הוא לא החדר שבו אנחנו מעבירים שעות רבות במהלך היממה, אבל זמן השהות בחדר הרחצה הוא זמן איכות לכל דבר. ואם נעצב לנו חדר רחצה נעים וססגוני, יש סיכוי טוב שנאריך ונעריך את הבילוי בו. אחד הדברים האהובים עליי כמעצבת פנים, הוא שימוש באריחי בטון מעוטרים בריצוף הבית ובפרט בחדרי הרחצה. האריחים, שמגיעים במגוון שילובים של צבעים ובדוגמאות שונות, מכניסים ניחוח אוריינטלי ונועז, ויכולים להתאים גם למי שמחפש סקלת צבעים מונוכרומטית עם דוגמה מודרנית. על אריחים, הגדלת החלל ופתרונות אחסון בחדרי רחצה, בהמלצות שלפניכם.

02 Shani Ring Bathroom designs (צילום: דדי אליאס)
חדר ככל החדרים. מכניסים אופי לחדר הרחצה | צילום: דדי אליאס

1. לרצף מהרצפה ועד לאמבט

אם חדר הרחצה קטן, אבל אתם בכל זאת רוצים למקם בו אמבטיה במקום מקלחון, אני ממליצה להמשיך את הריצוף מהרצפה גם על גבי דופן האמבטיה. החיפוי יוצר אשליה של רצפה גדולה יותר. אותו טריק יכול לעבוד גם על חיפוי מיכל הדחה סמוי עבור אסלה תלויה. במידה ובחרתם אריחים מצוירים לרצפה, מומלץ לחפות את הקיר באריחים לבנים ופשוטים. בין אם זה אריחים לבנים בגודל של 20 * 20 ס"מ, או בגודל של 30 * 60 ס"מ, הם יוצרים איזון שקט אל מול אריחי הרצפה הדומיננטיים שבחרתם לחדר.

14 Shani Ring Bathroom designs (צילום: סשה גבריקוב)
החיפוי המתמשך יוצר אשליה של רצפה גדולה | צילום: סשה גבריקוב

13 Shani Ring Bathroom designs (צילום: דדי אליאס)
האשליה עובדת גם במקרה של חיפוי מיכל ההדחה | צילום: דדי אליאס

2. אריחים חתוכים מתחת לארון

בחרתם אריחים מצויירים? שימו לב: חשוב להנחות את הרצף היכן להניח את השורה הראשונה של האריחים כך שתהיה גלויה לעין. תדאגו לכך שהאריחים החתוכים יגיעו אל מתחת לארון, לכיור או לאסלה, בהתאם לסידור של חדר הרחצה, ושעבודת הרצף תהיה מגובה בפריסות קרמיקה מפורטות.

11 Shani Ring Bathroom designs (צילום: דדי אליאס)
שורה ראשונה של אריחים מלאים גלויה לעין | צילום: דדי אליאס

12 Shani Ring Bathroom designs (צילום: דדי אליאס)
את האריחים החתוכים לכוון למתחת לארון | צילום: דדי אליאס

3. לחבר את חדר הרחצה לחדר השינה

במידה ואתם משפצים בית, בדקו את האפשרות של פתיחת חדר הרחצה אל חדר השינה. האיחוד של שני החדרים יגדיל גם את חדר השינה וגם את חדר הרחצה, ויקנה תחושה של מלון בוטיק. אם חדר השינה מרוצף פרקט, המעבר בין הפרקט לריצוף בחדר הרחצה יגדיר את החללים השונים. ולמי שתוהה מה עושים עם האסלה? תוחמים בין קירות בלוקים או באמצעות זכוכית חלבית.

06 Shani Ring Bathroom designs (צילום: דדי אליאס)
חיבור לחדר השינה לטובת חלל רחב | צילום: דדי אליאס

07 Shani Ring Bathroom designs (צילום: דדי אליאס)
תחושה של מלון בוטיק | צילום: דדי אליאס

4. נגיעה של צבע על הקיר

אל תפחדו מצבע: אנשים נוטים לחשוב שצבעים דווקא מקטינים את החלל, אך לעיתים ההיפך הוא הנכון: נגיעה של צבע, גם אם רק באחד הקירות, יכולה להעשיר את החלל ולהוציא מהריצוף גוונים נוספים.

01 Shani Ring Bathroom designs (צילום: דדי אליאס)
צבע נועז על קיר אחד | צילום: דדי אליאס

03 Shani Ring Bathroom designs (צילום: דדי אליאס)
הצבע לא יקטין את החלל | צילום: דדי אליאס

5. נישות במקום ארונות

גם בחדר הרחצה נרצה לנצל כמיטב יכולתנו את החלל ליצירת פתרונות אחסון. אחת האפשרויות המעניינות בחללים קטנים היא ליצור נישות בקירות חיצוניים, שעומקם עולה על 15 ס"מ. האפשרות הזו מייתרת את השימוש במתקנים שנוטים לצבור חלודה עם השנים ואינם תופסים מהנפח של החדר. חשוב כמובן לקחת בחשבון מעבר של צנרת בקירות. אם רוצים לסגור את הנישה, ניתן לעשות זאת באמצעות דלתות או רעיון יצירתי יותר כמו תריס מסוגנן.

09 Shani Ring Bathroom designs (צילום: דדי אליאס)
תריס מסוגנן על נישה | צילום: דדי אליאס

6. ארונות ישנים משוק הפשפשים

מעוניינים לשלב פריטי וינטאג' בחדר הרחצה ולשוות לו מראה רומנטי? צאו לחפש בשוק הפשפשים ובחנויות וינטג' ארונות ישנים. באמצעות, שיפוץ קל, החלפה של הידיות והתקנה של כיור, בין אם מונח על גבי המשטח ובין אם ממוקם מתחת למשטח (בהתאם לגובה של הארון), תקבלו ארון מחודש ושימושי שיעניק טוויסט ואופי מעניין לחלל הרחצה.

7. שילוב של אריחים יקרים וזולים

שילוב של אריחים יקרים דוגמת פסיפסים עם אריחים פשוטים וזולים יותר יכול להביא לתוצאה מאוזנת מבחינת עלויות על סעיף הקרמיקות. שימו לב, לחברות ישראליות דוגמת חרס וחמת, יש ליין מוצרים סנירייים וחיפויים יפים וטובים המגיעים עם אחריות. בחירה בהן יכולה להוזיל את העלויות הכלליות ביחס לחיפויים ואבזור של חברות מחו"ל.

04 Shani Ring Bathroom designs (צילום: דדי אליאס)
מגוון אריחים להוזלת עלויות | צילום: דדי אליאס

05 Shani Ring Bathroom designs (צילום: דדי אליאס)
משלבים בין אריחים יקרים וזולים | צילום: דדי אליאס

9. גוף תאורה, גם מעל המראה

ולסיום: חשוב לדאוג לתכנון נכון של פיזור התאורה בחדר הרחצה - מיקום של גוף תאורה מרכזי צמוד תקרה במרכז החדר (מוגן מים) צריך להיות מלווה בגוף תאורה הממוקם מעל למראה - שיאפשר תאורה טובה לאיפור וגילוח.

08 Shani Ring Bathroom designs (צילום: דדי אליאס)
תאורה במרכז ומעל למראה | צילום: דדי אליאס

כל התמונות של חדרי הרחצה המלווים את הכתבה, בעיצוב מעצבת הפנים שני רינג

ואם אתם בעניין של עיצוב חדר רחצה כפרי, הנה שבעה טיפים מעולים
והנה שלל אביזרים שירעננו כל חדר רחצה

המדריך המלא לעיצוב חדרי אמבטיה 

לכל הכתבות בנושא חדרי רחצה