כל מי ששוכר דירה ודאי יודע כמה זה מאתגר ליצור בה את בית החלומות. אחרי הכל, המגורים הזמניים לא מאפשרים לחולל שינויים עיצוביים מרחיקי לכת. אז איך בכל זאת ניתן לעצב חדר ילדים משגע שישמח את בני המשפחה הקטנים ולא ישאיר סימנים לקראת המעבר? הנה שמונה טיפים לשדרוג חדרי ילדים יפיפיים עם אביזרים שתוכלו למצוא בחנויות או לשפץ בעצמכם, ואחר כך לקחת אתכם בקלות מבלי להשאיר חותם.

שדרוג חדרי ילדים, קיר כוכבים גובה
מדבקות קיר יעשו את העבודה במקום צבע או טפט | צילום: www.fermliving.com

קירות שמחים: מדבקות קיר שקל להסיר

לא צריך לצבוע קירות או להדביק טפטים כדי להעניק לחדר מסגרת שמחה וצבעונית. מדבקות קיר שניתנות להדבקה ולהסרה יוכלו להעניק לקיר מראה של טפט. חשוב להקפיד ולבחור במדבקות רב פעמיות שניתנות להסרה בקלות ולהדבקה מחדש (וילוו אותכם לדירה הבאה). מדבקות הקיר מגיעות במגוון רחב של דוגמאות כמו כוכבים, לבבות, עיגולים או כל צורה שתבחרו. כמובן שאפשר לשלב צורות וצבעים.

שדרוג חדרי ילדים, קיר לבבות גובה
חשוב לבחור מדבקות רב פעמיות שניתנות להסרה בקלות | צילום: www.fermliving.com

לשדרג ארונות וקירות: בעזרת ידיות

אם יש לכם ארון קיר שלא ממש מסתדר, או שידה משעממת - תתפלאו איך מהלך פשוט כמו החלפת הידיות יכול להוביל לשינוי של ממש. תרגישו חופשי להתפרע ולשלב ידיות עתיקות או מודרניות, מעץ או מפלסטיק, כדי להעניק לרהיט מראה עדכני וחיים מחודשים. הקפידו לשמור את הידיות הישנות ובעת המעבר להשיב אותם לארון הקיר המובנה.

שדרוג חדרי ילדים, ידיות שידה גבוה
חיות מפאזל עץ שנצבעו מחדש והפכו לידיות מקסימות | צילום: www.athomeinlove.com

טקסטורות תלויות: בדים במקום תמונות

הסתירו קירות משעממים או פגומים והוסיפו עניין וצבע לחדר בעזרת תלייה לא מחייבת של בדים משגעים. באמצעות מתיחת בדי ריפוד על קנבס או אפילו תליית ריבוע גדול של בד מעניין ישירות על הקיר - תוכלו ליצור מראה מושקע ושמח. לחילופין, ניתן אפילו להדביק טפט שאהבתם על ידי נייר הדבק הצבעוני וואשי טייפ אל הקיר כדי לתחום איזור מסויים כמו: פינת יצירה או פינת סיפור. חשוב לבחור בד או נייר עם דוגמאות גדולות כדי שיהיה לזה אפקט מוצלח במיוחד.

שדרוג חדרי ילדים, כוורת
בד תלוי במקום תמונה | צילום: www.designmom.com
שדרוג חדרי ילדים, ילד גובה
הוואשי טייפ משמש כמסגרת לטפט | צילום: shop.mini-empire.se

ישן-חדש: שדרגו את הרהיטים הקיימים

כל עוד נגזר עלינו לנדוד מבית לבית, אנחנו לא משקיעים בריהוט חלומותינו - זה שנרכוש ביום שבו נעבור אל הבית המיוחל. אבל תתפלאו כמה פונטציאל יש לריהוט המשעמם והפשוט שאתם סוחבים אתכם מדירה לדירה. בעזרת טיפול מסור וקצת צבע – תוכלו להעניק חיים חדשים וצבעוניים לריהוט החיוור ולהתאים אותו לחדר הילדים באופן מעורר קנאה. רוצים דוגמה? צביעה באמצעות שבלונות מעוינים תהפוך את השידה הלבנה למרהיבה וטיפול מסור עם צבע נועז יכול לחולל שינוי מטורף לשידה שירשתם מהדודה הזקנה ולשרפרף הישן מהקש.

שדרוג חדרי ילדים, שידת מעוינים
צביעה של שבלונות מעויינים הפכה את השידה הלבנה למרהיבה | צילום: lafactoriaplastica.com
שדרוג חדרי ילדים, אדום לבן גובה
צבע נועז על השידה, מה רע? | צילום: mokkasin.blogspot.com photo-Johan Tunebjer
שדרוג חדרי ילדים, קולאז
הריהוט כבר לא חיוור יותר | צילום: mokkasin.blogspot.com photo-Johan Tunebjer

על הרצפה: השקיעו בשטיח גדול ואיכותי

ריצוף הוא אחד האלמנטים הדומיננטים ביותר של כל חלל. ואם הריצוף הוא מוזנח, סתמי או קר, הוא יכול להותיר את כל המאמצים שהשקעת בשאר החלל חסרי תועלת. שטיח גדול ומושקע הוא הפתרון האידיאלי לבעיה. בין אם תבחרו בשטיח צבעוני או בשטיח בעל גוון נטרלי, שעיר או בעל סיבים קצרים - הקפידו שהוא יחמיא לחלל ויוכל לשרת אתכם גם בהמשך.

שדרוג חדרי ילדים, דגלים גובה
בחרו שטיח גדול שיחמיא לחלל | צילום: skonahem.com

במקום מדפים: בתי בובות וכוורות קטנות

תצוגת צעצועים קטנים ואוהבים על המדפים מוסיפים הרבה עניין ושייכות בחדרי הילדים. אבל במקום להשקיע ולקדוח בקיר כדי לתלות מדפים שישאירו סימנים כשתצטרכו ללהחזיר את הקיר לקדמותו, השקיעו בבית בובות או בכוורת קטנה שמכילה מספר רב של תאים לתצוגה. גם אותה תוכלו לשדרג על ידי הדבקת טפטים או בדים צבעוניים בצידה האחורי וליצור מיני תמונות שישמשו כרקע צבעוני לפיצ'פקס הקטנטנים.

שדרוג חדרי ילדים, ספסל תלוי
תצוגת צעצועים בכל דרך | צילום: flickr@anamama

באור אחר: גוף תאורה מקורי ויפה

השקיעו באהיל מקורי וצבעוני שיוכל בקלות לנדוד אתכם לבית הבא ובינתיים יעניק לחדר אור אחר. תוכלו למצוא בחנויות מגוון אהילים שישתלשלו מהתקרה ויבלטו במרכז החדר כמו שנדלייר מפואר, רק בגרסה עליזה וילדותית.

שדרוג חדרי ילדים, אהילים גובה
השקיעו באהיל מקורי | צילום: getinmyhome.com
שדרוג חדרי ילדים, מובייל חיות
שינדודו אתכם לבית הבא | צילום: ukkonooa.blogspot.co.uk

לא מחייב: הקישוטים שילכו אתכם

ישנן דרכים רבות לקשט את החדר באופן לא מחייב שלא ישאיר עקבות. מוביליים שמשתלשלים מהקיר או דגלונים צבעוניים הם דרך נהדרת לקשט את החדר בקלות. תליית תמונות באמצעות קליפסים שמחוברים לסרט - היא דרך נוספת ולא מחייבת להוסיף יצירות קטנות ושמחות של ילדיכם או אחרות, אותן תוכלו להחליף ולשנות מתי שתרצו.

שדרוג חדרי ילדים, לבבות גובה
מוביילים משתלשלים מהקיר | צילום: husohem.se
שדרוג חדרי ילדים, תמונות גובה
תלו תמונות באמצעות קליפסים שמחוברים לסרט | צילום: www.snedesign.com

ועוד כמה פריטים שישמחו כל חדר וילד
וגם: לעצב חדר חלומי לתינוק