חברת הצעצועים הישראלית OFFBITS, המעצבת ומייצרת משחקי הרכבה ייחודיים לכל המשפחה, משיקה ליין חדש של מוצרים, בהם ערכת SPACE MISSION (משימה בחלל) שזכתה בפרס הזהב של Mom's Choice Awards בקטגוריה מדיה, מוצרים ושירותים ידידותיים למשפחה.

צעצועי האופביטס (צילום: יוסי אלטרמן והאופביטס)
רועי ברזני, זכה בפרס הזהב על המשחק | צילום: יוסי אלטרמן והאופביטס

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> אם לבן - אז כזה: בדופלקס הזה יש מטבח אלגנטי במיוחד

>> גם מבוגרים ירצו הכל מהקולקציה החדשה של איקאה לילדים 

צעצוע שהתחיל בתיק עבודות

OFFBITS הוקמה ב-2015, ובין המייסדים היה המעצב רועי ברזני. החברה מייצרת ערכות הרכבה (מתאימות לגיל 6 ומעלה) של דמויות רובוטים, כלי תחבורה, חיות וכלי תעופה. כל ערכה כוללת מבחר אומים, ברגים וחלקי פלסטיק ומתכת צבעוניים, כלי עבודה ייחודי וכן חוברת הוראות מאוירת המסייעת להרכיב בקלות לפחות שלושה דגמים. הערכה כוללת גם קוד חד פעמי המאפשר הרשמה באתר האינטרנט של החברה ובו אפשר לחלוק את היצירות המורכבות.  

"מאז שאני זוכר את עצמי כילד, כל צעצוע שקיבלתי תמיד פירקתי ובניתי מחדש"', מספר לנו רועי ברזני, "כשייצרתי את תיק העבודות שלי לקבלה ללימודים בבצלאל, רציתי לפסל משהו אחר ושונה. שחקתי בארגז הכלים ומצאתי שם את כל החלקים הדרושים כדי לבנות את הרובוט הראשון שלי. בפרויקט הגמר החלטתי שזה הזמן לעשות משהו עם הרובוט הקטן שבניתי בימי הקבלה. ב 2006 בניתי עיר עתידנית מלאת רובוטים שרק רוצים ש״המלך״ שלהם יהיה מרוצה. אבל כמה רובוטים לא התנהגו יפה לכן המלך החליט לשלוח אותם לכדור הארץ, והם בעצם החלוצים של האופביטס", מתאר ברזני.

המשחק הושק ב-2015. אחרי קמפיין קיקסטארטר מוצלח בו גם התחיל המסע הבין לאומי של המשחק. כיום האופביטס נמכר ביותר מ-30 מדינות, זכה בפרסי עיצוב ונמכר בחנויות ומוזיאונים בעולם כמו Met, בניו יורק,  Victoria and Albert בלונדון ו Moderna בשטוקהולם, חנויות ספרים כמו Barnes and Nobles  וגם כמובן בחנויות משחקים בארה״ב, ברוסיה וברחבי אירופה. 

המשחק פופולרי בקרב ילדים צעירים אבל יש הרבה מבוגרים בגילים שונים שנהנים ממשחק ההרכבה המשפחתי. לדברי ברזני השימוש בחלקים סטנדרטיים כמו אומים וברגים מעניק אפשרויות הרכבה בלתי מוגבלות, מצית את הדמיון ומפתח חשיבה טכנולוגית ויצירתית 'מחוץ לקופסה', מוטוריקה עדינה והתמודדות עם פתרון בעיות.

צעצועי האופביטס (צילום: יוסי אלטרמן והאופביטס)
השימוש בחלקים סטנדרטיים כמו אומים וברגים מעניק אפשרויות הרכבה בלתי מוגבלות | צילום: יוסי אלטרמן והאופביטס
צעצועי האופביטס (צילום: יוסי אלטרמן והאופביטס)
צעצועי האופביטס | צילום: יוסי אלטרמן והאופביטס

צעצועי האופביטס (צילום: יוסי אלטרמן והאופביטס)
צילום: יוסי אלטרמן והאופביטס

ערכת SPACE MISSION כוללת יותר מ-150 רכיבים צבעוניים ומהם אפשר להרכיב לפחות שש דמויות שונות, בהן רובוט, כלי תחבורה וזברה. הערכה כוללת גם רקע צילומי רקע למשחק ולתיעוד סצנות חלל.
את הערכות של האופביטס אפשר לרכוש בחנויות ברחבי הארץ (499-39 שקל), וגם באתר האופביטס הישראלי.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק