הרצון לריענון קטן של הבית שמתחיל למשל מחידוש הכריות בסלון, ממשיך לא פעם גם לריענון של הספה עצמה ולהתאמת התאורה שמעל, ולפני שבכלל הרגשנו, אנחנו בעיצומו של תהליך שיפוץ או עיצוב הבית מחדש. גם אם מדובר בתהליך מסעיר ומרגש, תמיד עולים בו חששות ולכן, בין אם זו רק קוסמטיקה לבית ובין אם שיפוץ חלקי לסלון, למטבח ולחדר רחצה, כדאי לעשות את זה נכון. אספנו עבורכם טיפים קטנים שיבטיחו שתהליך השיפוץ שלכם יהיה אפקטיבי.

הגדירו אזורים

החלל המרכזי בדירה הוא לרוב אופן ספייס שאותו יש לחלק לפונקציות השונות - מטבח, פינת אוכל, סלון ועוד. כדי ליצור חלוקה ברורה בשטח נרחב ללא קירות ולהרגיש שכל פונקציה עומדת ביחס נכון לפונקציה הקרובה לה, כדאי ליצור הפרדה ויזואלית בעזרת שטיחים, רהיטים, תאורה, צבע או מחיצות נמוכות. שטיח מאגד מספר רהיטים ויוצר מהם אזור אחד, ומערך רהיטים שיוצר מעגל שיחה או ישיבה מגדיר בכך את האזור הייעודי לו. גם למנורה גדולה או למספר מנורות מסוג דומה יהיה תפקיד בתיחום של שטח.

אל תפחדו מצבע

הנטייה הטבעית שלנו היא להשאיר את קירות הבית בצבע בהיר אחיד, אבל שכבת צבע יכולה להפיח רוח חיים חדשה בחלל, לרענן קירות דהויים ואף לתרום לאווירה בחדר. גם אם מתחשק לכם קיר כהה או רווי במיוחד, הוא יכול להבליט את כל מה שתבחרו לשים עליו – פרטים ארכיטקטוניים, הדפסים, תמונות, דקורציות, וילונות ואפילו חלונות. רק דאגו שיהיה בחדר מספיק אור טבעי, כדי שנוכחות הצבע תחמיא לחלל ולא תאפיל אותו. כדאי להתחיל בחשיבה על צבעוניות כללית שתרצו בבית, ואז להתאים אליה את שאר הרהיטים, החפצים והטקסטיל.

MODY (צילום: באדיבות MODY)
שכבת צבע יכולה להפיח רוח חיים חדשה בחלל | צילום: באדיבות MODY

כבר לא צריך לדמיין איך זה יראה

בין אם החלטתם להחליף את הריצוף או רק אריחים, אמבטיה שלמה או רק את ברז המטבח, קיימת דילמה אם הפריט או האריח יתאים לבית, איך הוא ייראה ואיך בכלל יתחבר לאריחי הקיר או למטבח הכחול המושקע. תוסיפו לכל זה את העובדה שיש בשוק אינספור אפשרויות באינספור מחירים וסימן שאלה גדול מעיב על קבלת ההחלטות. אם רק היה אפשר לראות מראש איך הבית יראה ואפילו לדעת כמה זה יעלה לנו ... זה היה פותר לנו הרבה התלבטויות.

אז יש פתרון, רשת MODY באה לפתור לנו בדיוק את הבעיה הזאת באמצעות מערכת חדשה שמאפשרת לראשונה בארץ להעלות תוכנית בסיסית של הדירה בתלת ממד ו"לסייר" בה, לשנות חומרים, להחליף ריצופים, ברזים, חיפויים ולראות כיצד ה-vision שלכם מתעורר לחיים. בפגישה אישית באולם התצוגה, הלקוח נהנה מכל האפשרויות של מערכת MODY vision, מקבל תמונות, סיור וירטואלי לדירה שלו והמון פרטים טכניים נוספים - חלום של כל מי שמעריך מינימום טעויות ומקסימום דיוק בעבודה.

MODY (צילום: באדיבות MODY)
אינספור אפשרויות באינספור מחירים | צילום: באדיבות MODY
MODY (צילום: באדיבות MODY)
רשת MODY באה לפתור לנו בדיוק את הבעיה | צילום: באדיבות MODY

אז איך זה בדיוק עובד אתם שואלים? אם אתם רוכשים דירה מקבלן, שחברת MODY היא אחת הספקים בפרויקט, תוכלו לראות את הדירה שבחרתם בפרויקט ולעבור חוויה מרגשת במיוחד כבר בשלב מאוד התחלתי של התהליך. בעזרת מערכת MODY vision תוכלו להתבונן בכל מוצרי הגמר של דירתכם לפי המפרט שהיזם בחר עבורכם ולבצע החלפות ושינויים והכל תחת אותו מפרט, ללא כוונה להגיע להוצאות נוספות. בסוף הפגישה, עם השלמת ההזמנה, תקבלו סיור וירטואלי אישי בבית שלכם, שישלח אליכם במייל ובו מפרט מדויק, פריסות וכתב כמויות.

אם אתם דווקא שייכים לשוק הפרטי ומוצפים בלבטים וחששות, תוכלו לשלוח אל MODY את תוכנית הדירה ולקפוץ יחד עם החברה אל עבר העתיד - הכל במטרה לעבור את התהליך בצורה בטוחה ונכונה. כל מה שיידרש מכם זה להגיע לפגישה ולצפות ב-3 סגנונות עיצוב שונים על הדירה הספציפית שלכם בצורה של סיור וירטואלי מוחשי. תוכלו לפגוש את החומרים של כל סגנון שתאהבו באולם התצוגה שנמצא במקום ולקבל מידע על המחירים, כך שתדעו מראש מהן העלויות הסופיות של הבחירות שלכם. בסיום הפגישה תקבלו פריסות, הדמיות, כתב כמויות ולינק לסיור וירטואלי בבית - כל הכלים שיבטיחו יציאה בטוחה לתהליך.

 לקפוץ לעבר העתיד ולראות איך הדירה תראה אחרי השיפוץ

התחשבו בתקציב

כדי לא למצוא את עצמכם עם מינוסים הולכים ותופחים, הכינו מראש תקציב, ואם אינכם מאותגרים טכנולוגית, צרו לכם טבלת אקסל חביבה שתהווה מעין מפת דרכים. ציינו כל פריט או מטלה שייכללו בשיפוץ או בעיצוב ואת עלותם, כולל העבודה או ההתקנה שלהם, אם צריך. אם חשקתם בספריית מתכת מעוצבת במיוחד שמחירה בהתאם, הביאו בחשבון שהתשלום עליה ועל עבודת ההתקנה תשאיר לכם פחות כסף לקנייה של דברים אחרים ופעלו בהתאם.

השקיעו באחסון

חלק בלתי נפרד מכל בית הוא האחסון שלו. מתי תרגישו בחשיבות שלו? כשהוא איננו. לכן במהלך שיפוץ או עיצוב מומלץ לתכנן מקומות בהם יאוחסנו כל דברי הבית ולא רק הבגדים. אביזרי ניקוי, גיהוץ וכביסה, טואלטיקה, מזוודות, מצעים ומגבות, שמיכות חורף ועוד. ארונות קיר ונישות ייעודיות יעזרו לסידור וארגון הבית ולהתנהלות היום יומית בשגרה. חללי אחסון תמיד מתמלאים, גם כשנדמה לנו שיש מהם מספיק.

MODY (צילום: באדיבות MODY)
לעבור את תהליך השיפוץ בצורה נכונה | צילום: באדיבות MODY

אל תשכחו את האקססוריז

מצד אחד החנויות מלאות באקססוריז שמתאימים לעיצוב הבית (וגם מספרן של החנויות לעיצוב בפריחה), אבל מצד שני כשמשקיעים בשיפוץ או בתכנון מחדש, מגיע הרגע שעושים סטופ, משום שמבינים שהתקציב הולך וגדל. במצב כזה לא נוטים לוותר על תכנון טוב, אבל כן נוטים להשאיר את האקססוריז לפעם אחרת, אם בכלל. כאן ההמלצה היא לשריין סכום מראש לכל האביזרים הקטנים שמקשטים את הבית כתכשיטים. אם הטעם שלכם יקר ואיכותי במיוחד, השקיעו בפריט אחד ויחיד עכשיו, ואת הבא אחריו שמרו לשנה התקציבית הבאה.

<