הדייטים הראשונים היו הצלחה מסחררת. הוא מתלבש לא רע, ניחן בחוש הומור משובח והחיוך שלו מפיל מהרגליים. אבל אולי מוקדם מדי לשמוח, ישנו עוד שלב מכריע שעליו לעבור רגע לפני שהוא הופך לאחד. הביקור הראשון בדירת הרווקים של בחיר ליבך הפוטנציאלי היא ללא ספק גורלי ולפני שהוא פותח את הדלת ישנה עדיין התקווה שזה יגמר בכמה פוסטרים גרועים ונייר טואלט עם מרקם של נייר שיוף. קבלו שמונה מחדלים נפוצים בדירות רווקים וקחו לתשומת הלב את ההמלצות לשינוי של עדי אזולאי שמתמחה בארגון, שדרוג ועיצוב דירות ומשרדים של גברים. כך הופכים דירה מבולגנת וסתמית לבית מזמין.

1. בית או מחסן: עושים סדר

במבט ראשון זה נראה קצת יותר כמו מחסן: מזנון לצד מזנון שממשיך לשידה שנושקת לספרייה. הבית עמוס וגדוש בפריטים שנצברו במשך השנים, כדי שחלילה לא תהיה בעיה עם פתרונות אחסון. חכו רגע עם הפרקטיקה וההיסטריה למקומות האחסון. אם תעשו סדר, כנראה שאף פעם לא תצטרכו את השידה הכעורה שעומדת ריקה כך סתם בסלון. "אם נעשה סדר, נוותר על המלה 'חבל' ונזרוק את המיותר, נגלה שיש מקום לכל דבר וגם אוויר לנשימה", מסבירה אזולאי.

דירת רווקים (צילום: אפיק גבאי, עיצוב: עדי אזולאי)
אם לא אוגרים כל כך הרבה פריטים | צילום: אפיק גבאי, עיצוב: עדי אזולאי

2. כוסות מדברות: מתארגנים על סט

ביקור במטבח מגלה מגוון רב של כוסות שאף אחת לא דומה לשנייה. כוס קפה אחת טוענת שאתה אב השנה מאחלת לך יום הולדת שמח ועל כוס אחרת הכיתוב: "אתה תותח". "זה מאוד פשוט לדאוג שכל כוסות הקפה תהיינה כסט אחיד ולא כאסופה של שנים", טוענת אזולאי.

ספלי קפה צבעוניים (צילום: מתוך: paintritesigns.com)
גיבוב של ספלים זה ממש לא עדכני | צילום: מתוך: paintritesigns.com

סט ספלי קפה (צילום: מתוך: plaidonline.com)
כך יותר נעים לשתות | צילום: מתוך: plaidonline.com

3. וילון אומר המון: מחליפים את הישן

גם אם אין לו כלי מתאים לסבון הידיים ולמברשות השיניים בחדר הרחצה, וילון האמבטיה בעל הגוונים המוזרים, שבמבט מקרוב מתגלים ככתמי עובש, זה כבר עניין של חציית גבולות. מה הבעיה להקפיד להחליף את וילון האמבטיה מדי פעם, ואם כבר, אז תקנו איזה סט נחמד לסבון ולמברשות השיניים.

חדר רחצה (צילום: אפיק גבאי)
תחליטו, או וילון או כלי יפה לסבון | צילום: אפיק גבאי

חדר רחצה (צילום: אפיק גבאי, עיצוב: עדי אזולאי)
קצת אסתטיקה בחדר הרחצה | צילום: אפיק גבאי, עיצוב: עדי אזולאי

4. לילה טוב: משקיעים במיטה או במזרן

הצצה אל חדר השינה מגלה תמונה בלתי נסלחת בדמות מיטה וחצי. הגבר החסון שלך נדחק על אותה המיטה עוד מימי חטיבת הביניים. הרגלי השינה מלמדים רבות על האדם, אנא מכם, רכשו מיטה נוחה ומקמו לצידה שולחן קטן עם מנורה הולמת, הוסיפו סט מצעים נעים ואחיד בעל גוונים רגועים, שיחליף את המישמש שיש לכם עכשיו על המיטה – זה ישרת קודם כל אתכם.

מיטת נוער (צילום: אפיק גבאי)
הגיע הגיל שצריך להתחיל | צילום: אפיק גבאי

חדר שינה (צילום: אפיק גבאי, עיצוב: עדי אזולאי)
מיטה זוגית מישהו? | צילום: אפיק גבאי, עיצוב: עדי אזולאי

5. מה הקשר: מתאימים בין הספה לווילון

הישיבה בסלון משבשת את חוט המחשבה, כי איך אפשר להתרכז כשהמוח מחפש את הקשר בין הספה, לשולחן, לווילון אורגנזה בצבע שלשול שהוא רכש בנחלת בנימין. ולא, זה לא יפה ורק שתדעו שיש עוד הרבה אלטרנטיבות לווילון אטום, אם זה מה שעושה לכם את זה. לא מוכרחים להחליף את הספה, אפשר למצוא כיסויים נחמדים בצבעים תואמים שיעשו את העבודה. "כשהבית ריק, קר ולא מזמין ניתן להוסיף וילונות או שטיח", מוסיפה אזולאי.

סלון ישן (צילום: אפיק גבאי)
איך אפשר להתרכז ככה? | צילום: אפיק גבאי

סלון חדש (צילום: אפיק גבאי, עיצוב: עדי אזולאי)
בית נעים ומזמין | צילום: אפיק גבאי, עיצוב: עדי אזולאי

6. מרפסת נטושה: מתארגנים על קקטוס או עציץ

המרפסת המקסימה עם הנוף המרהיב חסומה לתנועה ומתפקדת כמחסן משני לדירת המחסן שלו. המחשבה על קצת ירוק, או אפילו איזה קקטוס שישרוד חודשים בשמש היוקדת, היא מטלה מכבידה מדי עבור הגבר הלוהט, שמעדיף לקשט כל חלל במגוון רחב של ריהוט מיושן. "כשאומרים להם שחייבים פה עציץ כי זה מוסיף חום, בדרך שומעים את המשפט: " אבל צריך להשקות לא?", אומרת עדי אזולאי. אז זהו, שזה לא כזה סיפור גדול.

מרפסת ריקה (צילום: אפיק גבאי)
חבל על הנוף | צילום: אפיק גבאי

מרפסת מעוצבת (צילום: אפיק גבאי, עיצוב: עדי אזולאי)
ירוק בעיניים | צילום: אפיק גבאי, עיצוב: עדי אזולאי

7. קיר עירום: תולים תמונות יפות

כשהקירות צחים וחפים מתמונות, כך שאין שום חום בדירה, או שהם עמוסים בתמונות מיושנות וכעורות שתלויות בכל מקום בלי שום קשר לכלום. אנא מכם, התאימו את התמונות לרוח הבית ובבקשה הימנעו מלונגים על הקירות כי זה מחליש את הדופק. "במקום זה", ממליצה עדי אזולאי, "כדאי לעשות שימוש במידוף נכון שיעשה עבודה מעניינת על הקירות ולהשקיע בשתי תמונות יפות כהתחלה, התאימו אותן נכונה על הקירות ומאחור - ניתן לצבוע באחד הגוונים המצויים בתמונה".

8. חושך בעיניים: שניים שלושה גופי תאורה מאירים

מנורות לבה מכל הסוגים והמינים עלולות לכבות לגמרי את החשק. זה די מבאס לגלות שהדבר המזעזע הזה בעל אפס יכולת להאיר נבחר ונרכש על ידי המיועד, שאפילו מציג אותו בגאווה בביתו. לכן, תעשו טובה, והשקיעו בשניים או שלושה גופי תאורה או אהילים ראויים. תאמינו לנו, הם יאירו את הבית שלכם באור אור.

גופי תאורה (צילום: מתוך: ginifab.com)
להדליק את החשק | צילום: מתוך: ginifab.com

ואם כבר רווקים: קבלו דירה מדהימה של רווקה