מייקאובר אביה בר מקרר ומטבח (צילום: אביה בר)
צילום: אביה בר
אביה בר היא סטודנטית לאדריכלות ומעצבת אירועים שעוסקת ב-diy בשעות הפנאי שלה, ומשפצת בהדרגה את הדירה השכורה בכפר סבא שבה היא גרה עם בעלה כבר שנה וחצי. "זו דירה ישנה בבנייני רכבת ובעל הבית הסכים שאשפץ אותה", היא מסבירה מה הניע אותה להשקיע בדירה.

לכל הכתבות בערוץ living 

>> לתשומת לב הנוסעים: 6 קרונות הרכבת היפים בעולם

>> פנטזיה מדברית: וילות האירוח הכי יפות בישראל

המטבח ממוקם ממש בכניסה לדירה, כך שכל מי שנכנס נחשף ישירות אליו ולבני הזוג היה חשוב שהוא יראה טוב. המטבח כלל רק צד אחד של ארונות ומאחר שאביה הייתה זקוקה למשטח עבודה נוסף היא הוסיפה משטח עץ בקיר הנגדי, ליד המקרר, ומעליו שני מדפי עץ להצגת כוסות ופריטים שונים. את פלטת העץ היא קנתה בנגרייה, חתכה ממנה בעזרת מסור חשמלי משטח ומדפים, ודאגה להשאיר מקום לתנור עם הכיריים. מעל משטח העבודה החדש הדביקה טפט בריקים עמיד במים, כדי למנוע לכלוך של הקיר.

מייקאובר אביה בר מקרר ומטבח מקרר בלבד לפני (צילום: אביה בר)
צילום: אביה בר

את המקרר בני הזוג הביאו איתם מהדירה הקודמת, כמו את שאר הריהוט בדירה, ולמרות שעבד מצוין, הוא היה מיושן מאוד מבחינת מראה - לבן עם ידיות פלסטיק צהובות. אביה חשבה שחבל לזרוק אותו ולרכוש מקרר חדש, והחליטה לרענן את החזות שלו.

כך תהפכו מקרר מיושן למקרר וינטג' בשיא הסטייל

  • הכנה

מייקאובר אביה בר מקרר ומטבח רק מקרר לפני (צילום: אביה בר)
צילום: אביה בר
בהתחלה אביה ניקתה היטב את מעטפת המקרר, וניגבה אותה ביסודיות כדי שלא יישארו נתזים או מריחות של מים. לאחר מכן שייפה את המקרר עם נייר שיוף והבריגה החוצה את הידיות הישנות. את חורי הברגים סתמה בשפכטל.

  • צביעה

מייקאובר אביה בר מקרר ומטבח אחרי -3 (צילום: אביה בר)
צילום: אביה בר
בשלב הבא צבעה עם מברשת ורולר את כל החלק החיצוני של המקרר, וגם את החלק הפנימי שלו שרואים בפתיחת הדלת. הצבע הנבחר היה צבע משי של טמבור בגוון palest blossom. אביה: "הצבע אומנם מיועד לקירות אבל עשה את העבודה ללא שכבה נוספת".

  • התאמת הידיות

מייקאובר אביה בר מקרר ומטבח אחרי -2 (צילום: אביה בר)
צילום: אביה בר
בתור ידיות השתמשה במוט לתליית מגבות של איקאה HULTARP, שהגיע בגוון זהב כך שלא נאלצה לצבוע אותו. אביה: "בעלי חתך את המתלים לאורך המתאים בבית מלאכה, ואני הברגתי למקרר במקום המיועד. כאן הייתה חשובה לי הפונקציונלית. לא הייתי בוחרת בידית שאני צריכה לצבוע אותה, כי נוגעים בה כל הזמן והצבע היה מתקלף".

  • הוספת קישוט

מייקאובר אביה בר מקרר ומטבח אחרי (צילום: אביה בר)
צילום: אביה בר
להשלמת העיצוב אביה חתכה כיתוב שעיצבה במכונת חיתוך ויצירה Cricut Joy שיש ברשותה, הדפיסה על נייר מדבקה בגוון זהב והדביקה בפינת המקרר.

 

עלויות לשדרוג המקרר:

פחית צבע משי של טמבור בגוון palest blossom מטמבורייה – 50 שקלים

שני מוטות לתליית מגבות של איקאה HULTARP – קצר 39 שקלים, ארוך 49 שקלים – סך הכול 88 שקלים

רולר, מברשת צבע וברגים מטמבורייה – 32 שקלים

סך הכול שיפוץ המקרר בלבד – 170 שקלים

 עלויות נוספות למטבח: 20 מדבקות בריקים מעלי אקספרס בעלות 15 שקלים כל אחת – 300 שקלים; פלטת עץ גדולה למטבח מנגרייה – 400 שקלים

מייקאובר אביה בר (צילום: נדיר ארמה)
צילום: נדיר ארמה