יש אנשים שיש להם פנטזיה על בית נופש באי אקזוטי, אליו יוכלו לנסוע מתי שרק ירצו, שיהיה מעוצב בדיוק כמו שהם אוהבים, עם הרהיטים שהם בחרו. הבריכה תהיה לשימושם בלבד ותהיה להם גישה לחוף אישי ובתולי. בית שבו הם יארחו חברים ומשפחה, כלומר, רק אם מתחשק להם. אתם חלק מהאנשים האלה? יופי, תתכוננו להזיל ריר, כי בזמן שרובנו רק מפנטזים, יש אנשים שבאמת בונים לעצמם בית חלומי על חלקת אלוהים גדולה. וכשהם לא מבלים בו, הם משכירים אותו לתיירים, אבל כשהם נוחתים לחופשה, הם חיים את החלום. אתם מוזמנים לשטוף את העיניים עם ארבעה בתי נופש של ישראלים ברחבי העולם.

בית נופש, יוון שקיעה (צילום: וילה רוזמרין)
לפעמים חלומות מתגשים. וילה רוזמרין | צילום: וילה רוזמרין

וילה רוזמרין: שלושה בתים וחוף פרטי 

איפה? האי לפקדה, חלק מקבוצת איים במערב יוון
בעלי הבית: זוג ישראלים שאוהבים את יוון, וביקשו לבנות בית נופש לצרכים אישיים אבל גם כמיזם תיירותי

על אי יווני קסום, מרחק ארבע שעות נסיעה מאתונה, החליטו זוג ישראלים לבנות את בית הנופש שלהם, אליו הם מגיעים במהלך השנה. לבעלי הבית הייתה דרישה אחת: תכנון ועיצוב שיישדר אווירת חופש. על הפרויקט, שנבנה בשטח של כ-12 דונם, הופקד יזם מקומי, ותכננו אותו האדריכל הישראלי מורן פלמוני ומעצבות הפנים, רונית טל ושרון איגר.

המעצבות קיבלו יד חופשית לגמרי בבחירות העיצוביות, ווילה רוזמרין תוכננה כקומפלקס שמורכב משלוש יחידות עצמאיות המשקיפות אל הים. בכל וילה חמישה חדרי שינה וירידה לחוף פרטי. הווילה הגבוהה ביותר, נקראת סקאי, והיא עוצבה עבור בעלי הבית אשר מרבים לנפוש בה. "חשבנו על כל פרט ופרט ועל כל דרישה שיכולה להיות למי שבא לנפוש בבית", מספרות המעצבות. "מקניית כוסות יין ופותחן ועד מיקום מקלחת בחצר לשטיפה אחרי טבילה בים".

בתי נופש, יוון מטבח (צילום: וילה רוזמרין)
מטבח מאובזר עד אחרון הכלים, וילה רוזמרין | צילום: וילה רוזמרין
בתי נופש, יוון חדר שינה (צילום: וילה רוזמרין)
חדרי שינה בסגנונות שונים, וילה רוזמרין | צילום: וילה רוזמרין
בתי נופש, יוון ביליארד (צילום: וילה רוזמרין)
חדר התכנסות מלא אטרקציות, וילה רוזמרין | צילום: וילה רוזמרין

בתי נופש, יוון פטיו (צילום: וילה רוזמרין)
ספסלים מפוזרים ברחבי הבית, וילה רוזמרין | צילום: וילה רוזמרין

תהליך הבנייה נמשך כשנה והושלם בשנת 2007, כאשר רוב הריהוט, כולל המטבח, נבחרו בחנויות ריהוט בארץ והגיעו במכולה ליוון. התוצאה היא בית בסגנון מודרני עם איזור אירוח שכולל סלון וממנו גישה לבריכה. בקומה התחתונה ישנו פטיו חיצוני ואזור בידור שכולל חדר ביליארד, ספה נוחה, בר משקאות ומנורה מיוחדת ה"מונה ליזה". כל חדר מחמשת החדרים בווילה עוצב בסגנון אחר, לא בהרכח בסגנון העיצוב היווני. כך, למשל, יש חדר שמעוצב בסגנון רומנטי ואחר שמעוצב בסגנון דרמטי בצבעי שחור, אדום ואפור.

"את המיטות בחדרי השינה ייצרנו לבד ואת הווילונות השקופים והאוורירים, תפר אביב עמרני שהגיע לתלות אותם בעצמו בבית", מספרות השתיים. "כדי למלא את החללים המרווחים, הבאנו המון גזעי עץ ממנסרה בצפון הארץ וספסלי עץ, ופיזרנו אותם בחדרי הבית והבריכה. הגזעים הטבעיים מעניקים לחלל תחושה חמה וביתית".  בחצר מנגל וטאבון, שמוקם בין עצי הזית, ופינות חמד רבות בהן ניתן לשבת לצפות אל הנוף המרהיב, הים מצד אחד וההרים מהצד השני.

חוץ מבעליו, הווילה מתאימה למי שרוצה להרגיש בגן עדן קרוב לבית. למשפחות או חברים עד עשרה איש. מחיר: 9,191 פאונד לשבוע, וילה רוזמרין.

בתי נופש, יוון נוף (צילום: וילה רוזמרין)
דק, טאבון ומנגל בחצר, וילה רוזמרין | צילום: וילה רוזמרין
בתי נופש, יוון ים (צילום: וילה רוזמרין)
הבריכה משקיפה לים, וילה רוזמרין | צילום: וילה רוזמרין

בתי נופש, וילה (צילום: וילה רוזמרין)
בעלי הבית אוהבים את יוון, וילה רוזמרין | צילום: וילה רוזמרין

וילה אמריקאית: סלון פתוח לבריכת מפל

איפה: בוורלי הילס 90210
בעל הבית:
יהודי קנדי, איש עסקים, שמתארח בווילה בחופשות פרטיות

בית הנופש המפואר הממוקם על צלע הר ומשקיף לנוף, שתכנן האדריכל מרק טופילסקי, מתפרש על פני אלף מ"ר בשתי קומות, ונועד לשרת  את הדייר היהודי שמגיע אליו מספר פעמים בשנה, בעיקר לחופשות. הדרישות של בעל הבית היו: לתכנן חדרים גדולים ומרווחים, חדר עבודה מנותק, חללי אירוח מפנקים ומטבח נוח. הקומה הראשונה מתפקדת כחלל אירוח ובו מצויים הסלון, המטבח, חדר האוכל וחדר העבודה.

היציאה מהסלון מובילה ישירות אל הבריכה שמחוממת כל ימות השנה. בחצר הבית ישנה גם בריכת מפל שמשלבת בתוכה ג'קוזי. ומהמטבח ישנו מעבר לאיזור השירות שכולל חדרי כביסה ושני חדרי שינה לצוות.
"סגנון העיצוב הוא , Architectual שמשמעו סגנון מודרני וייחודי - סגנון שלא מקובל בארצות הברית, ובפרט בברלי הילס", מספר האדריכל טופילסקי, "הוא מתבטא במיעוט קישוטים, בקווים נקיים ומפתחים גדולים בחלונות". סממן נוסף שאינו בולט בנוף המקומי הוא הסלון החיצוני שמאפיין חצר ישראלית ים תיכונית, והוא הרבה פחות רשמי ופורמלי מהסגנון האמריקני.

בית נופש, בברלי הילס בריכה בחוץ, צילום אדריכל מרק (צילום: אדריכל מרק טופילסקי)
בית שמתאים לסטנדרטים המקומיים. בית הנופש בברלי הילס | צילום: אדריכל מרק טופילסקי
בית נופש, בברלי הילס בריכה, צילום אדריכל מרק טופיל (צילום: אדריכל מרק טופילסקי)
וטרינות ענק וסלון בחצר | צילום: אדריכל מרק טופילסקי

בית נופש, בברלי הילס סלון חוץ, צילום אדריכל מרק טו (צילום: אדריכל מרק טופילסקי)
קווים נקיים וצבעים שקטים | צילום: אדריכל מרק טופילסקי

בקומה העליונה, שלוש סוויטות אירוח גדולות ששטחן כחמישים מ"ר עם חדרי רחצה צמודים. ואילו סוויטת המאסטר משתרעת על לא פחות מ- 160 מ"ר ומכילה אזור שינה, ממנו יש יציאה למרפסת ענקית שמשקיפה על הבריכה. הסוויטה המלכותית כוללת גם אגפים נפרדים לגבר ולאישה, כשבכל אגף יש חדר רחצה בגודל 35 מ"ר, חדר עבודה וחדר ארונות. הרהיטים יוצרו לפי הזמנה והותאמו לבית כולל מיטות השיזוף. "ערך הבית כ-15 מיליון דולר", מעריך טופילסקי, "בית נופש שעומד בסטנדרטים של הבתים המקומיים בברלי הילס. הוא  מפנק, נוח ונעים לאירוח ומשדר פוזה".

בית נופש, בברלי הילס סלון שולחן, צילום אדריכל מרק (צילום: אדריכל מרק טופילסקי)
סגנון מודרני שלא מקובל בארה"ב | צילום: אדריכל מרק טופילסקי
בית נופש, בברלי הילס סלון גדול, צילום אדריכל מרק ט (צילום: אדריכל מרק טופילסקי)
כל הריהוט והאביזרים הוזמנו במיוחד לפי מידות | צילום: אדריכל מרק טופילסקי
בית נופש, בברלי הילס סלון, צילום אדריכל מרק טופילס (צילום: אדריכל מרק טופילסקי)
חדרי השינה ענקיים | צילום: אדריכל מרק טופילסקי
בית נופש, בברלי הילס חדר, צילום אדריכל מרק טופילסק (צילום: אדריכל מרק טופילסקי)
עם חדרי רחצה פרטיים | צילום: אדריכל מרק טופילסקי
בית נופש, בברלי הילס אמבטיה, צילום אדריכל מרק טופי (צילום: אדריכל מרק טופילסקי)
ואזורים נפרדים לאישה ולגבר | צילום: אדריכל מרק טופילסקי

בית נופש, בברלי הילס מיטות שיזוף, צילום אדריכל מרק (צילום: אדריכל מרק טופילסקי)
ונוף לגבעות של השכונה המפורסמת | צילום: אדריכל מרק טופילסקי

BANN MIKA: וילה טרופית בסגנון תאי - באלינזי

איפה: החוף הצפוני באי קוסמוי, תאילנד
בעל הבית: הפרסומאי יורם באומן בנה למשפחתו בית נופש שפועל גם כמיזם תיירותי

במשך שנים נהג הפרסומאי יורם באומן לנסוע לתאילנד לחופשה שנתית עם המשפחה. כשהיה נח על החוף עם משקה צונן ביד הוא נהג להשתעשע ברעיון שיום אחד יהיה לו בית נופש תאילנדי משל עצמו, עבור משפחתו וחבריו. החלום הפך למציאות כשבאחת מחופשותיו פגש סוכן נדל"ן מקומי שסיפר על מגרש למכירה בחופי קוסמוי. באומן ראה, נדלק והחליט לרכוש את המגרש כדי לממש את הפנטזיה. לגן העדן הפרטי קרא "הבית של מיקה", על שם אשתו.

"כשהתחלתי לבנות את הבית, דפדפתי בספרי עיצוב רבים של בתי נופש מרחבי העולם, כדי לקבל השראה ולמצוא את הסגנון שמדבר אליי", מספר באומן, "בסופו של דבר מצאתי בדיוק מה שאני אוהב בסגנון העיצובי של באלי".

הרפתקת הבנייה ערכה כשנתיים והושלמה בשנת 2008, בעלות מוערכת של כשני מיליון דולר. על הפרויקט הופקדה אדריכלית ונצואלית, שתכננה ועיצבה עבורו שש סוויטות מרווחות שבנויות מסביב לבריכה ומעוצבות בסגנון טרופי תאי-באלינזי. לשם אבזור הקומפלקס נסעה האדריכלית לבאלי כדי למצוא את הרהיטים והאביזרים לבית לטעמו של באומן. "היא צילמה את האביזרים ושלחה תמונות כדי שאתרשם, קולט האדים למשל היה בעברו ארובה של אוניה". הסגנון הטרופי השלט משתלב בווילה עם אבזור טכנולוגי מתקדם שמציע לבעליו ליהנות מאווירה קסומה של המזרח בשילוב חדרי אמבטיה מפוארים, מסכי פלאזמה ועוד. "בכל שנה שאני מגיע אני מאושר מהבחירות העיצוביות ואוהב את הבית יותר", הוא אומר.

בית נופש, תאילנד בריכה בצד, BAN MIKA (צילום: BAN MIKA)
החלום הפך למציאות, BAN MIKA | צילום: BAN MIKA
בית נופש, תאילנד מטבח, BAN MIKA (צילום: BAN MIKA)
סגנון עיצובי טרופי,BAN MIKA | צילום: BAN MIKA
בית נופש, תאילנד חוץ עציםת, BAN MIKA (צילום: BAN MIKA)
חדרי שינה שמתאימים לזוג ולמשפחה,BAN MIKA | צילום: BAN MIKA

בית נופש, תאילנד מיטות, BAN MIKA (צילום: BAN MIKA)
חדר אירוח מרווח וביתי. BAN MIKA | צילום: BAN MIKA

בתום התהליך, הבין באומן שהבית זקוק לתפעול ותחזוקה שוטפים, והפקיד את הווילה בידי חברת ניהול מקומית שמנהלת אותו כאתר נופש אקסקלוסיבי מיום הקמתו. באומן מגיע עם משפחתו מדי שנה לחופשה ולן קבוע באותו החדר "הכי קרוב לים".  לדבריו, הווילה נועדה לשרת את בני משפחתו וילדיו ולאירוח חברים קרובים. ביתר הזמן הווילה מאכלסת תיירים שמבקשים לחוות את תאילנד קצת אחרת. לבית יש צוות מיומן ושפית שמכינה מטעמים, "זאת חופשה שמתאימה לנופש של משפחות עם ילדים, למספר זוגות או לאירועים כמו חתונה מצומצמת", הוא אומר. "בהתחלה נסענו מדי שנה לחודש ימים, אבל עכשיו אנחנו מגיעים רק לשבועיים וזה לא מספיק לצערי". באומן מגלה כי לאחרונה רכש את החלקה הצמודה לבית והוא מתכוון להרחיב אותו ולהשקיע בספא, מגרשי טניס וגינה פורחת. מחיר: החל מ-1,650 דולרים לאדם עבור חמישה לילות, BANN MIKA 

בית נופש, תאילנד מיטות נפתחות, BAN MIKA (צילום: BAN MIKA)
יותר קרוב מזה לים לא תמצאו. BAN MIKA | צילום: BAN MIKA
בית נופש, תאילנד בריכה מיטות, BAN MIKA (צילום: BAN MIKA)
ובריכה מרכזית לכל החברים. BAN MIKA | צילום: BAN MIKA
בית נופש, תאילנד חוץ עציםת, BAN MIKA (צילום: BAN MIKA)
רק אל תשכחו לקחת מגבת. BAN MIKA | צילום: BAN MIKA
בית נופש, תאילנד חוף, BAN MIKA (צילום: BAN MIKA)
בקרוב מתרחבים. BAN MIKA | צילום: BAN MIKA

CHALET  HEIDI:  וילה היסטורית בשוויץ

איפה? הרי האלפיים, שוויץ
בעלי הבית: זוג ישראלים בעלי אזרחות שוויצרית

בשטח המתפרש על פני 35 דונמים של טבע קסום שכוללים יער, נחל וואדי בהרי האלפיים בשוויץ, שוכן בית היסטורי בן 350 שנה שנרכש על ידי זוג ישראלים, בעלי אזרחות שוויצרית, שהפכו אותו לבית הנופש שלהם. השניים מעבירים את זמנם במהלך השנה על קו ישראל שוויץ וכשהם לא נמצאים בו הוא פתוח לתיירים.

בווילה ישנם שלושה חדרי שינה, חדר אוכל, עליית גג שהוסבה למשחקייה לילדים ועוד. הבית מעוצב לפי המסורת האלפית ומתאפיין בכיסאות עץ עם חיתוכי לבבות, קיר תמונות ואח עם מצבור עצים. "כל הריהוט נקנה בחנויות של עתיקות ובירידים", מספרת בעלת הבית, "יש לנו גם רדיו בן תשעים שנה שעדיין עובד". עוד על פי המסורת יש בבית גם חדר שמוקדש לקריאה ובחדר העבודה עומד שולחן עבודה אותנטי בן 150 שנה עם כלי עבודה ישנים.

מעניין לגלות שכבית שוויצרי טיפוסי חלק מהווילה מוקצה לחיות המשק והבית בחודשים הקרים בשנה. בני הזוג הקפידו לשמור על האותנטיות של המבנה אך הקצו חלק מהאזור החקלאי של הבית למטרות מגורים. חדר הרחצה, לדוגמה, נבנה בתוך מה שהיה בעבר הרפת וקיר הזכוכית חושף את מיקומו.

"רצינו להבטיח שתהיה למבקרים שלנו חווית אירוח אותנטית", מסבירה בעלת הבית, "המטבח למשל מצויד באבזור להכנת אוכל שוויצרי כמו פונדו". אירוח בווילה השוויצרית מתאים במיוחד למי שאוהב להתחבר לטבע. מחיר: 614 שקלים ללילה, CHALET  HEIDI
_
OBJ

בית נופש, שוויץ צילום chalet Heidiחוץ שלג (צילום: chalet Heidi)
חוויה אחרת, בית הנופש בשוויץ. chalet Heidi | צילום: chalet Heidi
בית נופש, שוויץ צילום chalet Heidiפרות (צילום: chalet Heidi)
אוהבים את הטבע ומכבדים את החיות. chalet Heidi | צילום: chalet Heidi
בית נופש, שוויץ צילום chalet Heidiמיטה (צילום: chalet Heidi)
חדרי שינה בעיצוב מסורתי שוויצרי. chalet Heidi | צילום: chalet Heidi

רוצים להתרשם מעוד בתי נופש מרהיבים?
וגם: החנויות היפות של הישראלים בעולם