ניחוח הוליוודי ואסתטיקה סקנדינבית נפגשים בסלון הפאות הירושלמי הזה, המספק לנשות העיר מקום שבו הן יכולות לטפח את עצמן באווירה של סטייל אורבני. הסלון הוקם על ידי דידי לוריא, צעירה בת 28, אמא לארבעה ילדים, שעלתה ארצה מארצות הברית כדי לחיות עם בחיר לבה יונתן. השניים הקימו עסק עצמאי ויחד הם פנו למחלקה העסקית של איקאה על מנת להפוך את החלום למציאות פונקציונלית אך יצירתית. אנחנו מזמינים אתכם להציץ לחלל שהצליח להפתיע אפילו אותנו - והכל נוצר בליווי מקצועי צמוד וללא תשלום של עדי שטיין וליאת קדם, מעצבות המחלקה העסקית של איקאה.

מחלקה עסקית 01, סלון פאות ירושלמי
סלון הפאות הירושלמי | צילום: יחצ איקאה

עוד בערוץ עיצוב הבית:

מקצוע שעובר במשפחה

דידי למדה את מלאכת הפאנות מאימה, פאנית ידועה בארצות הברית שאף הייתה אחראית לעיצוב הפאות בסרטי דיסני, למשל 101 כלבים דלמטיים. כבר בילדותה התאהבה דידי בתחום והייתה מוקסמת ממלאכת עיצוב הפאות והתאמתן ללקוחות. את "DeeDee Hair and Wigs" בחרה להקים בירושלים עיר מגוריה, ובעיצוב החלל חיפשה ליצור אווירה מיוחדת מלאת השראה, תוך עמידה בתקציב מוגבל, בחירת חומרים ואביזרים עמידים ותכנון פונקציונלי. כולנו יודעים כי עיצוב חלל במלואו כרוך בקניות גדולות ומורכבות ובלוגיסטיקה לא פשוטה הכוללת תמרון בין ספקים ובעלי מקצוע רבים. כדי לחסוך זמן יקר ואת ההתרוצצות בין החנויות השונות, פנו בני הזוג למחלקה העסקית של איקאה, המאפשרת לבעלי עסקים, משרדים, עמותות, אדריכלים ומעצבי פנים לקבל ייעוץ עיצובי וליווי אישי בבחירת המוצרים.

"המטרה העיקרית של המחלקה העיסקית היא לתת שירות ללקוחות עסקיים בעלי רכישות מורכבות, בעזרת סל מוצרים ושירותים המותאמים לצורכיהם", מסבירה חן גלילי, מנהלת המחלקה העיסקית באיקאה. אנו מציעים פגישות ייעוץ וליווי טלפוני על מנת לתת מענה לכל שאלה ולספק פתרונות זמינים, נגישים ונוחים המקלים על תהליך הרכישה. למשל כדי שלא תצטרכו להתמודד עם המלאי בחנויות ועם איסוף המוצרים בעצמכם, תוכלו להעביר רשימת מוצרים כחלק משירותי המחלקה ולתאם הובלה והרכבה און ליין, מבלי להגיע לחנויות". 

מחלקה עסקית 02, דידי לוריא שהקימה את העסק
דידי לוריא שהקימה את העסק | צילום: יחצ איקאה
מחלקה עסקית 03, עיצוב דרמטי באווירה אורבנית
עיצוב דרמטי באווירה אורבנית | צילום: יחצ איקאה

תחושה אינטימית ונינוחה

מבנה החלל צר וארוך ועל מנת לנצלו בצורה הטובה ביותר הוא חולק לארבעה אזורים - עמדות עבודה, אזור המתנה, חלל תפירה וחלל שירות. עיצוב החלל דרמטי ומוקפד ובולט בו שימוש בגוני אפור. נגיעות של צהוב וירוק מוסיפות אופי צעיר וקליל לחלל, לצד שימוש באריחים מאוירים, גופי תאורה מרשימים ורהיטים ואביזרים שנרכשו באיקאה. משמאל לכניסה תוכננו עמדות העבודה, הכוללות מראות בעלות מסגרת אלגנטית ולצדן מתלים לתליית התיקים, המעילים והאביזרים של הלקוחות. ארונות תצוגה מזכוכית מפרידים בין העמדות ויוצרים תחושה אינטימית ונינוחה בחלל הפתוח.

מחלקה עסקית 04, חלל צר וארוך
חלל צר וארוך | צילום: יחצ איקאה
מחלקה עסקית 05, עמדות עבודה אלגנטיות
עמדות עבודה אלגנטיות | צילום: יחצ איקאה
מחלקה עסקית 06, מתלים לתיקים לצד העמדות
מתלים לתיקים לצד העמדות | צילום: יחצ איקאה
מחלקה עסקית 07, מדפים שקופים מפרידים בין העמדות
מדפים שקופים מפרידים בין העמדות | צילום: יחצ איקאה

שפה עיצובית הרמונית בחלל

מול העמדות, מימין לכניסה, נמצאת פינת ההמתנה, שבה מוקמו כורסאות נוחות בגוונים שונים וארונות צהובים עם חזיתות זכוכית המשמשים לתצוגה. כל הנוגעים בדבר הקדישו מחשבה רבה על מנת ליצור שפה עיצובית הרמונית בחלל, וגם אחותה של דידי העניקה לה כמתנה לכבוד פתיחת הסלון סידור בכריכות עור בגוני צהוב וירוק, על מנת שיתאים לכורסאות ההמתנה וינעים את זמנן של הממתינות.

המחלקה העסקית של איקאה מציעה פגישת ייעוץ ועיצוב, שבעזרתה קיבלו דידי ויונתן מענה לכל פרט, מהגדול לקטן. שולחן מעוגל הניצב על רגל גבוהה משמש כעמדת קבלה פונקציונלית, מאחוריו עמדת חפיפה שלצידה עגלה בגוון טרה קוטה, שאותה ניתן להזיז בעת הצורך והיא משמשת לתכשירי השיער השונים. אזור התפירה תחום בחדר זכוכית, כך שניתן לעבוד בו בשקט וברוגע. מעל מכונות התפירה מוקמו סדרת מוטות ומכלי תלייה המיועדים בדרך כלל לארגון כלי מטבח וכעת משמשים לאחסון הסיכות, המברשות והאביזרים השונים.

"פגישת הייעוץ חוסכת עבור הלקוח את שירותי עיצוב הפנים. במסגרת הפגישה נוכל להתייחס לכל החללים הרלוונטיים, כולל חדרי רחצה ומטבחים, לבחור את כל המוצרים הדרושים, מהרהיטים ועד לאביזרים הדקורטיביים הקטנים ביותר, ולמצוא פתרונות יצירתיים ממגוון המחלקות של הרשת. נוכל למשל ליצור יחידות אחסון מודולריות בעזרת הארונות של מחלקת המטבחים, לייצר חדר ישיבות בעזרת שולחנות אוכל גדולים וכך למצוא את הפתרון המתאים לכל דרישה", מוסיפה גלילי.

מחלקה עסקית 09, ארונות צהובים משמשים לתצוגה
ארונות תצוגה צהובים וכורסאות המתנה נוחות | צילום: יחצ איקאה
מחלקה עסקית 10, עמדת הקבלה
עמדת הקבלה | צילום: יחצ איקאה
מחלקה עסקית 11, עגלה לצד עמדת החפיפה
עגלה לצד עמדת החפיפה | צילום: יחצ איקאה
מחלקה עסקית 13, הצצה לפינת התפירה
אזור התפירה מופרד מהחלל במחיצת זכוכית | צילום: יחצ איקאה
מחלקה עסקית 14, מתלים ומיכלי אחסון שבמקור משמשים למטבחים
מתלים ומכלי אחסון שבמקור משמשים למטבחים | צילום: יחצ איקאה

בלי להתפשר על שפה אישית

אזור השירות מאפשר לצוות לצבוע את הפאות ולטפל בהן על פי הצורך וכולל מטבחון עם עמדות צביעה ועיבוד. לעומת עבודות עיצוב ונגרות המותאמות באופן מיוחד לחלל ספציפי, הרהיטים והאביזרים שבחרה דידי באיקאה, ובהם המטבחון, מאפשרים לה גמישות וחופש להתאימם לצרכים שונים על פי שינויים בעסק ואף להעבירם לחלל חדש. חשיבה יצירתית והתאמה של מוצרים קיימים לצרכים הספציפיים של העסק הייחודי של דידי ויונתן אפשרו להם להשלים את כל מלאכת העיצוב במקום אחד, מבלי להתפשר על יצירת שפה אישית וייחודית ועל עיצוב חלל פונקציונלי ואיכותי ללא פשרות. העיצוב הייחודי והאקלקטי אינו אופייני בדרך כלל לחברה החרדית, וכאן הופתענו לגלות חלל יצירתי ומלא השראה._OBJ_OBJ

לתיאום פגישת ייעוץ וקבלת מידע נוסף, צרו קשר באתר או בטלפון: 03-9409787

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?