המטבח שלנו אומר עלינו כל כך הרבה. הצצה אחת למטבח של בית ואנחנו יודעים מי גר כאן: הגודל, האבזור, הניקיון וכמובן – העיצוב. יש כל כך הרבה אפשרויות לעצב מטבח, גם אם אין הרבה כסף כדי לעצב מטבח חלומות עם הארונות הכי יקרים והמגירות הכי שקטות. כבר הבאנו לכם בעבר שיטות לחידוש מטבח בצבע, וגם לוח השראה למטבחים מעוצבים, אבל הפעם אנחנו רוצים לעזור לכם לבחור, אם אתם עדיין מתלבטים. אז מה המטבח שלכם אומר עליכם? בואו לגלות.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

ד"ש לאבא: מטבח קלאסי

אנשים שיש להם בבית מטבח קלאסי הם אנשים שיש להם טעם טוב, ויש להם כבוד למסורת של עיצוב. מטבחים קלאסיים לעולם לא יוצאים מהאופנה, גם אם הם מחביאים בחזיתות הנקיות שלהם חידושים טכנולוגיים. מטבח קלאסי ישלב בדרך כלל חזיתות עץ בצבעים מתונים מאוד, מכשירי חשמל בעלי מסורת של ייצור ועיצוב שאינו מנקר עיניים. האנשים שיבחרו מטבח קלאסי לבתים שלהם הם כאלה שיודעים לבשל, אוהבים לארח ובדרך כלל גם יודעים לשמור על המטבח ולתחזק אותו לאורך שנים. וכן, הם בדרך כלל ההורים שלכם.

נעמי יחזקאל, מטבח (3)
מטבח קלאסי בעיצוב נעמי יחזקאל | צילום: גלעד רדט
בית ממלוכי ביפו
מטבח בולטהאופ הראשון בישראל, בבית ביפו | צילום: עודד סמדר
נטלי גרוס, מטבח (11)
מטבח קלאסי עם נגיעות מתכת. עיצוב נטלי גרוס | צילום: הילה עידו

המתקתקים: מטבח מודרני

יעיל, נקי, מינימליסטי, חף מקישוטים ולרוב טכנולוגי. אם המטבח שלכם כזה, אז גם אתם בוודאי כאלה – אנשי הייטק או בעלי מקצועות חופשיים אחרים, סביר להניח שגילכם לא עולה על 40, ומה שמעניין אתכם, גם כשאתם מארחים, זה הפונקציונליות והרצון שהכל יהיה בהישג יד ובמראה חלק, אבל גם יוסתר היטב כשהוא לא בשימוש. חזיתות לא מקושטות, ידיות קטנות או אינטגרליות ונסתרות מאוד - בעיניכם פחות זה יותר, ומה שכבר קיים חייב להיות סופר מעודכן.

אלה מורגן, מטבח (16)
מטבח דירת נדלניסט רווק בחיפה. עיצוב: אלה מורגן | צילום: אולגה סולן
שחר רוזנפלד, מטבח (13)
מודרני נקי בשחור ולבן. מטבח בעיצוב שחר רוזנפלד אדריכלים | צילום: שי אפשטיין
פנינית שרת אזולאי, מטבח ופינת אוכל (4)
שחור לבן, אבל להפך. עיצוב: פנינית שרת אזולאי | צילום: איתי בנית
דיטיילס, מטבח (16)
מטבח בעיצוב סטודיו דיטיילס | צילום: הגר דופלט

היום פה, מחר שם: מטבח אקלקטי

אנשים של מטבח אקלקטי הם אנשים שלא החליטו ואיך לומר? גם ממש לא דחוף להם. הם בין עבודות, אבל לא מהסוג שלא מכניסות כסף, אלא להפך. הם אמיצים ואין להם בעיה להחליף מקצוע באמצע החיים. ובגלל שלהם בא טוב בעין שילוב של ארון תעשייתי עם שולחן כפרי או להפך – גם אתם תתאהבו ברגע שתיכנסו אליהם. המטבח האקלקטי יימצא בביתם של אנשים שאוהבים לארח, ובדרך כלל גם אוהבים לספר את הסיפור של כל אחד מהרהיטים: מור"ק איך התמקחנו על המנורה בשוק הפשפשים בברלין, וסיפור הריפוד העצמי של הכיסאות. לפעמים זה קצת מעייף, אנחנו יודעים.

ליאת עברון, מטבח (7)
לאנשים שלא רואים אף אחד ממטר. עיצוב: ליאת עברון | צילום: שי אפשטיין
מיכל חן, מטבח (6)
הכל הולך, וזה יפה. מטבח בעיצוב מיכל חן | צילום: שי אפשטיין
נטע לוינגר, מטבח (2)
המטבח האקלקטי שעיצבה נטע לוינגר | צילום: יחסי ציבור
 

סלואופודיסטים שאתם: מטבח כפרי

אנשים של מטבח כפרי הם אנשים שיש להם איזשהו חיבור עמוק ושורשי לאדמה, כזה שגורם גם לאורחים שלהם להרגיש בבית תוך דקות ספורות. אנשים שלווים שמסתפקים במעט, ולא מתעניינים בתנור אפייה שמחובר לוויי פיי או בגאדג'טים שבעיניהם לא מקלים את העבודה אלא מסבכים אותה. במגירת המפות שלהם, סביר להניח, יש לפחות אחת משובצת אדום לבן. עוד תמצאו אצלם סכין שף אחת ממש טובה, אבל לא יהיה במגירות אפילו חותכן אחד מפונפן. הם יקנו חומרי גלם רק ביום שבו יארחו אתכם, ולא בשוק האיכרים הממש חדש, אלא בשוק ותיק שהם מכירים שנים. לא, עזבו. הם פשוט יצאו לקטוף את מה שצמח בגינה האורגנית בחוץ.

דנה שבדרון, מטבח (26)
הרבה עץ, מעט ירוק. מטבח בעיצוב דנה שבדרון | צילום: עודד סמדר
דנה שבדרון, מטבח (24)
עיצוב: דנה שבדרון | צילום: עודד סמדר
מירב עין הים, מטבח (34)
מטבח כפרי בעין הים. עיצוב: מירב דקל | צילום: שירן כרמל, עיצוב מירב דקל

תוציאו בון: מטבח תעשייתי

או שאתם שפים שפשוט לקחו את העבודה הביתה, או שרציתם ממש להיות אבל לא יכולתם לשאת את החום. אז עשיתם אחד כזה בבית, כי אתם ממש אוהבים לארח ולתת הרגשה של חוץ ושל חו"ל, אבל פה ברמת גן או גבעתיים. לאנשים של מטבח תעשייתי, ואנחנו מוכנים להתערב על זה, יהיו קעקועי שרוול סופר מגניבים, והם תמיד יביאו את ההגנבה עם המלח המיוחד מהנסיעה האחרונה לאיטליה או נקניקייה שווה מברלין. קיצור: מתים להיות חברים שלהם.

המטבחים הטרנדיים של איקאה ל-2015
מטבח במראה תעשייתי של איקאה | צילום: יח"צ איקאה
ארונות מטבח, דומיסיל, חיפוי אלומיניום
שילוב של ארונות כפריים ומראה תעשייתי באבזור | צילום: יח"צ דומיסיל
מטבחים 2015 14 מטבח בטון במראה תעשייתי של Leicht
מטבח בטון במראה תעשייתי | צילום: Leicht
ארונות מטבח, מטבח בעיצוב סיגל ליטבק, מראה תעשייתי
מטבח במראה תעשייתי נינוח. עיצוב: סיגל ליטבק | צילום: נדב פקט
 

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק