צעצועים אהובים, מיטות נוחות וארון בגדים שימושי - הם המרכיבים הבסיסיים של כל חדר ילדים, אבל אם אתם רוצים לעצב לילדכם חדר שיגדל איתו ויתאים לו במהלך השנים, כדאי להשקיע מחשבה בתכנונו. טעמם של הילדים הולך ומשתנה עם גדילתם וכמובן מושפע מטרנדים חדשים ומתחומי עניין, אבל בחירה חכמה תאפשר לכם לבצע שינויים קלים במהלך השנים, מבלי להחליף את כל הרהיטים ולשבור קירות. מומחי רשת חדרי הילדים "עצמל'ה" מגישים ארבע עצות לתכנון וסידור חדר ילדים נעים ושימושי.

עצמלה - חדר ילדים
עצמלה - חדר ילדים 2

1. רהיטים קלאסים. מעבר לבחירת רהיטי ילדים שיתאימו לחדר הילדים בגודלם, חשוב לבחור רהיטים שיוכלו לגדול עם הילד ולהתאים לו כשייגדל. כלל בסיסי במקרה זה הוא בחירת רהיטי ילדים עם קסם על זמני והתרחקות מדמויות וקישוטים מסוימים שילדכם אולי מאוד אוהב היום, אבל כנראה לא יאהב כל כך בעוד כמה שנים. בחירת רהיטים בעיצוב קלאסי יקלו מאוד על הוספת רהיטים שיתאימו לשאר החדר בהמשך הדרך.

2. איכות זה שם המשחק. קנו רהיטים באיכות טובה. רהיטים אלה יחזיקו מעמד זמן רב יותר מאשר רהיטים חלשים שלא בנויים טוב ועלולים לעלות לכם יותר בטווח הרחוק. בכל הנוגע לבחירת רהיטי ילדים יש לקחת בחשבון איכות, מחיר, בנייה, גודל, גימור, צורה ומראה כללי לבחירה הטובה ביותר.

3. בטיחות מעל הכל. בכל מה שקשור לילדים יש לתת חשיבות מיוחדת לבטיחות. הימנעו מרהיטים עם מכסים כבדים שעלולים להיטרק על אצבעות, מרהיטים בעלי פינות חדות וממגירות קשות לפתיחה.

4. צבע. חדרי ילדים הם הזדמנות לשחק עם צבעים ולהיות יצירתיים. עם זאת, כדאי ללכת על צבעים ניטרליים בקירות ולהוסיף צבעים נוספים לחדר עם אקססוריז כגון: כריות, מצעים, תמונות ועוד, אותם יהיה ניתן להחליף בקלות ובזול יחסית כשלילדכם ימאס מהם. אם בכל זאת תרצו לצבוע קירות כדאי לשקול לצבוע רק קיר אחד בצבע יותר 'נועז'. שמירה על עיצוב נייטרלי תאפשר להוריד ולהוסיף אביזרים שיתאימו לחדר בקלות.

אמנם עיצוב חדרי ילדים הוא תהליך שנמשך לאורך הגדילה, אבל עם היסודות הנכונים תוכלו לחסוך הרבה כסף ועבודה קשה. עם גדילת הילדים תוכלו לשלב את אותם בשילוב פריטי עיצוב שיתאימו לטעמם האישי.

אין תמונה
חדר ילדים עצמלה, פרפרים

אין תמונה
עצמלה, ילד עם כדורים

איך להתאים צבע לחדר הילדים? מומחי עצמל'ה מייעצים
לכל הכתבות במדור חדר ילדים