מה עשו הסבים והסבתות שלנו לפני המצאת חומרי הניקוי ומסירי הכתמים הריחניים ואיך זה שהבית שלהם היה כל כך מצוחצח תמיד? התשובה פשוטה: הם השתמשו בחומרים טבעיים שעשו את העבודה. ואם נודה על האמת, אמצעי ניקוי פשוטים של פעם הם גם זולים יותר, אבל גם ירוקים יותר ונטולי כימיקלים רעילים. הנה כמה טריקים יעילים לניקוי שמצאנו באתרים שונים ברשת, שיעזרו לכם במשימות הניקיון וישאירו אתכם מרוצים.

בצל על הסכין

סכין כמו חדשה. הסכין שלכם קיבלה מראה חלוד ומיושן, אל תמהרו להיפרד ממנה לשלום. לפני כן נסו את הטריק הבא: שפדו אותה על בצל גדול למשך שעה, מדי פעם הוציאו והכניסו את הלהב על מנת שמיצי הבצל יכסו אותו באופן שווה ואחיד. לאחר כשעה שטפו את הסכין החדשה והנוצצת שלכם.

בצל על הסכין (צילום: Thinkstock)
לשפד את הסכין על הבצל והמיצים יעשו את העבודה | צילום: Thinkstock

מיץ לימון ומים בתנור

תנור נקי.  קחו קערה שמתאימה לתנור ומלאו אותה במיץ לימון ומים (יחס של חצי חצי), הפעילו את התנור על חום גבוה למשך 20 דקות. לאחר מכן, המתינו שהתנור יתקרר והעבירו מטלית על הדפנות הפנימיות, הלכלוך יוסר בקלות רבה וגם יפיג ריחות שרופים או לא נעימים.

תנור אפייה (צילום: Thinkstock)
מיץ לימון ומים על חום גבוה | צילום: Thinkstock

לפתוח את הסתימה

סתימה בצנרת. כדי לפתור את הסתימה בצנרת אנו משתמשים בחומרים חזקים שמסוכנים לבריאות וגם מזהמים. לכן בפעם הבאה שיש לכם סתימה, כדאי לנסות את המתכון הבא: שפכו אל תוך הצנרת ארבעה ליטר של מים רותחים, חצי כוס סודה לשתייה (לסתימות קשות במיוחד מומלץ להוסיף חצי כוס חומץ), אטמו את הפתח עד שהתסיסה תיפסק, ולאחר מכן הזרימו מים חמים אל הצנרת (אגב, מומלץ לחזור על הפעולה כל חצי שנה למניעה).

כיור במטבח (צילום: Thinkstock)
חצי כוס סודה לשתייה והמים יזרמו בחופשיות | צילום: Thinkstock

חומץ לפרקט מבריק

להבריק את רצפת הפרקט. רוצים רצפת עץ נקייה ונוצצת? באתר delish טוענים כי רצפות מעץ מלא הן חזקות ועתיקות, ואין חשש לנקותן בעזרת סמרטוט רטוב. מלאו דלי במים חמים והוסיפו חצי כוס חומץ, העבירו סמרטוט לח על לוחות העץ והשיבו להם את הברק האבוד. אפשר להשתמש בטריק על רצפות למינציה, אבל האפקט יהיה טוב יותר על עץ מלא.

רצפת פרקט (צילום: שי אדם)
חומץ במים, מרטיבים וסוחטים את הסמרטוט ומנגבים | צילום: שי אדם

שטיח בלי כתמים

להוריד את הכתמים מהשטיח. לפי האתר thedailygreen אתם יכולים להסתער על כתמים גדולים ועקשנים שמופיעים על השטיח עם קמח תירס: פזרו על על האזור המוכתם קמח תירס בנדיבות, המתינו כרבע שעה ושאבו.

כתמים על השטיח (צילום: Thinkstock)
לפזר קמח תירס על השטיח ולשאוב | צילום: Thinkstock

פרוסות לימון במדיח הכלים

מדיח כלים נקי. כדי לנקות את המדיח ולגרום לו להבריק את הכלים ביעילות (במיוחד שמדובר בכלים שמנוניים) וגם להותיר אותם ריחניים, מציעים את השיטה הזו באתר wisebread: פרסו לימון לרבעים, הוציאו את הגרעינים ומקמו אותו במגשים העליונים ביחד עם הכוסות. תתפלאו לגלות את כוחה של חומצת הלימון.

מדיח כלים (צילום: Thinkstock)
רבעי לימון על המגש העליון של מדיח הכלים | צילום: Thinkstock

סודה לשתייה למקרר ריחני

ניחוח במקרר. כדי שהמקרר לא יספוג שלל ניחוחות לא רצויים, מומלץ להשאיר קופסת סודה לשתייה פתוחה באחת מפינות המקרר. את הקופסה הפתוחה ניתן לנצל לתקופה של כחודשיים.

סיימתם לנקות? קבלו עוד כמה טריקים נהדרים לניקיון הבא