האם אתם מאלה שמפרידים את האשפה בבית ומשליכים את בקבוקי הפלסטיק אל הכלוב הענק ברחוב, או שעליתם מדרגה, ואתם מאלו שמחפשים למי לתת חפצים ישנים או אפילו מוצאים להם שימושים נוספים? לאחרונה הפכה מגמת המחזור לדבר הבא בתחום העיצוב. עולם חדש ומרתק שלוקח פריט בעל פונקציונליות מוגדרת והופך אותו לפריט בעל שימושיות שונה בתכלית. קחו דוגמה מתשעה עיצובים ממוחזרים סופר מגניבים שמצאנו ברשת.

מדוושים עד לאמבטיה

 יש לכם אופניים ישנים שמעלים אבק ומתחשק לכם לשלב אותם באופן יצירתי בביתכם? באתר של המעצב  Benjamin Bullins נתקלנו בחדר רחצה מעניין במיוחד, אופניים שמשמשות כיחידה לכיור ולאחסון מגבות. היתרון הוויזואלי הוא שהם לא גוזלים מהמרחב של החדר ובנוסף לכך, מכניסים הרבה עניין.

מחזור אופניים (צילום: benjamin-bullins.artistwebsites.com)
יחידה על גלגלים | צילום: benjamin-bullins.artistwebsites.com
מחזור כיור (צילום: bikebathroom1)
יש מקום למגבות בסלסילה | צילום: bikebathroom1

 מחבט מחבט שעל הקיר

Velvet Ribbon, היא חנות שנמצאת בלונדון ומתמחה בפריטים יחודיים לבית שדוגלים בשילוב בין הישן לחדש. בעלי החנות אוספים פריטים עתיקים משווקים ברחבי אירופה ומשדרגים אותם. למשל, מחבטי הטניס הישנים הללו שהפכו למסגרת למראת קיר מקורית.

מחזור רקטות מראות (צילום: www.velvetribbon.co.uk)
המראה הכי יפה בעיר | צילום: www.velvetribbon.co.uk

מים שקטים חודרים עמוק

המדף שלפניכם עשוי מצינורות ביוב מתכתיים שבסופם מעמד להחזקת נר או מנורת שמן. בחנות DirtyBils עיצבו מספר אופציות למידוף מצינורות ביוב והן מוצעות למכירה בחנות האינטרנטית. אבל אם נדלקתם על הרעיון המקורי, פשוט גשו לחנות לצורכי בניין הקרובה לביתכם ועצבו לכם מדף לפי הגודל והצורה שמתאימה לכם.

מחזור ספריית מנורה (צילום: www.etsy.com)
הדליקו את הצינור | צילום: www.etsy.com

התקליט הוא עגול

מתקשים להיפרד מהתקליט הישן ורוצים לעשות לו קאמבק שיהפוך אותו לכוכב הסלון? האתר הבא מסביר איך להפוך את התקליט מעלה האבק שלכם, לשולחן צד קטן עם המון נוכחות.

מחזור שולחן תקליט וכיסא (צילום: www.theflourishingabode.com)
כבר לא מתנגן, אבל יפה | צילום: www.theflourishingabode.com
מחזור שולחן תקליט (צילום: www.theflourishingabode.com)
שולחן עם נוכחות | צילום: www.theflourishingabode.com

קופסת אחסון

הדיסקט שכבש אותנו בשנות ה-80 וה-90 אולי הלך לעולמו בכל מה שקשור לאחסון מידע, אבל בעולם העיצוב הוא זוכה לשימושים רבים וטובים - מתיקים ועד לגופי תאורה. הגרסה הכי קלה היא להפוך אותם לקופסה לאחסון מוצרי כתיבה שתחמיא לכל משרד או שולחן עבודה.

מחזור דיסקים אדומים (צילום: treehugger.com)
מקום של כבוד | צילום: treehugger.com

שומעים אותי?

קיבלתם בירושה גרמופון ישן וקסום? בעזרת התאמות מזעריות הוא יוכל בקלות להפוך לגוף התאורה הכי יפה בבית.

מחזור גופי תאורה (צילום: beautifullivingstyle.blogspot)
פעם מגפון, היום מנורה שווה | צילום: beautifullivingstyle.blogspot

מסתובב לו

בין אם אתם רוצים לשבת על הדשא ביום שמש נעים, או שהמרפסת שלכם זקוקה למקומות ישיבה שלא תופסים מקום - השרפרף הבא הוא בשבילכם. באתר instructables  ישנן הוראות מפורטות כיצד לבנות שרפרף מגלגל ישן שבתוכו תוכלו לשתול אפילו פיסת דשא.

מחזור צמיגים (צילום: ecoidee.effettoterra.org)
לטפח את המגמה הירוקה | צילום: ecoidee.effettoterra.org

לרכוב בלי לזוז מטר

המעצב דיוויד ג'יאממאט הציל וספה ישנה מודל 1968 ממגרש הגורטאות והסב אותה לשולחן מחשב מעורר התפעלות. למרות מצבה הרעוע  וחסר התקווה הוא החל לשפץ אותה והפך אותה לשולחן שיעניק תחושה של רכיבה מבלי לחבוש קסדה. הוא השתמש במושב המקורי, כשהכידון הוסב למעמד למחשב נייד. ריספקט.

מחזור וספה (צילום: reinventingwheels.blogspot)
מחשב על הכידון | צילום: reinventingwheels.blogspot

כסף קטן 

אם אתם ממש רוצים למחזר, אבל חוששים מהקושי, אולי כדאי שתתחילו בפרויקט חמוד וקל. הפכו את הקסטה הישנה לנרתיק קשיח לכסף הקטן. באתר הבא תוכלו לעקוב אחר השלבים הפשוטים ולהתגאות בתוצאה.

מחזור קסטות (צילום: mamnon.com)
מטבעות במקום סלילים | צילום: mamnon.com

אהבתם את הרעיונות? תראו מה אפשר לעשות עם צנצנות משומשות
וגם: שישה דברים שאפשר לעשות עם בקבוקי פלסטיק