ גם הוספת קמינים, גרמי מדרגות ורצפה צפה (רצפה המתוקנת על רגליות מתכת ומתחתיה עוברים כבלים ומותקנות מערכות שונות). בבית גם יתקינו יחידת דיור לאמה של מייגן, דוריה רגלנד, שתעזור לטפל בתינוק או בתינוקת.

View this post on Instagram

A post shared by Modern Day Princess (@thatssosussex) on

פרוגמור קוטג'

View this post on Instagram

A post shared by John Yunis (@johnyunis) on

View this post on Instagram

A post shared by John Yunis (@johnyunis) on


עלות השיפוץ מוערכת ב-3 מיליון פאונד. לפי "הדיילי מייל", הוצאות הבנייה ישולמו על ידי ה- Sovereign Grant – כלומר כספי המסים המועברים למשפחת המלוכה, ובני הזוג ישלמו על הריהוט. "הם מאוד נרגשים מהמעבר", אמר מקור ל"ווניטי פיר". "למייגן יש הרבה סטייל והיא אוהבת עיצוב פנים, אז היא תשקיע בחדר הילדים אבל גם במטבח... היא רוצה שהבית יהיה מלא אור, מודרני אבל עם נגיעות של שאבי שיק שהיא אוהבת".