תודו שחדרי ילדים הם המקום הכי כיפי והכי צבעוני בבית.  אך באותו הזמן, גם אחד המקומות המבולגנים ביותר: בובות, צעצועי פרווה ומשחקים יכולים בקלות להציף את הרצפה בבלאגן.

אין תמונה
אין ספק שזה החדר הכי כיפי בבית| עצמל'ה

על מנת להימנע מהצורך לסדר את חדר הילדים כל שעתיים או לחשוש מביקורי חברים בחדר, הכנו לכם כמה טיפים שיעזרו לכם לארגן את הצעצועים של ילדיכם בצורה היעילה ביותר:

חדר הילדים קטן? עיצוב פונקציונאלי יפתור את הבעיה

1. פנו שטח אחסון מיוחד עבור הצעצועים. גם אם יש לכם חדר ילדים קטן, תמיד יש דרך למצוא מעט מקום עבור הצעצועים. אתם תופתעו לגלות כמה מקום אתם חוסכים בטווח הארוך.

2. תתארגנו על קופסאות בד או פלסטיק. הן פתרון אחסון נהדר עבור הצעצועים של ילדיכם. הן יציבות מספיק כדי להחזיק בובות וצעצועי פרווה, אך גם רכות מספיק כדי להיות בטוחות מתקריות כלשהן. הקופסאות מגיעות במגוון של גדלים וצבעים, כך שתוכלו בקלות להתאים אותן לעיצוב החדר. כמו כן, רצוי לרכוש קופסאות בגדלים שונים, על מנת להתאים אותן בצורה הטובה ביותר לכל סוגי הצעצועים.

3. כדאי להשתמש בקופסאות שקופות. במיוחד אם ילדכם צעיר, ועדיין לא יודע לקרוא. כך הילד יוכל לגשת בקלות לצעצוע שהוא מעוניין לשחק בו, וגם ידע בדיוק לאיזו קופסה להחזיר אותו.

4. הקדישו לכל ילד קופסת ציורים משלו, עבור כל היצירות שלו. הקופסה יכולה להיות בגודל של קופסת נעליים ממוצעת, והיא תספיק לחוברות צביעה, ציורים, קשקושים ועוד.

5.סדרו את משחקי הקופסה בארון הבגדים, במידה שיש מקום, או על מדף מסוים בחדר. כמובן שמומלץ לסדר את הקופסאות כך שהכותרות יפנו אל עיני המתבונן.

6. זה הזמן לחשוב על אחסון תלוי. במידה שהשטח הפנוי על הרצפה בחדר הילדים שלכם מוגבל, אחסון תלוי הוא פתרון נהדר עבורכם. סלסלאות צבעוניות התלויות על הקיר מעניקות לחדר אנרגיה כיפית וצעירה, ובאותה נשימה חוסכות לכם מקום יקר על רצפת החדר.

אין תמונה
חדר ילדים של עצמל'ה| אחסון פונקציונאלי יאפשר לארגן כל חדר

7. תחשבו על עיצוב פונקציונאלי. לא משנה כמה קטן חדר הילדים, לכל חדר ניתן להעניק מראה מסודר. המפתח לחדר ילדים מסודר הוא עיצוב פונקציונאלי - כלומר, שלכל רהיט ולכל פינה יהיה תפקיד. רכישת מיטת ילדים מוגבהת היא דוגמה נהדרת לעיצוב שכזה, שכן ניתן לסדר ארגזים מתחת למיטה. דרך נוספת להעניק לחדר מראה מסודר היא לרכז את כל צעצועי הפרווה בפינה אחת שאין לה שימוש של ממש.

8. וכן, למדו את הילדים לסדר את החדר. כמובן שחשוב לא לשכוח שלילדכם יש תפקיד מאוד חשוב בשמירה על חדר הילדים מסודר. לכן, חשוב ללמד את הילדים לסדר את הצעצועים, לאחר שהם סיימו איתם. משימה זו תיתן להם תחושה של בעלות וסיפוק.

>> איך מעצבים חדר ילדים?