רוב הרהיטים והאביזרים בבתים שלנו נרכשים מתוך מטרה מסוימת, ייעוד ספציפי, שאנו מגדירים בדרך כלל עוד לפני שאנו מגיעים לחנות. עם זאת החיים שלנו הופכים לדינמיים יותר ויותר – אנו יכולים לעבוד, ללמוד ולתקשר עם הסובבים אותנו כמעט מכל מקום, וחיים כשהעולם כולו פתוח בפנינו. מכאן נשאלת השאלה - אם אנחנו לא מקובעים למקום ספציפי, אז למה שהרהיטים שלנו לא יתפקדו באופן דומה? מתוך אורח החיים הזה וגישה רב שימושית פותחה הקולקציה החדשה של איקאה, עבורה 17 מעצבים יצרו כ-50 פריטים צבעוניים, קלילים וניידים, שיאפשרו לכם להשתמש בהם במגוון דרכים שונות ומשונות. כל מוצר בקולקציה החדשה נתון לפרשנויות ולשימושים מגוונים, על פי הצרכים ומידת היצירתיות שלכם. מתוך עשרות הפריטים שבקולקציה, בחרנו 10 שהתחבבו עלינו במיוחד.

כל מוצר נתון לפרשנויות שונות (צילום: יחצ איקאה)
כל מוצר נתון לפרשנויות שונות | צילום: יחצ איקאה

ריהוט גמיש לאורח חיים דינמי (צילום: יחצ איקאה)
ריהוט גמיש לאורח חיים דינמי | צילום: יחצ איקאה

עוד בערוץ עיצוב הבית:    

הפוך על הפוך

שולחן צד עשוי עץ שצורתו מזכירה שני מגשים הפוכים המונחים זה על זה. ניסיונות עם הפרופורציות והצורה הובילו לגודלו הנוכחי, המאפשר להשתמש בו כשולחן קפה בסלון, כשידת צד בחדר השינה או כשרפרף לתוספת ישיבה בעת אירוח, בפינת האוכל או בחדר הילדים. הגוון הטבעי שלו וצורתו הפשוטה יאפשרו לכם לשלבו בכל אחד מחדרי הבית וגם לשנות את ייעודו עם הזמן בהתאם לצורך. מחיר: 195 שקל.

איקאה01, שולחן צד שיכול לשמש גם כשרפרף (צילום: יחצ איקאה)
שולחן צד שיכול לשמש גם כשרפרף | צילום: יחצ איקאה

מר גמיש

הרהיט המסיבי ביותר בסלון הוא בדרך כלל הספה, אך מערכת הישיבה המתקפלת הזו מגדירה מחדש את כל מה שאנחנו יודעים על ריהוט סלוני. הספה והכורסה שבסדרה עשויות מחומרים קלים במיוחד, מסגרת בגוון בהיר וריפוד בעל טקסטורה גיאומטרית ונעימה. אם יש לכם חלל קטן במיוחד ואתם צריכים להזיז בו את הרהיטים באופן קבוע, תוכלו בדקות ספורות לשנות את מערך הריהוט בחדר. ואם אתם אוהבים לארח גם בפנים וגם בחוץ, תוכלו לעשות זאת בעזרת אותה מערכת ישיבה שתלווה אתכם לאן שרק תלכו. מחיר: 795 שקל לספה דו מושבית, 495 שקל לכורסה חד מושבית.

איקאה02 (צילום: יחצ איקאה)
צילום: יחצ איקאה

איקאה02, מערכת ישיבה מתקפלת לפנים או לחוץ (צילום: יחצ איקאה)
מערכת ישיבה מתקפלת לפנים או לחוץ | צילום: יחצ איקאה

חצי חצי

מראה הלופט האורבני הפך להיות אחד הטרנדיים והאהובים ביותר בשנים האחרונות, בזכות תחושת הגודל והמרחב שהוא יוצר. ובכל זאת, לעתים תגלו שיש דבר כזה "חלל גדול מדי" ושיש צורך ליצור חלוקות זמניות כדי לאפשר למספר פעילויות להתקיים בחלל בו זמנית. מחיצת האקורדיון הזו קלה וגמישה, משפרת את תנאי האקוסטיקה בחדר, מסייעת בבידוד רעשים ותאפשר לכם ליצור פינה קטנה ושקטה בתוך החלל הרחב, בלי לסגור אותו באופן קבוע. מחיר: 245 שקל.

איקאה03, לחלק את החלל בקלות ובזריזות (צילום: יחצ איקאה)
לחלק את החלל בקלות ובזריזות | צילום: יחצ איקאה

עצמאי בשטח

אחד הטרנדים המשמעותיים ביותר השנה, שהוכרז רשמית בכל התערוכות הבינלאומיות וגם על ידי חברת הצבעים העולמית פאנטון, הוא שילוב צמחים, טבע וגוני ירוק בעיצוב החלל. לעצלנים, לשכחנים ולעסוקים שבינינו, שלא סומכים על עצמם לטיפול בצמחים באופן קבוע, עוצב העציץ הזה, בעל מנגנון להשקייה עצמית אשר יאפשר לכם לטפח פינה ירוקה ומרעננת במינימום מאמץ. מחיר: 145 שקל.

איקאה04, עציץ עם מנגנון להשקייה עצמית (צילום: יחצ איקאה)
עציץ עם מנגנון להשקייה עצמית | צילום: יחצ איקאה

עומדת על שלה

רמת האור שאנו צריכים משתנה על פי הפעילות שבה אנחנו עוסקים באותו רגע. כאשר אנו קוראים ספר אנו צריכים אור חזק יותר מאשר כשאנו רואים טלוויזיה, וכשאנו יושבים לאכול אנו צריכים תאורה גבוהה יותר שתאיר את השולחן, בעוד שכשאנחנו משחקים עם הילדים על השטיח בפינת המשפחה אנחנו צריכים תאורה נמוכה יותר. המנורה הזו נראית טוב מכל זווית, ניתן להזיזה בקלות, לכוון אותה על פי הצורך בעזרת עמוד טלסקופי וכבל גמיש וכן לעמעם את עוצמת האור לתאורה אווירתית או פונקציונלית יותר. מחיר: 545 שקל.

איקאה05 (צילום: יחצ איקאה)
צילום: יחצ איקאה

איקאה05, מנורה עומדת עם עמוד טלסקופי (צילום: יחצ איקאה)
מנורה עומדת עם עמוד טלסקופי | צילום: יחצ איקאה

מבפנים החוצה

בהשראת גופי תאורה תעשייתיים מתעשיית הרכב עוצבה המנורה הרב שימושית הזו, שתוכלו לנצל בפנים וגם בחוץ. בעזרת סוללה ניתן לנתק אותה מהחיבור לחשמל ולקחת אותה ממקום למקום, כך תוכלו למשל למקמה על השידה כמנורת אווירה ובעת הצורך לשאת אותה החוצה כדי ליהנות מהבריזה שבמרפסת בשעות הערב. כמו כן הילדים יוכלו להשתמש בה כדי להאיר את דרכם כשהם מתעוררים בלילה. מחיר: 195 שקל.

איקאה06, מנורת לד רב שימושית (צילום: יחצ איקאה)
מנורת לד רב שימושית | צילום: יחצ איקאה

ורוד עולה

כתוספת בחדר הילדים, כשולחן צד בסלון או כמגש לעת אירוח בחצר, שולחן הצד הצבעוני הזה יהווה תוספת קטנה וצבעונית לביתכם. הוא עוצב בהשראת מסעדות דרכים שצצות בבוקר ונעלמות בערב במהרה, כדי לאפשר את אותה זריזות הקמה גם בבית, בעת אירוח או כשאתם יוצאים לטיול משפחתי או לבוקר בים. הוא מגיע גם בלבן ניטראלי, אך אנחנו התחברנו במיוחד לגוון הוורדרד הזה שיעלה חיוך על שפתיכם בכל פעם שתסתכלו עליו. מחיר: 225 שקל.

איקאה07, שולחן קפה מתקפל בורוד (צילום: יחצ איקאה)
שולחן קפה מתקפל בורוד | צילום: יחצ איקאה

איקאה07 (צילום: יחצ איקאה)
צילום: יחצ איקאה

אחסון זה הכי

מדירת החדר הקטנה ביותר ועד לווילה הגדולה ביותר, כולנו זקוקים לאחסון, והרבה. יש לכולנו נטייה לצבור המון חפצים, שעוברים איתנו מחדר לחדר ומדירה לדירה, ולא תמיד אנחנו מצליחים להעריך מראש את כמות האחסון שנצטרך. לכן אהבנו את האחסון המודולרי הזה, שמאפשר לארגן את הספרים, הצעצועים, האקססוריז והפיצ'פקעס שלנו במגוון דרכים. בסט תקבלו חמש קופסאות בגדלים שונים, שתוכלו לסדר כקופסאות נפרדות או למקמן אחת מעל השנייה ליצירת מערכת מידוף גמישה. מחיר: 395 שקל לסט של חמש יחידות.

איקאה08, סט קופסאות לארגון מודולרי (צילום: יחצ איקאה)
סט קופסאות לארגון מודולרי | צילום: יחצ איקאה

איקאה08 גיפ (צילום: יחצ איקאה)
צילום: יחצ איקאה

על הרצפה

רבים מהמוצרים בקולקציה החדשה עוצבו בהשראת טיולים, מסעות ושהייה מחוץ לבית. בין השאר, בולט מבחר מוצרי הטקסטיל שמזמין להתכרבל על הספה וגם לצאת לקאמפינג בחיק הטבע. מזרן הרצפה הזה יכול לשמש אתכם כשאתם יוצאים לפיקניק בפארק, כשאתם מארחים בחצר או כשהילדים משחקים על הרצפה. כמו כן ניתן לגלגלו בצורה אלגנטית לכרית נוחה, שתשמש ככרית נוי צבעונית על הספה ביתר הזמן. מחיר: 225 שקל.

איקאה09, כרית המשמשת גם כמזרן רצפה (צילום: יחצ איקאה)
כרית המשמשת גם כמזרן רצפה | צילום: יחצ איקאה

מתכרבלים ונהנים

מתוך מגוון מוצרי הטקסטיל לבית, שמיכת הטלוויזיה היא אחת האהובות עלינו. בחורף היא עוזרת לנו להתגבר על הקור העז ובקיץ מאפשרת לנו ליהנות ממזגן מקפיא בלי לריב על הטמפרטורה, היא מוסיפה חום ורוך לחלל כאשר אינה בשימוש ונחשבת לפריט דקורטיבי לכל דבר ועניין. אהבנו במיוחד את השמיכה הזו, שעוצבה בהשראת היערות בשבדיה ובעלת טקסטורה תלת ממדית מיוחדת.  מחיר: 150 שקל.

איקאה10, שמיכת טלוויזיה בעלת טקסטורה ייחודית (צילום: יחצ איקאה)
שמיכת טלוויזיה בעלת טקסטורה ייחודית | צילום: יחצ איקאה
מוצרים קלים, ניידים וצבעוניים (צילום: יחצ איקאה)
מוצרים קלים, ניידים וצבעוניים | צילום: יחצ איקאה

_OBJ

>> לכל מוצרי הקולקציה באתר איקאה

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?