לפני כשבוע וחצי, פתחנו בפעילות "חדר שינה במתנה", וביקשנו מכם לנסות ולשכנע למה דווקא לכם מגיע לזכות בחדר שינה חדש ומעוצב. ובכן, עלינו שלב, אבל קודם כל, אנחנו רוצים להודות לכם על שיתוף הפעולה ועל שהרשיתם לנו להיכנס לחדר השינה שלכם. קיבלנו מכם אינספור פניות, מאות תמונות של חדרי שינה מכל הסוגים והמינים וכל כך הרבה סיפורים מרגשים. אנשים שחדר השינה שלהם לא התחדש עשרות שנים, זוגות צעירים שמבקשים לשדרג את החדר האינטימי, כאלה שרוצים להפתיע אמא שלא מוכנה לעשות שינויים בבית, בני נוער שרוצים חדר של גדולים, חיילים משוחררים בדירה שכורה, אמהות חד הוריות ואנשים קשיי יום שלא יכולים להרשות לעצמם מותרות.

אין תמונה
יש למה לשאוף. חדר שינה נוסף של חותם

היה לנו קשה מאוד מאוד להחליט, ובכל זאת בחרנו בעשרה חדרים שנראו לנו ראויים לבחינה מחודשת. עכשיו אנחנו מבקשים מכם לעבור על כל העשרה ולטקבק לנו, מי לדעתכם המתאים ביותר לזכייה בחדר השינה של חותם, ששוויו 10 אלפים שקלים. זה יעזור לנו מאוד.

לעדי קשה להירדם

אני עדי ואת ביתי הנוכחי בניתי בכסף שאין לי והעברתי אליו את הרהיטים שהיו לי מביתי הקודם (לאחר גירושים מייגעים וכואבים). חלק מהבית יועד לשכירות, לכן נאלצתי להסתפק בחדר שאינו "יחידת הורים", בו מיקמתי את הרהיטים שהיו שייכים לחדר השינה שפעם היה לי (גדול בערך פי 1.5 מהחדר הזה). את ארון הבגדים שהיה ברשותי חילקתי לשניים, חציו השני מוקם בחדר אחר. יש לציין שאיני מרוצה מהתוצאה ושאני בקושי מצליחה להירדם בחדר הזה. אשמח מאוד אם גם אתם תראו זאת כך ותעזרו לי בעיצובו.

חדר שינה של עדי (צילום: צילום ביתי)
תשמח אם תהיה לה יחידת הורים. החדר של עדי | צילום: צילום ביתי

למיכל וניר יש עוד מעט יום נישואים

קוראים לנו מיכל וניר, אנחנו זוג צעיר נשוי שחי בדירה שכורה מוזנחת ולא משופצת, אליה נכנסנו לפני ארבע שנים. במהלך הזמן שחיינו פה, הספקנו להתחתן. את רוב הרהיטים שיש לנו בבית מצאנו ברחוב, לקחנו מקרובי משפחה וכך גם חדר השינה שלנו: מזרן ישן, שנקנה לפני שש שנים ב-800 שקל, לא איכותי במיוחד. כמובן שהקפיצים נשברו אחרי שנה בלבד ומאז אנחנו מתכננים לקנות חדש, אבל אין תקציב. המזרן מונח על בסיס מיטה מהסוג הזול ביותר - אוסף קרשים מחוברים שכזה. גם הוא שבור ורעוע. ראש מיטה ושתי שידות היו פעם שייכים לסט חדר שינה של חמי וחמותי. השידות דווקא סבירות, אבל הן היו אצל חמותי בערך שלושים שנה לפני שהן הגיעו אלינו.

אין תמונה
הקפיצים נשברו מזמן. החדר של מיכל וניר

הפריט היחיד שבאמת קנינו כשעברנו דירה - תמונה מלבנית עם הדפס של המון שטרות של דולרים, שבראשה מתנוסס המשפט "my first billion". ראינו אותה לפני ארבע שנים והיינו חייבים לקנות. שמנו אותה מעל המיטה, בתקווה שאם זה יהיה הדבר הראשון שנראה כל בוקר והדבר האחרון שנראה כל לילה - אולי יום אחד באמת יהיה לנו כסף לחדר שינה חלומי. וכבר אמרתי שיש לנו יום נישואים באוגוסט?

אסתר ואדם גרים בדירת 26 מ"ר

אנחנו זוג שגר בדירה שכורה קטנטנה (26 מ"ר, 2 חדרים). בחורף האחרון הייתה בחדר השינה בעיית עובש רצינית שאותה בינתיים תקנו בעלי הבית שלנו – אבל עד שזה תוקן המיטה שלנו הספיקה ממש להירקב (היא עשויה מעץ מלא והגב שלה כולו ספוג בעובש). בינתיים עברנו לישון בסלון על הספה הנפתחת – ככה שאנחנו פחות או יותר גרים כבר בחדר אחד.

חדר שינה בדירה קטנה (צילום: תומר ושחר צלמים)
גב המיטה ספוג בעובש. החדר של אסתר ואדם | צילום: תומר ושחר צלמים

לאחרונה חידשנו חוזה לאחר לבטים רבים. צבענו את הקירות, הורדנו מדפים, התקנו מדפים חדשים, החלפנו שקעים ישנים, תלינו תמונות והוצאנו את המיטב מהדירה. בתוכנית המקורית תכננו גם להחליף את המיטה בחדר השינה – אבל בסוף לא נשאר לנו תקציב. אם נזכה במיטה, נוכל לחזור לישון כמו זוג רגיל בחדר שינה אמיתי.

בני רוצה מיטה עם מסגרת

ברוכים הבאים לחדרי, חדרי הקטן והריק,

בלי מיטה או שידה, בקושי ארון שחורק.

שם מזרן זוגי בודד, מתגעגע לעץ של מיטה,

מנסה קצת לישון אך הריקנות כה בוטה!

חדר השינה של בני
קטן וריק. החדר של בני

אז אולי זה חצוף, ונורא לא אינטימי –

אשמח לזכות בחדר הזה, שהוא יפה ואופטימי,

כי הוצאה שכזו עלולה לחכות לעתיד הרחוק

ואני מה ביקשתי, רק בלילה לישון קצת עמוק.

מיכל ילדה לפני חודש

לחדר השינה שלנו אנחנו קוראים איזור XXX . באזור הזה בעצם לא קורה כלום והוא ריק ודכאוני. יש בו מרצפות חומות שמזכירות לי אתר בנייה, מיטה עם מזרן בגובה 2 מטר, שכל הצדדים של המזרן לא מתנקים ולא משנה כמה שאני אנסה לנקות עם חומרים, מטליות וכו'. התשוקה נעלמת, וגם הניסיון שלי להכניס קצת רומנטיקה לחדר בדמות תמונה של לב מפרחים אדומים - זה טיפה בים, והחדר נראה עדיין כמו חדר עבודה.

אין תמונה
ממש לא רומנטי. החדר של מיכל
 

אז אנחנו באמת מכניסים את העבודה לחדר והכוננית הכחולה מצד ימין תעיד על זה. כלי עבודה, חוטי חשמל, דיודות וקבלים, לוחות פיתוח והררי מיקרוקונטרולרים שבאמת לא קשורים לחדר שינה, ונותנים לי הרגשה של מעבדת מחשבים בתוך החדר שלי. היינו הכי שמחים שיש לזכות בחדר שינה, להחזרת התשוקה, בדיוק עכשיו כשנולד לנו ילד חדש לפני שבוע, וההשקעה הגדולה היא בו ובילדה שלנו. מתחשק לי פעם בחיים חדר שינה שווה, כמו באגדות. מקווה שמישהו מבין אותי ואת התסכול שלי, להיכנס לחדר שמוריד את מפלס המצב רוח מתחת לפני הים, ואני בכלל מהקריות.

יפעת בחודש שביעי

אומרים שתמונה אחת שווה יותר מאלף מילים, אז כך נראה חדר השינה שלי. תתארו לעצמכם כמה זה מבאס לישון בו, במיוחד בהריון (חודש שביעי). החלום שלי הוא חדר שינה חדש ומעוצב. זו תהיה מתנה נהדרת להתחלה חדשה.

אין תמונה
תמונה אחת שווה אלף מילים. החדר של יפעת

בעלה של מעיין ישן עם הרגליים בחוץ

אנחנו זוג בשנות השלושים, גרים כרגע בדירה שכורה ישנה (כבר 6 שנים). מהיום הראשון שעברנו לגור בדירה קנינו מיטה זולה, מן פוטון, רק לא אמיתי ב-600 שקלים, כולל המזרן וכמובן על קרשים. בעלי בגובה 1.85 מטר ותמיד הרגליים שלו נמצאות מחוץ למיטה. המיטה הינה סטנדרטית וקטנה ועכשיו אני בהיריון בחודש חמישי ומתחילה לגדול הבטן ועוד מעט בכלל לא יהיה לבעלי מקום במיטה. לכן אני ממש אשמח לקבל חדש שינה מדהים, שסוף סוף יוכל להתאים לנו. כמובן שההוצאות הבאות יהיו עבור הקטנה, שאמורה להגיע, אז נשמח להתפנק בחדר כמו זה.

7 מעיין עופרי (צילום: תומר ושחר צלמים)
עוד מעט לא יהיה מקום במיטה. החדר של מעיין | צילום: תומר ושחר צלמים

רחל לא מסוגלת לעשות שינויים

אני מאוד נהנית לראות את העיצובים באתר living וכולי תקווה כי תשנו את חדר השינה של אמא שלי, רחל, כמו שרק אתם יודעים לעשות. לאמא שלי יש קושי לשנות, היא לא מסוגלת לזרוק כלום, בפרט לא מיטה, שלדעתה עדיין טובה ולא שבורה. אני עייפתי לראות את המיטה בת ה-20, עם השילוב של השחור לבן ואולי אם תציעו לה להחליף, היא כן תהיה מוכנה לעשות את השינוי המיוחל הזה.

אמא בת 63, אלמנה, עובדת כקופאית בסופר, אמא וסבתא אמיתית, אוהבת, שנותנת את כל מה שיש לה לילדים ולנכדים, ולא רואה לנכון להשקיע גם קצת בעצמה.

אין תמונה
אחרי 20 שנה. החדר של רחל

מריה רוצה להרגיש כמו נסיכה

אני מריה ואני בת 15 וגרה באשדוד. הגעתי לישראל בגיל שנתיים ולהורים שלי לא היה כסף רב. במקום לרכוש דירה ההורים שלי החליטו לחיות בשכירות ועד היום זה כך. ההורים שלי משתכרים משכורת מינימום ואין שום דרך שנקנה דירה. לאחרונה החלום כמעט התגשם כשההורים שלי עמדו לקנות דירה, אבל ברגע האחרון הודיעו לנו מהבנק שהם לא מוכנים לתת משכנתא. אני מאוד רוצה את המיטה היפה עם השידות כי אני תמיד חלמתי על חדר גדול ויפה. יש לי חדר מגושם קטן עם ארון ענק ומעצבן, מיטה שבכלל לא קשורה לחדר וגם השולחן בומבסטי וענקי.

אין תמונה
מרגישה כלואה. החדר של מריה

החיים שלי לא קלים במיוחד' לאור העובדה שאנחנו 4 נפשות בדירה של 3 חדרים, 2 חדרי שינה, שירותים ומקלחת ואני מרגישה כלואה. כשאני מציירת אני פשוט בורחת לעולם שלי שבו אף אחד לא מפריע לי ואני יכולה לחלום בו על הכל. אני רוצה שהחדר שלי יהיה כמו חדר של נסיכות ואם אני אזכה בחדר הזה, החלום שלי יתגשם.

לאורית מעולם לא היה חדר שינה חדש

שמי אורית ואני אם חד הורית לשני בנים מקסימים. לצערי, מעולם לא קניתי חדר שנה חדש. תמיד יש בעיות כלכליות ואין לי אפשרות לקנות שום דבר חדש. כל חדרי השינה שלי עוברים אלי לאחר שמישהו מהמשפחה או מהחברות קונים חדר שינה חדש.

אין תמונה
תמיד יש בעיות כלכליות. החדר של אורית
 

איך שראיתי בפייסבוק את ההזדמנות הזאת של חדר שינה אמיתי מהחלומות שלי אמרתי לעצמי שאני חייבת לנסות, אולי סוף סוף אזכה במשהו. אני מקווה שאחרי שתראו את חדר שינה הנוכחי שלי בתמונה, תשתכנעו לבד שבאמת הגיע הזמן להחליף אותו.

גם אם לא תזכו, תוכלו לראות איך משדרגים חדר שינה בתקציב נמוך
או איך הופכים אותו לחדר חלומי בארבעה צעדים

הפעילות בכפוף לתקנון

חדר השינה מתנת חותם, ריהוט ומתנות