חדר השינה אמור להיות החדר הכי מפנק בבית, זה שמאפשר לנו לנוח, לנשום עמוק ולהטעין את עצמנו באנרגיות חדשות. אבל לצערנו, במקרים רבים התקציב שלנו "מתבזבז" על כל יתר החללים בבית. אנחנו דואגים קודם כל למראה של החלל הציבורי ואיך הוא נראה לאורחים, לאבזור המטבח שיהיה פונקציונלי ונוח, לעיצוב חדרי הילדים כדי שיהיה לכם כיף ונעים, ולחדרי הרחצה, שבהם עסקנו בפעם הקודמת. לכן, הפעם החלטנו לשים בפרונט את חדר השינה.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

המעצבות שגויסו למשימה קיבלו אתגר לא קטן – לאבזר ולקשט חדר שינה ב-800 שקל או פחות. הן נדרשו לכלול ברשימה שידה לצד מיטה או תחליף יצירתי אחר להנחת חפצים, שטיחון, מראה, סט מצעים או כיסוי מיטה ומתלה לבגדים. אם נשאר תקציב יכלו להוסיף אביזרים בהתאם לסגנון. חמושות ברשימת הפריטים, בתקציב וירטואלי ובחדר שינה דמיוני, הן יצאו למסע קניות במטרה ליצור חדר שינה מזמין ומעוצב שיהיה כיף להתחיל ולסיים בו את היום. התוצאות לפניכם.

נעמה אטדגי חורשת את איקאה

מה ברשימת הקניות? 1. על הרצפה יונח שטיח בעבודת יד (195 שקל). 2. על הקיר נתלה מראה ירקרקה (95 שקל). 3. בצד אחד של המיטה נציב שרפרף בגימור טבעי (69 שקל). 4. על המיטה נפרוש שמיכה דקיקה בצבע בז' (59 שקל). 5. בצד השני של המיטה נציב שולחן קטן בירוק (95 שקל). 6. עליו תונח מנורת שולחן בלבן (75 שקל ליחידה). נוסיף סט מצעים לבן עם הדפס צבעוני (145 שקל) ומתלה קיר לבן לבגדים (59 שקל).

עיצוב חדר שינה, ג, איקאה (צילום: איקאה)
צילום: איקאה
עיצוב חדר שינה, איקאה, 145 שקל (צילום: איקאה)
צילום: איקאה

עיצוב חדר שינה, איקאה, 59 שקל (צילום: איקאה)
צילום: איקאה

למה? "בחרתי בצבעוניות רעננה וקיצית, עם מוטיבים של טבע כמו ההדפס על המצעים והמתלה המזכיר ענפי עץ. מלבד המצעים עם ההדפס הצבעוני והמקושקש יותר, רוב הפריטים הם מינימליסטיים ויחסית ניטרליים כך שאפשר לשנות ולשלב יחד איתם פריטים נוספים כשרוצים לרענן ולגוון".

תעשו לי חשבון: 792 שקל לשמונה פריטים.

רוית רוד מזמינה מ-Next

מה ברשימת הקניות? 1. מבחר השידות באתר אינו גדול והתקציב יחסית מוגבל, לכן נבחרה שידת מגירות גבוהה אחת (240 שקל, כאן). 2. שטיחון בגוני אפור (40 שקל, כאן), 3. כרית נוי (32 שקל, כאן), 4. מראה תלויה בצורת משושה (140 שקל, כאן), 5. מתלה עם ווים בצורת ג'ירפה (80 שקל, כאן) וסט מצעים לבן (220 שקל לסט בגודל מיטת קינג סייז, כאן). 

עיצוב חדר שינה, ג, next (צילום: NEXT)
צילום: NEXT

עיצוב חדר שינה, NEXT, 140-220 שקל (צילום: NEXT)
צילום: NEXT

למה? "בחרתי להלביש את חדר השינה בגוני לבן ואפור, גוונים שקטים ורגועים המתאימים לתחושות שאנחנו רוצים להרגיש בחדר השינה שלנו. אין כמו מצעים לבנים להענקת תחושת חדר שינה של מלון בבית. התוספת של הפונפונים מסביב הופכת אותם לעדכניים, צעירים  ומגניבים. בגלל שהקו הצעיר והקליל מנחה אותי, האקססוריז בהתאם".

תעשו לי חשבון: 752 שקל לשישה פריטים.

ליהי למפרט ואורית גורן-פגי מסטודיו פגי-למפרט מגהצות ב-H&M Home

מה ברשימת הקניות? 1. מתלה עץ לבגדים, תיקים ואקססוריז (29.90 שקל), 2.  מראה עגולה בגימור מוזהב (מחיר: 99.90 שקל), 3. שתי קופסאות שיונחו לגובה מצדי המיטה כתחליף לשידות צד (99.90 ליחידה), 4. שטיחון כותנה (מחיר: 159 שקל), 5.  סט מצעים זוגי באפור כהה (מחיר: 299 שקל).

עיצוב חדר שינה, ג, HM (צילום: הנס מוריץ)
צילום: הנס מוריץ

למה? "מכיוון שמדובר בדירה שכורה ובתקציב מוגבל, בחרנו בגוונים של שחור וזהב המשדרים יוקרה ואלגנטיות בכל קונסטלציה ומתאימים כמעט לכל חלל. את העניין הכנסנו בשילוב של אלמנטים גיאומטריים בעזרת השטיח, ובחומר נוסף – עץ - המוסיף חמימות לחלל. במקום שידות הצד, שאין בחנות, חשבנו על פתרון יצירתי להנחת פריטים לצד המיטה - שתי קופסאות עומדות לגובה שאפשר להניח עליהן ובתוכן פריטים. הפתרון הוא קליל במראה אך פרקטי ויעיל".

תעשו לנו חשבון: 787.60 שקל לשישה פריטים.

רויטל רודצקי מסתובבת בגולף אנד קו

מה ברשימת הקניות? 1. סט מצעים זוגי בהדפס אתני (214 שקל), 2. ברשת לא היו מתלים לכן חיפשתי אקססוריז קטנים אחרים ובחרתי בפמוט (14.90 שקל), 3. שרפרף שישמש כשידה לצד מיטה (249 שקל), 4. שעון שולחן שחור (17.90 שקל), 5. שטיחון בגוני אפור ושחור (41.90 שקל), ומראה עגולה (257 שקל).

עיצוב חדר שינה, ג, גולף אנד קו (צילום: ערן סלם)
צילום: ערן סלם

עיצוב חדר שינה, גולף, 257 שקל (צילום: יונתן בלום)
צילום: יונתן בלום

למה? "בחרתי להלביש את חדר השינה בחומרים, מרקמים וצבעים מונוכרומטיים וטבעיים כמו ראטן, שטיח באריגת כותנה ופאטרנים המדמים אותנטיות. בדירה שכורה, כשהפריטים כנראה יעברו הלאה גם לדירה הבאה, סגנון הבוהו שיק מתאים בול ואפשר ליישם אותו בדיוק רב גם בחדרים אחרים. מראה טבעי ולא מתייפייף, משוחרר ובגובה העיניים, שמתאים למגורים זמניים ובמיוחד משדר נוחות. לו היה נשאר לי תקציב הייתי רוכשת שידה נוספת מראטן לצד השני השני של המיטה, ליצור מראה א-סימטרי, וסל קלוע לאחסון שמיכות או מגזינים".

תעשו לי חשבון: 794.70 שקל לשישה פריטים.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

עופרי פז קונה באלי אקספרס

מה ברשימת הקניות? 1. שטיח בגוון אפור בהיר (70X150 ס"מ, 72 שקל, כאן), 2. חמישה מתלי עץ במגוון גימורים – שניים קטנים, שניים בינוניים ואחת גדולה - למראה א-סימטרי (26-15 שקל ליחידה, כאן), 3. צלוחית בצורת לב להנחת תכשיטים לצד המיטה (35 שקל, כאן), 4. שני שרפרפי עץ לצדי המיטה (385 שקל לזוג כולל משלוח, כאן), 5. כרית נוי מודפסת (21 שקל, להשיג: כאן), סט מצעים בדוגמת פסים עדינה (139.50 שקל לסט למיטת קינג סייז, כאן) ומדבקת מראה (31.50 שקל, כאן).

עיצוב חדר שינה, ג, aliexpress (צילום: aliexpress)
צילום: aliexpress
עיצוב חדר שינה, aliexpress,  139.50 שקל (צילום: aliexpress)
צילום: aliexpress
עיצוב חדר שינה, aliexpress,  31.50 שקל (צילום: aliexpress)
צילום: aliexpress

למה? "שרפרפי העץ, שהם הפריט היחיד ברשימה שנוספה לו עלות משלוח, היו הבסיס שסביבו הלבשתי את החדר. בחרתי בגוונים בהירים של לבן, אפור ועץ למראה טבעי ומרגיע, שניתן לאבזר בדרכים שונות במשך הזמן וגם להעביר בקלות מחדר לחדר או לדירה הבאה. קולבי העץ, שמגיעים בכמה גוונים של עץ ובאורכים משתנים, מייצרים משחק מעניין על הקיר גם כאשר לא תלויים עליהם בגדים ואביזרים, וכרית הנוי מוסיפה נגיעה של צבע. אפשר להשלים עם עציץ בעודף".

תעשו לי חשבון: 768.50 שקל ל-12 פריטים.