אתם רגילים לצעוק בשמן סביב השולחן ועוד במקהלה. מלבד "מה נשתנה", אחד מהקטעים החביבים על יושבי שולחן הסדר בעת קריאת ההגדה, הוא עשר המכות. אז ברוח החג וכדי ללכת הפוך על הפוך, החלטנו למצוא דווקא עיצובים יפים שמזכירים כל מכה בנפרד.

דם: שולחן או צמיד 

זהו הרגע בו המים ביאור הפכו לדם, החיות מתו והסירחון חגג. לא היה כיף גדול למצרים באותו הרגע, אבל העיצובים שמצאנו גורמים לאדום להיראות הרבה יותר מגניב.

שולחן דם: שולחן הקפה של אליאס קבבי (Elias Kababie) נראה מדמם למדי. קבבי, אדריכל בשנות ה-20 לחייו קבל השראה מצבע שעמד על השולחן והחליט להתנסות עם עץ לפני שעבר לשילוב של קוריאן ושרף. השולחן פורסם בשנת 2011 וככל הנראה לא עומד עוד למכירה למרות שבעבר נמכר בין 3,500-5,000 דולר על פי דיווח ה- NY Times. אתם תמיד יכולים לפנות לאתר של קבבי ולבדוק את העניין.

מכות, דם, שולחן (צילום: kababiearquitectos.com)
מטפטף עד הרצפה | צילום: kababiearquitectos.com

צמיד דם: הצמיד המדמם ובעיקר המפחיד של That’s Pretty עשוי פליז מוצק ומצופה באמייל עבה ומבריק לתת את גימור הטיפה האותנטי. החברה גם מציעה שרשרת וטבעת תואמות. מחיר: 25 דולר (87 שקלים), להשיג: Fancy.

מכות, דם, שרשרת thatspretty.co  (צילום: thatspretty.co)
תכשיט מדמם | צילום: thatspretty.co
מכות, דם, צמיד thatspretty.co  (צילום: thatspretty.co)
טיפה ועוד טיפה | צילום: thatspretty.co
 

עוד באתר לעיצוב הבית:

צפרדע: צעצוע או קערה

המוני צפרדעים הגיעו לבתי המצרים והשתלטו עליהם, אבל במקרה של הצפרדעים הבאות, הן בעיקר באו לעשות לכם חיים קלים בבית.

צפרדע לאמבט: את הצפרדע של Booninc תרצו לנשק. היא לא בהכרח תהפוך לנסיך אבל כן תנקה ותארגן את כל הדברים שיש לכם באמבטיה וגם תשעשע אתכם ואת הילדים בכל ביקור. הצפרדע מכילה מדפים ומקום לאחסון דברים וניתנת להצמדה לקיר המקלחת או האמבטיה. מחיר:  34.99 דולר (121 שקלים), להשיג: Booninc

מכות, צפרדעים booninc (2) (צילום: booninc)
צפרדע שתרצו לנשק | צילום: booninc
מכות, צפרדעים, צעצוע booninc (4) (צילום: booninc)
וגם צעצוע | צילום: booninc

קערת צפרדעים: קערת צפרדעים ייחודית בתוצרת יד עשויה חימר, צבע ומזוגגת. הקערה אולי תפחיד את האורחים אבל היא מושלמת לליל הסדר. מה שכן, המשלוח מתבצע רק בארצות הברית אז ודאו שהזמנתם קרוב רחוק מאמריקה שיביא לכם אותה. מחיר: 50 דולר (173 שקלים), להשיג: Etsy.

מכות, צפרדעים, קערה etsy (1) (צילום: etsy)
קערת צפרדעם עשויה חימר | צילום: etsy

כינים: תכשיט או תמונה

גם בזמננו זו המכה הגדולה מכל (כמעט). אין דבר מרגיז יותר מכינים, אבל בעיצובים שונים כינים יכולות להיראות לא רע בכלל. רק אל תתחילו להתגרד.

סיכה לראש או לבגד: אי אפשר לדבר על כינים מבלי לדבר על הראש והשיער שלכם. נורית פיינר מציעה למכירה את הסיכה הבאה (היא קוראת לה חיפושית, אבל אנחנו הלכנו על התחום הפרוע יותר). מדובר בסיכה כחולה עשויה פליז מוזהב עם אמאייל. גודל 3 ס"מ, וינטג' מאנגליה. משלוח תוך 24 שעות. מחיר: 48 שקלים, להשיג:  מרמלדה מרקט.

מכות, דם, סיכה מעוצבת (צילום: מרמלדה מרקט)
במקום על הראש, סיכה לדש הבגד | צילום: מרמלדה מרקט

ציור כינים עתיק: מי לא היה רוצה לתלות ציור חרקים עתיק משנת 1956 על הקיר? לא כולנו, אבל אנחנו בטוחים שיש כאלה שממש יאהבו את הרעיון. עשוי דיו ונייר. מחיר: 18.43 דולר (64 שקלים), להשיג: Etsy.

מכות, כינים, ציור etsy  (צילום: etsy)
ציור חרקים עתיק | צילום: etsy

סיכת כינים: סיכה חמודה במיוחד לכל חובב סדרת "הארי פוטר". על הסיכה כתוב, "שמתי את מצנפת המיון וכל מה שקבלתי זה כינים". והמבין יבין. מחיר: 2 דולר, להשיג: Etsy.

מכות, כינים, סיכה etsy (צילום: etsy)
סיכה במקום כינה | צילום: etsy

ערוב: מסיכת סקי או מובייל

ערוב כבד מילא את בתי המצרים ואדמתם ועל פי הפרשנות המסורתית, הכוונה הייתה לחיות טורפות. לכן זה הכיוון שהלכנו עליו.

מסיכת סקי: זו אולי מסיכת הסקי המגניבה ביותר בעולם: הממציאים "Beardowear" טרחו אפילו להוציא פטנט על העיצוב המדליק. עשויה ללא תפרים, לא מסריחה אחרי השימוש (מכילה חומרים אנטי בקטריאליים), מאפשרת לחובש אותה אוויר צח לנשימה, מגנה מפני ערפל בשימוש עם משקפי מגן, מכילה בטנת צמר רכה לוויסות טמפרטורה ובעיקר מפחידה ומהממת. מחיר:  29.99 דולר (104 שקלים), להשיג: Beardowear.

מכות, ערוב, מסכה beardowear (3)
בלי תפרים. מסיכת סקי דובית

טפרים שימושיות: אם גם אתם מתכוננים לסרט הבא של אקס מן, הטפרים הללו מושלמות עבורכם. אחלה דרך לערבב את הסלט או התבשיל שלכם. עמידות בפני חום ומגיעות במידות 12X2X11 ס"מ. מחיר: 16 דולר (55 שקלים), להשיג: Amazon.

מכות, ערוב, טפרים amazon (2) (צילום: amazon )
לערבב את התבשיל | צילום: amazon
המכות, טפרים, (צילום: amazon)
או כל מנה אחרת | צילום: amazon

מובייל דובים לחדר תינוקות: "בוטן - מעוצבים לקטנטנים" מוכרים את מובייל שלושת הדובים הללו שמגיע מוכן לתלייה. מידות: 69.9X27.3 ס"מ. עשוי 100 אחוז פוליאסטר. מחיר: 119 שקלים, להשיג: מרמלדה מרקט.

מכות, ערוב, מובייל (צילום: מרמלדה מרקט)
מובייל מעוצב לקטנטנים | צילום: מרמלדה מרקט

כרית דובים: תמר בר עיצבה את כרית הדובים המקסימה הזו עשויה פשתן ובגודל 45X45 ס"מ, בד איכותי דוחה לכלוך, תפור בקפידה עם רוכסן נסתר. ניתן לכביסה עדינה ביד. מחיר: 108 שקלים, להשיג: מרמלדה מרקט.

מכות, ערוב, כריות מרמלדה מרקט (צילום: מרמלדה מרקט)
כרית דבים קסומה | צילום: מרמלדה מרקט

דבר: קנקן או כוס

מדובר על מגפת דבר שכילתה את בהמותיהם של המצרים, אבל אנחנו החלטנו ללכת על כיוון קליל יותר ולפרגן בעיצובים חמודים עם פרות.

קנקן חלב: קנקן מתוק עשוי זכוכית שישפר לכם את חוויית השתייה באופן משמעותי. מחיר: 24 דולר (88 שקלים), להשיג: Fancy.

מכות, דבר, פרהamazon (6) (צילום: amazon)
לשפר את חוויית השתייה | צילום: amazon

כוס חלב: כוס שתזכיר לכם בדיוק מה אתם שותים. עשויה זכוכית וצבע אמייל. מחיר:  15 דולר (52 שקלים), להשיג: Etsy.

מכות, דבר, כוס etsy (צילום: etsy)
כוס עם כתמים | צילום: etsy

שחין: קומקום או כרית

מחלת האבעבועות תקפה את המצרים, אבל אנחנו בעיקר אהבנו את הנקודות האדומות.

קומקום: קומקום מדליק עשוי חרס טיט, גלייז, טיח ויציקות סליפ מעשה יד בצבע לבן עם נקודות אדומות. מחיר:  250 דולר (866 שקלים), להשיג: Etsy.

מכות, שחין, קומקום etsy (צילום: etsy )
הכי לא מחלה. שחין | צילום: etsy

כרית ארנב: כרית חמודה עם אוזניים ארוכות שכוללת כרית פנימית. עשויה 90 אחוז כותנה ו-10 אחוז PES עם צבעי אדום ונקודות לבנות. מידות: 30X30 ס"מ, אוזניים 15 ס"מ. מחיר:  45 דולר (156 שקלים), להשיג:  Supermarkethq.

מכות, שחין, כרית ארנב supermarkethq
וגם ארנב מנוקד

ברד: ברז או מכונת ברד

ברד כבד ניתך במצרים, אבל פה בארץ אנחנו בקושי מצליחים לזכור איך נראה ברד. אולי הדברים הבאים יזכירו לכם.

ברז זוהר: ברז עם מנורת LED מגניבה עם פונקציית טמפרטורה שדואגת לכך שהמים לא יהיו רותחים ומשנה צבעים בהתאם לטמפרטורה. אידיאלי לילדים ולאנשים מבוגרים. עשוי פליז מוצק. הצבעים המשתנים הינם ירוקים, כחולים, אדומים ואדום זוהר. מחיר: 75 דולר (260 שקלים), להשיג: Fancy.

מכות, ברד, ברז fancy (צילום: fancy)
המים משנים צבעם | צילום: fancy

מכונת ברד ושייק: מכונת שייקים מגניבה של ZOKO. החלק הפנימי של השייקר צריך להיות במקפיא ואז ניתן להוציא אותו ולמלא בו את המשקה המבוקש. לאחר כמה דקות המתנה השייקר מקפיא את הנוזל, מערבבים את כפית הערכה ורואים איך מרקם הנוזל הופך להיות ברד. תכולת השייקר 236 מ"ל, ללא BPA. מחיר: 135 שקלים, להשיג: Look.

מכות, ברד, מכונה look.co  (צילום:  look.co)
עשו לכם ברד | צילום: look.co
מכות, ברד, מכונת ברד look.co (צילום:  look.co)
קר, מתוק, טעים | צילום: look.co

ארבה: ריהוט משרדי או פסל

מכה מעוררת דחייה: ארבה כבד פקד את ארץ מצריים ואכל את כל הגידולים שעוד נותרו אחרי הברד, אבל זו לא סיבה שלא נהנה מעיצובים בהשראת החרק המציק.

ריהט משרדי: עיצוב כיסא ושולחן משרדיים בעיצוב של "Upright Furniture Focal", בצורה שמזכירה את מבנה הגוף של הארבה ועל כן שם העיצוב המגניב, “The Locust Workstation”. העיצוב נועד להגן לכם על הגב ולוודא שלא תשבו כל היום בעבודה. מחיר: החל מ-1,399 דולר (4,848 שקלים) עבור השולחן, החל מ-689 דולר (2,387 שקלים) עבור המושב, 99 דולר (343 שקלים) עבור מנח הרגליים ו-175 דולר (606 שקלים) עבור מנורת LED, להשיג: Focal Upright Furniture.

מכות, ארבה, focaluprightfurniture (צילום: focaluprightfurniture)
הריהוט שמזכיר את מבנה הגוף של הארבה | צילום: focaluprightfurniture
מכות, ארבה, כיסא focaluprightfurniture  (צילום: focaluprightfurniture)
מבנה שאמור להגן על הגב | צילום: focaluprightfurniture

פסלי ארבה: תשעת פסלי הארבה של האמן היפני מיטסוהירו אוקמוטו (Mitsuhiro Okamoto) הוצגו במוזיאון "Kobe Fashion" בשנת 2010 אבל הכעיסו את המעצב לואי ויטון שדרש שיוסרו מתצוגה משום שלטענתו הם גנבו את סמלו המסחרי. בעלי המוזיאון הסכימו לבקשת המעצב, אבל הצעד זכה לביקורת נוקבת בתקשורת. כך או כך, שום פרסום אינו פרסום רע לשני הגורמים המדוברים.

מכות, ארבה okamotomitsuhiro  (צילום: okamotomitsuhiro )
סטייל לואי ויטון | צילום: okamotomitsuhiro
מכות, ארבה okamotomitsuhiro (צילום: okamotomitsuhiro)
הארבה המקושט | צילום: okamotomitsuhiro

חושך: מנורה או בלון שחור

יש סיבה שקוראים לזה חושך מצרים. המכה הזו נמשכה שלושה ימים והותירה את מצרים באפילה מוחלטת. לא נעים.

מנורת לילה: כדי להאיר את החושך Unique Boutique עצבו מנורת פורצלן עם שני מצבי תאורה (בהירה או כהה). למנורה חורים בכדי להפוך אותה למפזרת ריח. ניתן לפזר ניחוח שמן נוסף לגביע העליון. גודל: 125 x 80 x 80 מ"מ או 4.875 3.12 x 3.12 סנטימטר. מחיר: 35 שקלים, להשיג: מרמלדה מרקט.

מכות, חושך מנורת לילה (צילום: מרמלדה מרקט)
להאיר את החושך | צילום: מרמלדה מרקט

בלון ענק ושחור: בלונים ענקיים בעיצובה של אורנית באואר, בעלים ומעצבת Touch of Magic. הבלונים הינם בגודל של 90 ס"מ, עשויים 100 אחוז לטקס מתכלה, כאשר כל בלון ענק מגיע עם זנב גדילים באורך של 1.5 מטר מנייר משי איכותי בעבודת יד. הבלונים משמשים כקישוט למסיבות, חתונות ואביזרים לצילומים. מחיר: 39 דולר (135 שקלים), להשיג: Etsy.

מכות, חושך, בלון. צילום צילום אורנית באואר  (צילום: אורנית באואר )
בלון שחור עם זנב | צילום: אורנית באואר

תמונה שכולה חושך: תמונה מעשה ידה של אורנית באואר מ-Touch of Magic. עשויה מנייר משי איכותי על קאפה. ניתן לייצר בכל צורה וצבע. משמשת כתמונה על הקיר או עבור מייצגים ואירועים עסקיים. מידות 50X70 ס"מ. מחיר:  99 דולר (343 שקלים), להשיג: Etsy.

מכות, חושך, תיק. צילום צילום אורנית באואר  (צילום: אורנית באואר )
תמונה חשוכה מנייר משי | צילום: אורנית באואר

בכורות: שלט לחדר

המכה הנוראה מכל שהרגה כל בן בכור במצרים. במקרה שלנו העדפנו ללכת על כיוון חיובי בהרבה עם שלט לחדר של הבנים, שיחיו.

שלט לחדר: שלט מקסים מעור, קרטון ונייר תוצרת יד. אהבתם את העיצוב אבל לא את הצבע? תמיד תוכלו לבקש מהמוכר לשנות. מחיר: 7.95 דולר (27.5 שקלים), להשיג: Etsy.

מכות, בכורות, זכר etsy (2) (צילום: etsy)
שלט מעור, קרטון ונייר תוצרת יד | צילום: etsy