בבתים רבים המטבח מהווה את מרכז הבית, שם מתנהלים עניינים ברומו של עולם. אז למה בעצם, שלא נעצב את המטבח שלנו בצורה עגולה? מטבח מעגלי משלב תערובות של פונקציונליות ואסתטיקה והופך, בווריאציה הזו, למוקד של מרחב המחייה, מבלי להפריע לכל מה שקורה סביבו. בשוק המטבחים האמריקני יש כבר חיה כזו: דגם של מטבח הנקרא "אקרופוליס", המייצג טכנולוגיה מתקדמת ונגישה סביב הסירים והמחבתות.

מטבח עגול לראשי (צילום: www.foodrepublic.com)
המטבח הוא עגול | צילום: www.foodrepublic.com

יחידת בישול עתידנית

יצרנית הדגם החדשני של המטבח העגול הינה חברה בבעלות איטלקית הנקראת סאנידרו, אך היא מוכרת בעיקר בארה"ב. דגם האקרופוליס עוצב על ידי המעצב פאולו פינינפארינה מ"פינינפארינה עיצוב" (חברה המוכרת בעיקר בשל עיצוביה לדגמי מכוניות פרארי במהלך השנים), והרעיון שמאחוריו היה להביא את המטבח העגול לחללים גדולים וקטנים - כך נוצר המטבח הפוטוריסטי הזה, שסובב סביב יחידת בישול עתידנית.

מטבח נירוסטה עגול (צילום: www.snaidero-usa.com)
יש בו כיריים מזכוכית קרמית | צילום: www.snaidero-usa.com

מטבח עגול וגרטל (צילום: www.snaidero-usa.com)
מדפים נגישים | צילום: www.snaidero-usa.com

האקרופוליס מביא טכנולוגיית מתקדמת ביותר לחלל המטבח, עם מבנה אלומיניום ייחודי הקל ב-40 אחוז יותר מאשר אלומיניום סטנדרטי. הארגון הארגונומי של החלל מכוון לכך שהתנועה של האדם המבשל בו תהיה ממוזערת והכל יהיה נגיש ובהישג יד. המטבח מאובזר במאוורר פנימי המקרר את היחידה כולה, החלקים של אזור העבודה מוארים כולם בעזרת נורות לד מובנות, אזור ה"פרפ" (הכנה) מצויד בכיריים מזכוכית קרמית ובכיור פלדה גדול.

היחידה מגיעה עם ארונות בסיס מרווחים המתאימים גם כ"יחידת דיור" לתנור, מדיח כלים, מקרר ושאר הציוד הכבד ואת המזווה מקיפה מסגרת אחידה. את דלתות הארונות ואת משטחי העבודה ניתן להשיג באלומיניום או בנירוסטה, בגווני מט או מבריק.

מטבח  ותפוזים עגול (צילום: www.snaidero-usa.com)
מקום מיוחד אפילו לסכינים | צילום: www.snaidero-usa.com

מטבח ותאורה סגולהעגול (צילום:  www.snaidero-usa.com)
ונורות לד מובנות שמאירות את משטח העבודה | צילום: www.snaidero-usa.com

ואם במטבחים עסקינן, קבלו את המטבח הצבעוני
ולכל הכתבות בנושא מטבחים

המדריך המלא לעיצוב מטבחים כפריים 

רוצים להישאר מעודכנים בכל החידושים? לחצו כאן, עשו לנו לייק והצטרפו לעמוד הפייסבוק של LIVING