חשבתם פעם על מקלחת משותפת עם הבגדים המלוכלכים שלכם? ההמצאה הבאה נועדה לשלב מקלחת לרחצה ביחד עם מכונת כביסה. המערכת, שמטרתה לחסוך בצריכת המים, משתמשת במי הרחצה לטובת כיבוס הבגדים.

WASHIT מורכבת ממערכת מתוחכמת שכוללת שתי משאבות מים, שלושה פילטרים, גוף חימום ויחידה לאחסון מים. בזמן המקלחת, נאספים המים ועוברים סינון דרך מערכת הפילטרים. לאחר שהם נקיים ומוכנים לשימוש, הם עוברים ליחידת אחסון המים, וישמשו את מכונת הכביסה.

מכונת כביסה מקלחת (צילום: מתוך: www.behance)
לחיסכון במים | צילום: מתוך: www.behance
מכונת כביסה - פרטית (צילום: מתוך האתר -www.behance)
אחרי המקלחת אפשר ללבוש את הבגדים הנקיים | צילום: מתוך האתר -www.behance

קונספט חסכוני

המעצב הטורקי, אמט אקטס, סטודנט לעיצוב תעשייתי תכנן את המוצר שינהג באופן אחראי במקור החיים שלנו – מים. "במקלחת של 15 דקות מתבזבזים כ-150 ליטר מים וכל מכונת כביסה צורכת כ-38 ליטר, הרעיון הוא לחסוך את הצריכה על ידי שילובם יחד", הוא מסביר, בתקווה לשנות את הרוטינה היומית שלנו בעזרת המצאתו. ואולי עכשיו, במקום להעמיס מכונות כביסה, נעבור לכבס כמויות קטנות בכל מקלחת.

הקונספט החסכוני קיים בשתי גרסאות, פרטית וציבורית. הוורסיה הציבורית מיועדת לחדרי כושר ולשדות תעופה. הגישה לפתח המכונה נמצאת בתוך המקלחון, עם אופציה לרענון מיידי של הבגדים, תוך דקות ספורות. כך שלאחר יממה עמוסת קונקשנים, תוכלו לעבור שטיפה מרעננת ולצאת כחדשים תוך דקות ספורות, ממש כמו המכונית שלכם. ההמצאה, שהחלה כפרויקט אוניברסיטאי, קיבלה תפנית כשזכתה בתחרות הנחשבת iF Concept Design Award 2012: Hansgrohe Special Award בזכות העיצוב שמעודד חיסכון במים.

מכונת כביסה - (צילום: מתוך האתר -www.behance)
כך זה בנוי. גאוני | צילום: מתוך האתר -www.behance

עוד על מקלחות תוכלו לקרוא בכתבות שבמתחם חדרי הרחצה

 אהבתם את הרעיון? ספרו בפייסבוק