חובבי הקפה מבינים היטב את ערכה האמיתי של מכונת קפה בבית: היא שימושית להפליא, מאפשרת שליטה על הכנת המשקה בדיוק כמו שאוהבים, חוסכת יציאות מהבית בשביל קפה איכותי וכמובן, מפחיתה את ההוצאות כספיות. ברירת המחדל למיקום מכונת הקפה בבית היא בדרך כלל בצניעות בפינת השיש במטבח, אבל אם חושבים על זה – לא מגיע לה פינה משלה, להשלמת תחושת ההשקעה? מה שטוב לארון או עגלת משקאות אלכוהוליים יכול בהחלט לעבוד גם פה.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> הלם: לא ידענו שזה מה שעושים עם הפקק של בקבוק השמן

>> 20 דקות מברצלונה: הבית היפהפה של ענבל וגסטון

 

אם פעם הוצנעו צנצנות הקפה-תה-סוכר יחד במגירות, על מדף במטבח, או לצד הקומקום, בשנים האחרונות הקפה זוכה למקום של כבוד בבית הישראלי. הנה כמה דוגמאות ממעצבות לפינות קפה. 

כחלק מהמטבח

אופקים: "הביקוש לפינות קפה ביתיות גדל מאוד, ואחוז גבוה של דיירים משתמש במכשירים לטיהור מים ומכונות קפה ומבקש ליצור עבורם מקום ראוי במטבח", אומרת המעצבת מורן דמרי ומסבירה: "לא מומלץ להניח מכשירים כאלה על משטחי עבודה פעילים, כמו המשטח בין הכיור לכיריים או משטחים לחיתוך, אפייה והכנת מזון, ולכן נדרש תכנון מראש של פינה שלא תהווה הפרעה ובה ירוכזו כל מכשירי המים, קפה וקומקום חשמלי. בדרך כלל מומלץ לשלב יחידה עליונה פתוחה או קלפה לאחסון סט הקפה-תה-סוכר ומגירה נגישה לכפיות כדי להפוך את הפינה לפרקטית ונגישה לבני הבית ולאורחיהם".

עיצוב: מורן דמרי

פינת קפה עיצוב מורן דמרי (צילום: מאור מויאל)
מורן דמרי | צילום: מאור מויאל

 

אבן יהודה: פינת הקפה בבית משפחה עם שלושה ילדים נוצרה מאהבה גדולה לפולחן הקפה בשעות הבוקר ואחר הצהריים, כדי ליהנות מקפה טוב וטרי שטחון במקום. המטבח הורחב וחדר המזווה שהיה שם קודם הרגיש מיושן והיה סגור בדלת פלדלת. הוא צורף לחלל המטבח, תרם לתחושת רווחה והדלת שהוחלפה בחלון הכניסה הרבה אור. מכונת הקפה שתפסה מקום על השיש עברה לאזור המחודש בו שולבו גם מגירות אחסון. "היה לי חשוב לייצר לא עוד ארון אחסון אלא פינת קסם ליד החלון, כדי שיישבו עם כוס קפה בפינת האוכל שצמודה לפינת הקפה", מסבירה המעצבת אלינור שדה ומוסיפה: "כדי למקם מכונת קפה יש לתכנן מראש נקודות חשמל, וכשמדובר במכונות עם טוחן נפרד, יש צורך בשקע נוסף. אם תכנון המטבח מתבצע בשלב הראשוני של הבנייה או השיפוץ, כדאי למקם את אזור הקפה בקרבת הכיור או לשקול הוספת נקודת מים, במיוחד אם מדובר במכונות מתקדמות 'לרציניים'. כמו כן, רצוי לתכנן מגירות נשלפות לאחסון כוסות ואביזרים הקשורים למכונה, משטח נוח להניח את המכונה בגובה השיש מדף לקישוט ונוי".

עיצוב: אלינור שדה

פינת קפה עיצוב אלינור שדה (צילום: אלינור שדה)
אלינור שדה | צילום: אלינור שדה
פינת קפה עיצוב אלינור שדה (צילום: אלינור שדה)
אלינור שדה | צילום: אלינור שדה

 

נס ציונה: פינת הקפה ביחידת הארונות הגבוהים בבית היא מקום לארוחות קלות והכנת משקאות חמים. המעצבת ירדן גוטמן הקפידה ליצור פינה נעימה ונוחה שתרגיש כמו בבית קפה, תתאים לאירוח קצר וקליל ותחסוך זמן וכסף במקום לצאת החוצה. בפינה יש מקום למכונת קפה, מקציף חלב וציוד לאחסון ושמירה על הקפה וכן מגירות לכוסות, צלחות, סוכר, קפה ותה. "חשוב להקפיד על נראות מסודרת ומעוצבת כדי לשמור על תחושת נוחות בלי ליצור צפיפות", היא אומרת.

עיצוב: ירדן גוטמן

פינת קפה עיצוב ירדן גוטמן (צילום: אבי קבלו)
ירדן גוטמן | צילום: אבי קבלו

 

זיכרון יעקב: בני זוג עם שלושה ילדים, שנוהגים לצאת יחד מדי בוקר ולאסוף לעצמם כוס קפה איכותית בדרכם לעבודה, קנו לביתם החדש מכונת קפה איכותית שתתאים לשגרת יומם וגם תצמצם את ההוצאה הכספית החודשית. בזכות המרחב בחלל יצרה המעצבת מיכל לוי במה ייחודית לפינת הקפה ושילבה אותה כגורם 'מקליל' ביחידת הבילט-אין. מיקום זה משמש אזור תפעולי ומשחרר את הלחץ מאזורי מטבח עמוסים כמו אזורי הכיור, המדיח והכיריים. לפינה תוכננו שני מדפים פנימיים לצנצנות קפה, סוכר, עוגיות ועוד ואופייה מותאם למטבח ולסיפור הבית כולו בזכות החומרים והגוונים שנבחרו לה.
עיצוב: מיכל לוי

פינת קפה עיצוב מיכל לוי (צילום: הגר דופלט)
מיכל לוי | צילום: הגר דופלט
פינת קפה עיצוב מיכל לוי (צילום: הגר דופלט)
מיכל לוי | צילום: הגר דופלט

 

רמת פולג: בבית פרטי של זוג עם 3 ילדים תוכננה פינה לדייר שאוהב מאוד קפה. בשל היציאה לחצר, יחידת הארונות הגבוהים צרה מעומק סטנדרטי של 60 ס"מ, ושם מיקמה המעצבת שושה גולן המזווה ופינה למכונת קפה, כלים לסוכר ותה וכלי לעוגיות לנשנוש לצד השתייה החמה. במגירות למטה נמצאות כוסות לשתייה חמה וקרה ובקלפה מעל מאוחסנים כל המוצרים היבשים הנוספים. מימין המקרר עם חלב ושתייה קרה, ומשמאל, בקצה המשטח הסמוך, הוצב מתקן המים כדי שיהיה קרוב לנקודת המים של הכיור בלי להזדקק לנקודת מים נוספת וישמש את הילדים לשתייה קרה.

עיצוב: שושה גולן

פינת קפה עיצוב שושה גולן (צילום: אורית ארנון)
שושה גולן | צילום: אורית ארנון

 

חיפה: פינת הקפה בבית של זוג צעיר עם שלושה ילדים ממוקמת צמוד למקרר האינטגרלי ומול האי שבו כיור וכיריים. היא קרובה לסלון, נגישה לבני הבית ומנותקת מאזור העבודה במטבח כדי לתת מענה לשתייה חמה, קרה וכיבוד קל בלי להפריע לעבודה השוטפת. מעל המשטח הפתוח עם מתקן המים תוכננו דלתות עם מדפים לאחסון, ומתחת מגירות לסכו"ם, כוסות וכלים. כבר בשלב התכנון הראשוני כל מוצר חשמל קיבל שקע והוכנה אינסטלציה מתאימה, מסבירה שרון יגיל, שעיצבה את הפינה בסגנון נורדי והוסיפה לו חמימות.

עיצוב: שרון יגיל

פינת קפה עיצוב שרון יגיל (צילום: אורית ארנון)
שרון יגיל | צילום: אורית ארנון
פינת קפה עיצוב שרון יגיל (צילום: אורית ארנון)
שרון יגיל | צילום: אורית ארנון

 

כיחידה נפרדת במטבח

הרצליה: בקומת הגג בדירה של פסיכולוגית, המשמשת כחדר המתנה למטופלים וכחדר משפחה בסופי שבוע, תוכננה פינת קפה הסמוכה לדלת הקליניקה ומיועדת למטופלים. רהיט עץ עם זכוכית סבתא מייחד את הפינה, וגובהו 90 ס"מ, בדומה למשטחי עבודה במטבח. אריחים בלבן מבריק בגודל 20X20 ס"מ מאחוריו מדגישים את האזור כפינה לקפה, המופרדת מפינת הטלוויזיה גם באמצעות עמוד שנבנה במיוחד. על האריחים איור של אייל בשחור והקירות האפורים מדגישים אותם עוד יותר. מדף עץ עם כלי זכוכית שקופים לקפה, תה וסוכר משמש גם כדקורציה, ובמגירות יש מקום לכוסות וספלים. מתחת למכשיר המים הנוח מגש דקורטיבי שמגן על משטח העץ.

עיצוב: עידית סלנט

פינת קפה עיצוב עידית סלנט (צילום: שירן כרמל)
עידית סלנט | צילום: שירן כרמל

 

רמלה: פינת משקאות של זוג עם שני ילדים בפנטהאוז בקומה ה-28 תוכננה כחלק מנגרות בנישה, הצמודה לפינת האוכל: בחלקה התחתון ארון סגור ובעליון מדפים על גב זכוכית אפורה למראה מעניין יותר. לדיירים אוסף מכובד של בקבוקי אלכוהול, אך מאחר שהם גם חובבי קפה, יוחדה בנגרות פינה לקפה עם מכונת קפה שלה הוכנו שקעים בגובה מתאים, קפסולות, ספלים קטנים וסוכר.

עיצוב: מיכל מייזליש

פינת קפה עיצוב מיכל מייזליש (צילום: יאנה דודלר)
מיכל מייזליש | צילום: יאנה דודלר

 

באר שבע: פינה ריקה בדירתם של זוג + 2 שימשה כמיקום לפח, אבל בשיפוץ שנעשה היא הפכה לנישה שיקית לקפה, שמקבלת את פני הדיירים המתעוררים לבוקר רענן ואירוח בסטייל. מעל יחידת הקפה, שבה אחסון מאוורר לפירות, ירקות, צמחייה וכלי הגשה, נתלו מדפים עץ ותאורה מדויקת להשלמת המראה.

עיצוב: מיכל חיים

פינת קפה עיצוב מיכל חיים (צילום: מאיה אבגר)
מיכל חיים | צילום: מאיה אבגר

 

רחובות: נגרות שתוכננה לתליית טלוויזיה נוצלה מצידה השני לפינת קפה עבור זוג עם שלושה מתבגרים. בעלי הדירה אוהבים מאוד קפה ונוהגים להשתמש במכונה מספר פעמים ביום, לכן המעצבת שרית סיטבון טייך הציעה לייחד את המשטח שנוצר מהאחסון לטקסי הקפה היומיים שלהם. כפועל יוצא גם שטח העבודה במטבח גדל תודות לפינוי האביזרים. "המטרה הייתה להפוך את פינת הקפה לפינה פרקטית, נוחה ומרכזית במטבח שהמשפחה תיהנה ממנה. היא נשארת סטרילית ולא מבולגנת והכיור ממש בקרבתה". האחסון התחתון כולל את הסכו"ם והקִרבה לפינת האוכל תורמת לנוחות השימוש. "פינת קפה צריכה להיות נוחה לתפעול ואם מתאפשר, עדיף להקצות לה מקום מיוחד במטבח, כדי שהכנת הקפה תהיה מעין פסק זמן וטעינת מצברים. מאחר שהמכשיר עצמו דומיננטי, כדאי להתאים אותו לצבעוניות בחלל ולשלב לצידו כלים נאים וצמחייה שמוסיפה חיות ומקפיצה את הנראות".

עיצוב: שרית סיטבון טייך

פינת קפה עיצוב שרית סיטבון טייך (צילום: נויה שילוני חביב)
שרית סיטבון טייך | צילום: נויה שילוני חביב
פינת קפה עיצוב שרית סיטבון טייך (צילום: נויה שילוני חביב)
שרית סיטבון טייך | צילום: נויה שילוני חביב

 

חריש: בפינת הקפה בביתה של המעצבת יעל יגר יש מכונת קפה, מכשיר מים ומכונת קרח. הכוסות והספלים נמצאים במגירה גדולה בנגרות התחתונה, ובארון מעל מאוחסנות עשרות קפסולות קפה בטעמים שונים, תה ואבקות לשייקים. "בכל מטבח שאני מתכננת תהיה פינת קפה עם מכשיר לחימום מים – מטהר או קומקום, מכונת קפה ומכונות נוספות בהתאם לדרישת הדיירים, מקום לצנצנות קפה לשימוש יום יומי ואחסון סגור לאריזות שעדיין לא בשימוש של קפה, תה וסוכר", היא אומרת. "אני משתדלת גם שמגירת הכוסות והספלים תהיה צמודה לאותה פינה ומוודאת שלכל מכשיר תהיה נקודת חשמל או מים".

עיצוב: יעל יגר

פינת קפה עיצוב יעל יגר (צילום: אמיר ארליך)
יעל יגר | צילום: אמיר ארליך

 

על משטח הכיור ומעליו

חיפה: פינת הקפה בגלריה אנה פורטה לאירועי בוטיק וחדרי ישיבות משמשת את הצוות ביום יום ואף את האורחים שמגיעים לישיבות, ימי עיון ואירועים משמחים. וכמו האירועים השמחים, כך מעוצבת גם הפינה עם צבעוניות אופטימית, ברז בסגנון וינטג', ברז נוסף למים מסוננים וכלים יפים.

עיצוב: סטודיו באצ'י

פינת קפה עיצוב סטודיו באצ'י (צילום: אילן נחום)
סטודיו באצ'י | צילום: אילן נחום

צילום: אילן נחום

 

אשקלון: פינת קפה קטנה עם קומקום בצבע פסטל ומדפי עץ משלימה בגוונים בהירים ורגועים את פלטת הצבעים שנבחרה לבית פרטי בו מתגוררים זוג ושישה ילדים.

אדריכלות: שירלי גולדשטיין

פינת קפה עיצוב שירלי גולדשטיין (צילום: מירב פלברג)
שירלי גולדשטיין | צילום: מירב פלברג

צילום: מירב פלברג

 

ואפשר גם במשרד

פינת הקפה במשרד של חברה משפחתית העוסקת בייבוא קפה, פירות יבשים ואגוזים ממוקמת בחלל האירוח של ספקים מהארץ ומחו"ל, המחובר לחלל עבודה. בעל החברה ביקש לתכנן מקום שבו עובדי המשרד יוכלו לנוח ולאכול יחד באווירה חמה וביתית, קרוב לעמדת הקפה. "תכננו את הפינה ליד סוג של סלון, שממנו יכולים להריח את ניחוח הקפה המתפשט במשרד, והרי ידוע שחוש הריח משפיע על בני האדם בקבלת החלטות ומצב רוח", אומרות המעצבות. מכונת הקפה שקולה את הפולים ממוקמת בנגרות עם מדפים לכוסות ולקפה ותה, עמדת מטהר מים, מקרר נסתר ומגירות עמוקות לכלים ולמצרכים. תאורה ורהיטים שהותאמו לחלל ברוחב 3 מטרים בלבד יוצרים פינה חמה, אינטימית וביתית.

עיצוב: גילה שם טוב, יעל אליאסי ולאה שאבי

פינת קפה עיצוב גילה שם טוב יעל אליאסי ולאה שאבי (צילום: שי אפגין)
גילה שם טוב יעל אליאסי ולאה שאבי | צילום: שי אפגין

צילום: שי אפגין

 

גם בחדר ישיבות קטן במשרד עורכי דין באשקלון תוכננה פינת קפה, כדי שהנוכחים יוכלו להכין לעצמם קפה בלי לצאת מהחדר או לקרוא למזכירה. בפינה שתכננה המעצבת גליה כהן יש מכשיר מטהר מים על משטח שיש, כדי למנוע בעיית רטיבות והרס משטח העץ, מכונת קפה קטנה ומקרר יינות. מתחת למקרר ומצדדיו ממוקמים תאים לכוסות, כדי לא להעמיס על העין ולשמור על אסתטיות, ונוספה נקודת תאורה בנישה.

עיצוב: גליה כהן

פינת קפה גליה כהן (צילום: אורית ארנון)
גליה כהן | צילום: אורית ארנון

צילום: אורית ארנון 

 

עוד כמה פינות קפה מרחבי הרשת 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by (@bircankcbs)

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by vier im quartier (@vier.im.quartier)

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Brewspire - experience coffee (@team_brewspire)

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by ☆ Anna’sweets & Deco ♡ (@annadecopastrysweets)

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Jannika (@tinywildocean)

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Azahara (@gon.home)

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Julia (@juempati)

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by @luxulodge

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Ulli | Interior • Fashion • Lifestyle (@uls_andthekids)

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Marc Odley (@loveespressouk)