ב-24 ביולי ייפתחו המשחקים האולימפיים בטוקיו, ובבירת יפן מתכוננים במרץ לבואם של אלפי הספורטאים. בשבוע שעבר הציגו היפנים את המיטות שעליהן ישנו הספורטאים בכפר האולימפי, וגילו שאלו עשויות מקרטון. "המיטות יכולות לשאת משקל של עד 200 ק"ג", הסביר טקאשי קיטג'ימה, המנכ"ל של הכפר האולימפי. לפי הדיווחים, אף ספורטאי באולימפיאדת ריו דה ז'ניירו לא הגיע למשקל זה, כך שהמיטות, שאורכן 2.10 מטרים, אמורות לשאת בקלות את משקל הספורטאים.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> שירותים ב-70 אלף שקל: הפרויקטים הכי מטורפים בארץ

>> עוטף עזה: עיצבו את הבית הכי יפה בהרחבה

לדברי קיטג'ימה, מיטות הקרטון חזקות יותר ממיטות עץ. ומה יקרה אם בחדר ייערכו חגיגות, למשל בעקבות זכייה במדליית זהב? "גם עץ וגם קרטון יישברו אם יקפצו עליהם", אמר קיטג'ימה. הכפר האולימפי שנבנה ליד מפרץ טוקיו יכלול 21 בנייני דירות ובהם 18 אלף מיטות. לאחר סיום המשחקים האולימפיים הדירות יימכרו במחירים המתחילים ב-54 מיליון ין (1.7 מיליון שקל), או יושכרו. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Firstpost (@firstpost) on

 

  

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

 

האצטדיון האולימפי, טוקיו (צילום: shutterstock / f11photo)
האצטדיון האולימפי, טוקיו | צילום: shutterstock / f11photo

"הוועדה המארגנת חשבה על פריטים שניתן למחזר, ואחד הרעיונות היו המיטות", הסביר קיטג'ימה. את המיטות מייצרת חברת המזרנים היפנים Airweave Inc, ולאחר המשחקים הן ימוחזרו למוצרי נייר, והמזרנים – שכמובן לא עשויים מקרטון – ימוחזרו למוצרי פלסטיק. בנוסף, לפי "הגרדיאן", המדליות ייוצרו ממיחזור חלקים ממכשירים אלקטרוניים, בהם 6.2 מיליון טלפונים ניידים משומשים, והלפיד האולימפי נוצר מפסולת אלומיניום.