אין תמונה
"My Favorite Mess", לירן דנינו ויונתן זילברשטיין | צילום: הדר טנדלר

"אני מאמינה שכולם בחיים צריכים לקבל הזדמנות שווה כדי להצליח", כך אמרה בוגרת הריאליטי ליהיא גרינר, בעת שהשתתפה לפני כשבועיים בפרויקט עיצובי התנדבותי בשם "הכיסא שלי". במסגרת הפרויקט, פרי יוזמה של עמותת "מרום" שמפעילה בכפר הירוק בית ספר תיכון לתלמידים לקויי למידה, עוצבו 16 כיסאות (כמספר התלמידים המשתתפים בפרויקט).

אין תמונה
"מכונית כזריקת אדרנלין". אלי יצפאן, אלון הירש ורון סימן טוב | צילום: הדר טנדלר

את הכיסאות, שנתרמו על ידי חברת 'שמרת הזורע', החלו לעצב תלמידי שכבת י"ב ובהמשך הוצמד לכל אחד מהם אמן או ידוען לבחירתם. יחד עברו הזוגות תהליך משותף של גיבוש רעיון, צביעה, ויצירה משותפת.

"מבחינתנו הפרויקט מדבר על מסוגלות עצמית – נושא שאנחנו עוסקים בו במשך כל השנה", אומרת מיכל סגל, מנהלת עמותת "מרום". "החיבור לסלבס נולד מתוך הרצון לחדד אצל התלמידים את הידיעה שהם לא לבד. כשאלי יצפאן, לירן דנינו וטום קשתי מספרים לתלמידים שגם הם סובלים מבעיות קשב וריכוז וקשיי למידה ולמרות זה הצליחו בחיים, זה מעניק לתלמידים הרבה כוח ומוטיבציה להמשך".

אין תמונה
"קשרים לחיים", סנדרה רינגלר וירדן פרנבוק | צילום: הדר טנדלר
אין תמונה
"כיסא ההפתעות". טום קשתי ונועה איילון | צילום: הדר טנדלר

"אני בעצמי סובל מהפרעת קשב וריכוז די חמורה ולכן אני מבין את חשיבות העלאת המודעות לנושא והטיפול בו", אמר לירן דנינו, זמר ובוגר "כוכב נולד", שעיצב יחד עם יונתן זילברשטיין את הכסא My Favorite Mess"" – מעין כיסא היפי שהמשענת שלו עשויה גיטרה והמושב מזכיר תמונה של שירה על חוף הים מול השקיעה. "רוקנרול זה לא רק מוזיקה, זו דרך חיים, ולכן גם בחרתי בלירן", אמר זילברשטיין.

אין תמונה
"קעקועים" - דנה אינטרנשיונל ודור אזולאי | צילום: הדר טנדלר

"גם אני מזדהה איתם ובעצמי צריך שיעזרו לי", סיפר טום קשתי, בוגר "המרוץ למיליון", "הייתי מגיע לבית ספר בתשע בבוקר, פורש ב-11 והולך לים". קשתי עיצב יחד עם נועה איילון את "כיסא ההפתעות" שעוטר בשלל סרטי קישוט צבעוניים. "הכיסא שלנו מעיד על כך שהאריזה לא פחות חשובה מהמתנה עצמה ושיש לבדוק את הקשר בין חיצוניות ופנימיות", אמרה איילון.

אין תמונה
"כיסא אהבה" - ליהיא גרינר וריטה קרינוביץ | צילום: הדר טנדלר
אין תמונה
"חיבורים", הילה אלפרט ואור רישפן | צילום: הדר טנדלר

עיצובים משעשעים נוספים היו הכיסא של הבדרן אלי יצפאן שעיצב יחד עם אלון הירש ורון סימן טוב סביב הנושא של "מכונית כזריקת אדרנלין", שמסמלת את הנעורים, המרץ והחיפוש אחר ההרפתקאות; הכיסא "קשרים לחיים" של הסטייליסטית סנדרה רינגלר וירדן פרנבוק, שמייצג את המאמץ לדבוק בחיים במלוא המוטיבציה וההצלחה; והכיסא "אהבה" שעיצבו ליהיא גרינר וריטה קרינוביץ' שמשדר באמצעות לבבות וצעיפי נוצות מסר של אהבה ונתינה אינסופית. בין שאה המשתתפים בפרויקט גם הילה אלפרט, דנה אינטרנשיונל ואיציק זוהר.

אין תמונה
איציק זוהר ומאיה עידן - "חברים ובילויים| | צילום: הדר טנדלר

בסופו של יום מלא חוויות של חדוות יצירה משותפת הועמדו בגאון 16 כיסאות שונים ומשונים שיוצגו בתיכון "מרום" בתערוכה צבעונית בסיום שנת הלימודים.

תנו קפיצה למלון האוריינטלי המעוצב בקאפרי

אהבתם את העיצובים? שתפו את החברים בפייסבוק