עולם תיקי החזרה לבית הספר נשען על טרנדים ושואב השראה מעולם המדיה, האופנה וגיבורים ילדותיים. לכן זה לא מפליא שגם כאן מספקות שלל החברות העוסקות בתחום מענה לצורכי הילדים ובני הנוער ודוחפות אותם לרצות להיות מעודכנים ונכונים. לא סתם מדובר בשוק שמגלגל כמיליארד שקל בשנה.

אין תמונה
סטריט בוי. ילקוט, 199 שקלים, באתר באליגם
אין תמונה
תיק גב אדום, 265 שקלים, להשיג באתר Baggu

עוד באתר לעיצוב הבית:

טרנדים ופיתוחים טכנולוגיים

מדי שנה מפתחות החברות שלל שכלולים וחידושים כדי לקלוע לצורכיהם ולטעמם של הורים ותלמידים. לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה, מספקת חברת 'קלגב' ילקוטים קלים בסטנדרטים ובטכנולוגיה מתקדמת לצד חידושים שימושיים ואופנתיים. בין השאר, תיקים אורטופדיים, אחד עם אופציה להרחבת נפח ותא מבודד שומר טמפרטורה לאוכל, והשני מוסיף גם מערכת טרולי נשלפת. חברת 'מודן' השיקה טרולי אורטופדי 2 ב-1, שאפשר לנתק מהעגלה ולהפוך לילקוט אורתופדי רגיל. חברת 'טלבר פופ' יוצאת עם סדרת תיקים אורתופדיים שמכילים אלמנטים כמו הנדסת אנוש, טכנולוגיה ועיצוב מתקדמים. תיקי החברה, שקיימים גם כתיקי טרולי, מיוצרים מחומרי גלם קלילים, רצועות מרופדות, פתחי אוורור ובסיס חזק במיוחד. 

כל החברות, בין שהן פונות לקהל יעד צעיר או בוגר יותר, דואגות להכניס גם עיצובים טרנדיים ואופנתיים בעלי צבעוניות והדפסים עדכניים להשלמת הופעה נכונה ועכשווית. כך למשל, חברת Eastpak ידועה כמותג "רחוב" שמתהדר בקו אירופי וצעיר, בגזרות שונות ובהדפסים מקוריים. Vans הוא גם מותג שמייצג ערכים כמו חספוס, סטייל ואופנת רחוב, בדגש על ספורט וסקייט, שמלווים אותו לאורך שנים. מותג אופנתי נוסף הוא Laster, שיוצא הפעם עם סדרת תיקים אקזוטיים עם הדפסי פרחים ודקלים לצד תיקי קנבס במראה טיולים עם הדפסים דומים.

בין המותגים המתוחכמים אפשר למצוא את המותג Kanken, ששומר על עיצוב ריבועי אחיד, לוגו מחזיר אור, ריפוד פנימי נשלף ותג זיהוי. לצדו המותגים הנחשקים בעלי הגזרות הקלאסיות Baggu ו-Bensimon.

גם הקטנטנים זוכים לתשומת לב. ב'Sanrio הלו קיטי' למשל יש סדרה שמקור ההשראה לה בארץ החלומות, וסדרה אחרת שכל כולה מעוצבת סביב אייקון הפפיון. המותג 'סמסונייט', כמו גם התיקים שנמכרים באתרים Look ו'באליגם', מציעים תיקים בדמויות של חיות ופירות ואפילו כאלה שעליהם איורים מתוך ספרים מוכרים ואהובים.

המגמות הבולטות

אתני שיק

טרנד שמלווה אותנו כבר לא מעט זמן ושואב את מקור ההשראה שלו משבטים רחוקים, אמונות מרתקות ומסורת עתיקת יומין. אפריקה ודרום אמריקה הם האזורים שמשמשים מקורות השראה לטרנד שמאופיין בצבעוניות עזה, דוגמאות ססגוניות ומוטיבים אינדיאניים ואחרים.

תיק

1. קלגב, 189 שקלים. צילום דנאל גנץ. 2. JanSport, 199 שקלים, ברשתות קרביץ ופיוז'ן. 3. קלגב, 99 שקלים. צילום דנאל גנץ. 4. Laster, 199 שקלים, באתר החברה. צילום טל קרת

אין תמונה
בהשראת שבטים ומסורות עתיקות. ילקוט בסטייל אתני, 180 שקלים, להשיג בVans

הרבה נקודות למחשבה

הן מופיעות בכל הגדלים ובכל הגוונים. הן תמיד מתוקות, נוסטלגיות וקלאסיות, ויש שמייחסים להן הופעות כבר בשנות ה-40 וה-50 של המאה הקודמת. לקבלת מראה שיקי, הן יופיעו לרוב בשילוב של שחור-לבן או אחד מהם עם גוון אחר.

תיק

1. Rucksack, 150 שקלים ברשת סוהו. 2. JanSport, 199 שקלים, ברשתות קרביץ ופיוז'ן. 3. Herschel, 349 שקלים ברשת סטורי. 4. פלפוט, 210 שקלים, ברשת ביג שופ

ילקוטים, נקודות, 199 שקלים, H&M (צילום: הנס מוריץ)
שימו נקודה בסוף משפט. ילקוט מנוקד, 199 שקלים להשיג ב-H&M, | צילום: הנס מוריץ

בחזרה לחופש

מעצבי העל כנראה יודעים טוב מאוד מה הם עושים כשהם מעצבים לפחות קולקציית ריזורט אחת בשנה. הם מבינים שכולנו רק חולמים על חופש. שנת הלימודים גדושה בחופשים, אבל התלמידים חושבים על החופש הבא, בים או בעיר הגדולה, כבר מהיום הראשון.

תיק

1קלגב, 189 שקלים. צילום דנאל גנץ. 2. Baggu, 265 שקלים באתר החברה. 3+4 JanSport, 199 שקלים, ברשתות קרביץ ופיוז'ן

ילקוטים, חוזרים לחופש, 199שקלים, Eastpak (צילום: עופר בארי)
באווירת חופש כל השנה, ילקוט טורקיז 199 שקלים, להשיג ב-Eastpak | צילום: עופר בארי
ילקוטים, חוזרים לחופש, 199שקלים, Eastpak (צילום: עופר בארי)
-ילקוט מחנאות 199 שקלים, להשיג ב-Eastpak | צילום: עופר בארי

כל הארץ דגלים (של אמריקה)

מונדיאל, חדשות וכפר גלובלי משפיעים על כולנו. ארצות הברית, כיבשת התגשמות כל החלומות, מביאה את הכוכבים והפסים של דגלה אל קדמת הבמה. כך גם בריטניה, כמדינת מונרכיה מסקרנת שבה החדשות נפתחות ונסגרות בעדכונים מבית המלוכה. שתיהן שולחות אלינו את דגליהן בכחול-אדום-לבן.

תיק

1.  Just, 99 שקלים ברשת תיק התיקים. 2. JanSport, 199 שקלים, ברשתות קרביץ ופיוז'ן. 3. Paul Frank, 199 שקלים בקרביץ. 4. Keds, 99 שקלים ברשת Just. צילום יעקר זמירק

אין תמונה
כל הארץ דגלים דגלים. ילקוט גב, 419 שקלים להשיג ברשתות קרביץ ופיוז'ן JanSport
אין תמונה
יחידת גאווה. ילקוט גב, 180 שקלים להשיג ברשתות קרביץ ופיוז'ן JanSport

זהירות, צבע טרי

האמן האמריקאי ג'קסון פולוק עשה מזה קריירה. אנחנו קצת יותר צנועים ומשתמשים בטרנד על גבי פריטים בני השגה. המראה האמנותי משלב כתמים אמורפיים שמקורם בטיפות, אייר-בראש, צבעי מים וכדומה.

תיק
 

1.Eastpack, 199 שקלים. צילום עופר בארי. 2+3 JanSport, 199 שקלים, ברשתות קרביץ ופיוז'ן

אין תמונה
החיים יפים בצבע. ילקוט זרחני, 180 שקל, Vans

חזק בגיאומטריה

משולשים, מעוינים ושלל מצולעים מעטרים פריטי עיצוב רבים וגם את תיקי הגב. מקורו של הטרנד בסיקסטיז ובסבנטיז ובסגנון העיצוב הקלאסי שקדם להן. הוא מאופיין במראה מסודר ונקי ובקווים ישרים, ואליהם מצטרפת צבעוניות עזה ועליזה.

תיק
 

1.ריפ קארל, 219 שקלים ברשת ביג שופ. 2. קלגב, 99 שקלים. צילום דנאל גנץ. 3. Rucksack, 175 שקלים ברשת סוהו. 4. Explore, 279 שקלים. 5. טלבר פופ, 289 שקלים

אין תמונה
מצויין בגיאומטריה. ,449 שקלים להשיג ברשת סטורי ,Herschel
ילקוטים, טוב מאוד בגיאומטריה, 729 שקלים ברשת סטורי
ילקוט בהדפס גיאומטרי, 729 שקלים, להשיג ברשת סטורי, Kipling

שיעור טבע

מהטרנדים הוותיקים והקלאסיים בספר שהיו כאן לפנינו ויישארו, ככל הנראה, לעד. דגמי עורות וחברבורות, חיות הספארי, בגוני שחור וחום (אבל לא רק), נחשבים מושכים וסקסיים, אך כדאי וחשוב לעשות בהם שימוש במינון נכון. 

תיק


1.  JanSport, 199 שקלים, ברשתות קרביץ ופיוז'ן. 2. Eastpack, 199 שקלים. צילום עופר בארי. 3. Baggu, 265 שקלים באתר החברה

ילקוטים,  עין הנמר, 149 שקלים, H&M (צילום: הנס מוריץ)
עיין ערך נמר. ילקוט בהדפס חייתי, 149 שקלים להשיג ברשת H&M | צילום: הנס מוריץ

אופנת רחוב

גבוה ונמוך, יקר וזול – אלה מגמות שתמיד מתערבבות זו בזו. אורות הכרך, הבטון והמתכת, שלטי החוצות, מוזיקה ושפת הרחוב תמיד היו מקורות השראה למעצבים ולמי שמעוניין להיות מעודכן.

תיק

1. קלגב קאפה, 199 שקלים. צילום דנאל גנץ. 2. ריקושט, 279 שקלים 3. Explore, 279 שקלים. 4. Bensimon, 600 שקלים באתר החברה. 5. Eastpack, 199 שקלים. צילום עופר בארי

ילקוטים,  אופנת רחוב, 199 שקלים (צילום: עופר בארי)
199 שקלים, להשיג ב- Eastpak | צילום: עופר בארי

ניחוח פרחים

צבעוניות מדהימה, שמחת חיים, נועזות, רומנטיקה ותחכום, אקזוטיים ומתורבתים – הפרחים מופיעים בשלל גדלים וצורת ותמיד משרים מצב רוח טוב. שימו לב שהפעם משתלבים גם הדקלים והצמחייה הטרופית.

תיק

1. Kipling, 560 שקלים באתר החברה. 2. Eastpack, 199 שקלים. צילום עופר בארי. 3. Laster, 199 שקלים באתר החברה. 4. Laster, 179 שקלים באתר החברה

ילקוטים, לדבר בפרחים, טוונטיפורסבן, 180 שקלים (צילום: אלעד חיזקי)
תכתוב לה פרח. ילקוט פרחוני, 180 שקלים, להשיג ב-twentyfourseven | צילום: אלעד חיזקי

קולור בלוק

לפחות נועזים אבל גם למתוחכמים מציעות כמעט כל החברות תיקים בגוונים חלקים, נטולי דוגמאות וגחמות מיוחדות.  

תיק

.1 טלבר פופ, 150 שקלים. 2. Sanrio, 209 שקלים בסניפי הרשת. 3. Kanken, 299 שקלים באתר החברה

לקטנטנות

לעולם יאהבו ורודים וסגולים, פיות ונסיכות, גיבורות מהאגדות, לבבות ובובות אבל גם חתולות, סיפורים ופירות.

תיק

1. H&O, 160 שקלים. צילום טל טרי. 2. Look, 130 שקלים באתר החברה. 3. סמטונייט, 115 שקלים. 4. באליגם, 49 שקלים באתר החברה

אין תמונה
בבושקות, ילקוט 99 שקלים, להשיג באתר באליגם

לקטנטנים

לעולם יאהבו כחול וירוק, עולמות של ים וספורט, גיבורים טלוויזיוניים ומכוניות.

1. תיק עם עיניים, 399 שקלים, להשיג באתר של קיפלינג 2. בוב ספוג, 259 שקלים, קלגב 3. מיקי מאוס, 90 שקלים, קלגב 4. אוהב כדורגל? תיק גן, 219 שקלים, להשיג במודן 5. תיק על גלגלים מבית טלבר פופ, 90 שקלים

תיק
אין תמונה
99 שקלים, להשיג באתר באליגם
אין תמונה
ילקוט ג'ירף 130 שקלים, להשיג באתר look
 

צילום תמונות "קלגב": דניאל גנץ