"אני לא מבין, הדירה מרווחת, ארבעה חדרים, מיקום טוב, מחיר אטרקטיבי, ובמשך חצי שנה היא עומדת ריקה ואף אחד לא רוצה לשכור אותה. את יכולה לעזור לי עם זה?", כך אמר לי רימון חייט. הוא סיפר לי שלפני כחצי שנה עזבו הדיירים ששכרו את דירתו בעפולה, ומאז לא הצליח להשכיר אותה. בעקבות השיחה נסעתי לראות בעצמי במה מדובר ומה אפשר לעשות בשביל שאנשים ייכנסו לדירה ולא ירצו לצאת ממנה.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> אוהבים את זארה? יש לנו חדשות טובות בשבילכם

>> השרון: עשו מהפך בלי לשבור קירות ובלי להחליף מטבח

אז הצפנתי לעפולה וגיליתי שהדירה אכן מרווחת עם הרבה יתרונות, אבל היא קצת ישנה ובגלל שלא הייתה מרוהטת ראו בעיקר את החסרונות. האתגר שלי היה להפוך אותה למקום נעים ומזמין שכיף להיות בו בלי להשקיע הרבה כסף או לערוך שיפוצים. בעצם רציתי לעזור למי שנכנס לדירה לראות את הפוטנציאל שיש בה. במקרים כאלה הטריק הוא להתמקד במה שאפשר לעשות ולא במה שאי אפשר. החלטתי להפוך את העובדה שהדירה ישנה מחסרון ליתרון, כלומר לעצב אותה בסגנון וינטג׳ אופנתי, ובמקום להתבאס מהשירותים שיש בהם אריחים עם דוגמת נקודות ירוקות ומהמטבח הצבוע בירוק כהה, הפכתי את הירוק למוטיב המרכזי של הבית.

שנכנסים לדירה רואים את הסלון ולכן היה חשוב להשקיע בו במיוחד. קניתי באיקאה ספת KLIPPAN, כיסאות NOLMYRA, שולחן סלון VITTSJO ושידת טלויזיה LACK כדי שיהיה לדיירים החדשים קל לדמיין את עצמם יושבים בסלון ונהנים. בעיניי וילונות ןשטיח הופכים כל חדר לנעים ומזמין יותר לכן קניתי גם שטיח OSTED, וילונות VIVAN, שמיכת טלוויזיה, כריות TRADPALM ותמונות BILD. במרפסת הוספתי נדנדת-כורסה שמיד הופכת את כל הסלון ליותר כיף וחוויתי.

דירה בעפולה (צילום: שירי דולב)
הסלון והמרפסת מרוהטים | צילום: שירי דולב

דירה בעפולה, ג (צילום: שירי דולב)
במרפסת הוספתי נדנדת-כורסה | צילום: שירי דולב

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

לא רציתי להציב רהיטי מתכת מודרניים בפינת האוכל כי זה היה יוצר הניגוד הגדול לחלל היה מדגיש את זה שהדירה ישנה ולא משופצת. במקום זאת קניתי שולחן HILVER וכיסאות NORDMYRA – רהיטי עץ עם מוטיב פס לבן. מכיוון שגם במטבח יש פס לבן נוצרה תחושת המשכיות וחיבור. במטבח החלפתי את ידיות העץ הישנות שהיו כהות, גסות ומתפרקות לידיות לבנות HISHULT שנטמעו בלבן של ארוניות המטבח. הוספתי שטיחון TAULOV, מגבת, מכל לסבון כלים, כוסות, ספלים, קנקן, ובקבוקים לשמן חומץ. אלו פרטים קטנים שעושים שינוי גדול מאוד ויוצרים אווירה של בית גם אם בפועל לא מתגוררים בבית עדיין. באחד מחדרי השינה יצרתי פינת עבודה עם שולחן כתיבה, כיסא משרדי ואביזרים.

גם בחדר הרחצה שמתי דברים שיוצרים תחושה ביתית: שטיחון VOXSJON, מכל לסבון TACKAN, סל כביסה ואפילו מגבות, וכמובן החלפתי את וילון המקלחת הקרוע שהיה שם. בחדר השירותים עם אריחי הנקודות הוספתי תמונה ועציץ. 

דירה בעפולה (צילום: שירי דולב)
במטבח הידיות הוחלפו ונוספו אביזרים | צילום: שירי דולב
דירה בעפולה, ג (צילום: שירי דולב)
שולחן האוכל והכיסאות תואמים למטבח | צילום: שירי דולב
דירה בעפולה (צילום: שירי דולב)
צילום: שירי דולב
דירה בעפולה, ג (צילום: שירי דולב)
פריטים שיוצרים תחושה ביתית בחדר הרחצה | צילום: שירי דולב

דירה בעפולה, ג (צילום: שירי דולב)
האריחים נשארו ונוספו תמונה ועציץ | צילום: שירי דולב

בכל הבית הוספתי אהילי נייר שאפשר להלביש על המנורות הקיימות בלי חשמלאי - REGOLIT בחדרים ו-SOLLEFTEA במסדרונות. בסלון ובחדרים תליתי וילונות בלי לקדוח בעזרת מתלים דביקים (3M). מניסיון, המתלים האלה מחזיקים מצוין וזו שיטה מעולה לתליית וילונות. היא מתאימה מאוד לדירות שכורות כי היא לא גורמת נזק לקיר. לסיום הוספתי תמונות, נרות, מנורות שולחן ועציצים.

דירה בעפולה (צילום: שירי דולב)
הדירה במהלך האבזור | צילום: שירי דולב

דירה בעפולה, ג (צילום: שירי דולב)
הדירה במהלך האבזור | צילום: שירי דולב

שלושה ימים אחרי סיום הפרויקט התקשרתי לרימון לשאול אותו אם באו לראות את הדירה ואם הוא קיבל תגובות. לשמחתי, רימון סיפר לי שהזוג הראשון שהגיע לראות את הדירה סגר איתו את החוזה. 

הכתבה מופיעה בבלוג Beyoutiful של שירי פופינס