עולם המטבחים לא מפסיק להשתכלל בעיצובים ובטכנולוגיות חדישות ומפתיעות, ומחיריהם מטפסים בהתאם, אבל השבוע נחשף מטבח יוקרתי במחיר שערורייתי במיוחד והוא נחשב למטבח היקר בעולם בסך 1.6 מיליון דולר.

המטבח היקר בעולם, אי (צילום: Sean Gardiner W1 Featues)
אי קריסטל ייחודי | צילום: Sean Gardiner W1 Featues

נחושת נגד בקטריות, שנדלייר למשחקי אור

בניית המטבח, שזכה לשם 'פרח הקריסטל' על ידי מעצבו, קלאודיו סליברטי האיטלקי, ארכה מעל שנה, בעבודת חציבה ועיבוד ידנית של חומרים רגישים ויקרים במיוחד, כמו זכוכית מורנו טהורה ואבנים מיוחדות. מי שמעוניין להזמין מטבח כזה, ומסתבר שיש כבר ביקוש, יאלץ להמתין כשמונה חודשים. המטבח נחשף במסגרת אירוע מיוחד באולם 'וואן מייפייר' הלונדוני. החומרים מהם עשוי המטבח נבחרו מסיבות עיצוביות, אך לא רק: חיפויי הנחושת  אמורים לייצר אפקט הגייני, מאחר שנחושת ידועה כדוחה מיקרובים מזיקים. השנדלייר היוקרתי עוצב לצרכי משחקי החזרת אור והשתקפויות מכוונות שיעניקו למטבח מראה זוהר.

המטבח היקר בעולם, רצפה (צילום: Sean Gardiner W1 Featues)
שנדלייר של סברובסקי | צילום: Sean Gardiner W1 Featues

המטבח היקר בעולם, ידיות (צילום: Sean Gardiner W1 Featues)
סך הכל 27 ארונות | צילום: Sean Gardiner W1 Featues

במרכז החדר מנקר העיניים הוצב אי קריסטל ייחודי בשווי 58,750 דולר, המואר בעזרת שנדלייר של סברובסקי, ששוויו כ-42 אלף דולר. גם הכיור אינו מהפשוטים ועשוי קריסטל. הברזים, בעיצובו של פיליפ סטארק עשויים כרום וקריסטל ומשטח העבודה עשוי אבן. מכשירי החשמל של החברה הגרמנית גאגנאו עולים כ-38,250 דולר. אך הקונים הפוטנציאליים יכולים להוסיף למטבח, אם משום מה אינו די מפואר וייחודי בעיניהם, גם חיפויי נחושת לכל דלתות 27 הארונות, דבר שיוסיף לסכום הכולל מעל 700 אלף דולר.

"המטבח מאתגר את גבולות הדמיון והאפשרויות העיצוביות", אמר המעצב הנרגש סליברטי, "זה מאסטרפיס מושלם המשלב בין איכויות עיצוב גבוהות, חומרים טבעיים משובחים ואומנות בעבודה עם חומר, ברמה הטובה ביותר. התוצאה הסופית אינה רק נוחה לעבודה ולשימוש, היא גם עבודת אמנות". השף זילי, מנחה תוכניות טלוויזיה נודע ובעל מסעדות רבות בממלכה, שותף בפרוייקט, היה זה שבחר במעצב סליברטי לפרוייקט השאפתני. "קלאודיו משמש השראה כיום לכל מעצבי הפנים. הוא עיצב את ביתי ואת מסעדותי, ובעיני התוצאה, פרח הקריסטל שלנו, שווה ערך לקילו של פטריות כמהין לבנות על הפסטה שלי. במילים אחרות, קלאודיו הצליח לשלב עיצוב חדשני עם פונקציונליות בצורה מושלמת. מדובר בשיא היוקרה והפאר האפשריים".

המטבח היקר בעולם, ארונות (צילום: Sean Gardiner W1 Featues)
ממש "פרח קריסטל" | צילום: Sean Gardiner W1 Featues

בהשקעה קצת יותר נמוכה תוכלו לקבל מטבח עגול
לכל הכתבות בנושא מטבחים