חדר השירותים הוא אחד החללים הפרטיים ביותר בבית. בהתחשב באופי המיוחד של החדר, לפני שאתם מתחילים לשפץ אותו - זכרו: אתם יכולים להקדיש שעות ארוכות לבחירת צבעים, אריחים, כיורים, ברזים, מראות ואביזרים - ואלו יהיו החלטות פרסונליות. אבל לכל פרויקט כזה יש כמה כללי זהב, לא משנה מה התקציב שלכם, הטעם שלכם או היכן אתם גרים.

עוד באתר לעיצוב הבית:

הגבילו את האפשרויות שלכם

חדר האמבטיה הוא מפלט - וממש לא מקום לקשקושים. לכן צמצמו את מספר המשתנים שיש בחדר כדי להבטיח אווירה מרגיעה. שלבו בין ניגודים כמו עץ כהה וגימורים בהירים ליצירת דרמה. גם קיר אחד עם צבע דומיננטי ייצור את אותו האפקט. אם חדר האמבטיה שלכם קטן, אתם יכולים להכפיל פרטי עיצוב פשוטים, כמו רצפות ואריחי קיר זהים, כדי ליצור תחושה של חלל גדול יותר. חשוב להשתמש בחומרים ובאלמנטים זהים באותו החדר כדי ליצור עיצוב אחיד.

להגדיל את חדר הרחצה 06, שימוש במגוון צבעים בהירים (צילום: hellosple)
לא מקום לקשקושים | צילום: hellosple

השתמשו במה שיש לכם

אם חדר האמבטיה צפוף, יכול להיות שאתם צריכים להפשיט את החלל לחלוטין ולחלק אותו מחדש. היזהרו לא להסתבך ולמלא את החלל בעוד אלמנטים לא מתאימים וחסרי תועלת. השתמשו בחפצים שכבר יש לכם וסדרו אותם מחדש. דעו גם במה כדאי להתעסק: אלמנטים תלויי צנרת פחות מומלץ להזיז, לכן המועמדים לשינוי הם הארונות והקירות הפנימיים.

עליזה כהן , שירותים  (צילום: איה אפרים)
חלקו מחדש את החלל. עיצוב: עליזה כהן | צילום: איה אפרים
 

אל תגזימו

היזהרו שלא ליצור חדר תצוגה במקום חדר אמבטיה משופץ. השתמשו בחומרים ובטקסטורות דומים לאלה שיש בחדרים אחרים. אם יש לכם בבית פנלים דקורטיביים, פתחים מקושטים או צבעים מסוימים, שקלו להדהד את התכונות האלה גם בחלל האמבטיה והשירותים. כדי ליצור חלל מעודכן ומעוצב הוא לא צריך להיראות כמו אי של אדריכלות. נגיעות מודרניות יעשו את העבודה לצד אלמנטים שייצרו הרמוניה עם שאר הבית.

אין תמונה
הרמוניה בבית. אבן טבעית וגזע עץ

השתמשו ברהיטים

חלל האמבטיה לא חייב להרגיש כמו מרפאה. ובכלל, חדר אמבטיה ושירותים לא חייבים להיראות כמו חדר אמבטיה ושירותים. זהו עדיין חדר, והוא יכול להכיל בתוכו גם רהיטים שונים, ולא בהכרח כאלה שיועדו מראש לחדר האמבטיה. נסו לחשוב מחוץ לקופסה כשאתם מרהטים. מגוון ארונות יכולים להכיל מגבות ומוצרי טיפוח. בחדרי אמבטיה גדולים יותר נסו לשלב גם מראות דקורטיביות וכיסאות נוחים.

להגדיל את חדר הרחצה 10, מדף צבעוני מאחורי הדלת (צילום: remodelandolacasa.com.jpg)
למשל, מדף צבעוני מאחורי הדלת | צילום: remodelandolacasa.com.jpg
 

בחרו בחומרים על-זמניים

בשיפוץ באופן כללי, ובשיפוץ חדר אמבטיה בפרט, חשבו תמיד קדימה. האם החומרים שבחרתם יהיו רלוונטיים וייראו טוב גם עוד כמה שנים? נסו להשתמש בכמה שיותר חומרים טבעיים והיזהרו מאלמנטים דקורטיביים מדי. הימנעו מצבעים אופנתיים ומאופנות חולפות בבחירת אריחים, ברזים ואקססוריז ונסו להתמקד באלמנטים קלאסיים.

אין תמונה
HeziBank אסלות רטרו Devon&Devon
 

צרו אזור "בשבילו" ואזור "בשבילה"

כשמעצבים חדר אמבטיה לשניים, השתמשו באותם החומרים לשני האזורים, אך צרו הבדלים עדינים בעזרת שינויים בגבהים בין האלמנטים, או בעזרת שינויים קטנים באזור הכיור. כך בתוך חלל אחד תוכלו לייצר תחושה של פרטיות לשני אנשים.

אין תמונה
שלו ושלה. כיורים פרי סטנדינג של חברת Artceram בצורת ספל. רשת 'נגב'.
 

התפנקו קצת

חשבו מה תוכלו להוסיף בחדר האמבטיה שתיהנו ממנו לאורך שנים. נסו לדמיין מה הדבר שהכי אהבתם בביקור האחרון שלכם בחדר אמבטיה בבית מלון ונסו להכניס את זה לבית שלכם. יש שפע אפשרויות, כמו רצפות מחוממות, מקלחוני זכוכית ללא מסגרת ואמבטיות מפנקות. עם זאת, זכרו לשמור על איפוק ובחרו אלמנט אחד או שניים בלבד.

ראש מקלחת בצורת מנורת קריאה של זוקטי איטליה מרשת נגב (צילום: יחסי ציבור חול)
ראש מקלחת בצורת מנורת קריאה של זוקטי איטליה מרשת נגב | צילום: יחסי ציבור חול

>> כך תעצבו חדר רחצה אוריינטלי