גם היום, בעידן הפייסבוק, האינסטגרם ושאר פלטורמות ההפצה להמונים, אין כמו לפתוח את תיבת הדואר ולקבל, במקום חשבון חשמל, הזמנה חגיגית לחתונה. יש זוגות שמעדיפים להשקיע בעיצוב האולם ולשלוח הזמנה סולידית ופשוטה, ויש כאלו שפשוט חייבים להמם את האורחים בהזמנה מושקעת ומקורית. חלקם גם מצליחים. הנה מקבץ נבחר של הזמנות מגניבות במיוחד מהארץ ומהעולם.

מקודשת מקודשת מקודשת

אחרי אינסוף רעיונות וסקיצות, מצאו המאייר והמעצב הגרפי יוניל ואשתו נועה, את העיצוב המושלם לטעמם להזמנת החתונה שלהם, שנערכה בפברואר השנה. הזמנה צבעונית ומתקפלת, שמציעה לאורחים לקחת חלק בטקס ענידת הטבעת לכלה. הציור נעשה בתוכנת פוטו שופ ובהדפסה סטנדרטית, על גבי נייר בריסטול עבה, כשהחיתוך של ההזמנה נעשה בעזרת “שטאנץ” – תבנית שמיוצרת במיוחד בצורה שעצבו בני הזוג. אגב, בסוף האירוע חיכו לאורחים בחנייה בלונים עם איור הציפור מההזמנה, רק הפעם היא נראתה קצת שיכורה.

yonil הזמנה, ידיים פתוחה
הוא, היא והטבעת | צילום: yonil
yonil הזמנה, ידיים ירוק
חזרה גנרלית למעמד המרגש | צילום: yonil
yonil הזמנה, ידיים
ההזמנה נעשתה בעזרת תבנית חיתוך מיוחדת | צילום: yonil

מסיבה גדולה הלילה

מיכל שני, בוגרת לימודי עיצוב ובעלת מיזם חדש של ארגון חתונות, ידעה שההזמנה לחתונה שלה תהיה שונה ומיוחדת, אבל היא לא תיארה לעצמה שזו תהיה הפקה כל כך מורכבת. ספר טבע אהוב מילדותה הפך מהר מאוד למקור ההשראה שלה: עיצוב הזמנה עם איור שמתחלף במשיכה. "מכיוון שלא ידענו איך המנגון של המשיכה עובד, פירקנו את הספר, ולמדנו את התהליך", מתארת מיכל. לצורך עיצוב ההזמנה גויסה חברתה, המאיירת יעל קליימן, כל חלקי ההזמנה נתחכו בלייזר, והורכבו ידנית במשך שבוע בידי הזוג המאושר וחבריהם היקרים. ההזמנה משקפת את שלבי האירוע, שמתחיל בטקס חתונה מסורתי עם בגדי חתן וכלה והופך למסיבה עליזה", היא מוסיפה, "בסופו של דבר, זה יצא יקר יותר פר הזמנה, אבל לגמרי משתלם ומוצלח".

www.michalshaniהזמנה, שמלה
זה מתחיל בחתונה עם חתן וכלה | צילום: www.michalshani
www.michalshaniהזמנה, שמלה חליפה
ואז מחליפים בגדים | צילום: www.michalshani
www.michalshaniהזמנה, שמלה בגדים
ב-22:00 מתחילה מסיבה פרועה | צילום: www.michalshani

הזמנה במשקפת

ההזמנה הבאה תציף את האורחים שלכם בגל נוסטלגיה מהימים בהם החלפנו שקופיות וצפינו בדמויות של דיסני משלימות מעגל. באמצעות המשקפות יוכלו האורחים לצפות בהזמנה המצולמת שלכם, שכוללת תמונות וטקסט בעיצוב אישי. ניתן להזמין את המשקפות, כולל השקופיות, מהחנות melangerienyc שבניו יורק, שמתמחה בהזמנות מיוחדות. כלומר, אם המחיר שלהן לא יוריד לכם את מפלס ההתלהבות: תמורת 50 משקפות תאלצו לשלם 2,800 דולר, אבל היי, האורחים שלכם יזכרו אתכם לנצח.

www.etsyהזמנה, מצלמה קולאז
המוזמנים מוזמנים להציץ בשקופיות | צילום: www.etsy
www.etsyהזמנה, מצלמה תמונות
ולגלות של מי החתונה | צילום: www.etsy

מחווה לפריז: הבלון האדום

ההזמנה הבאה עוצבה על ידי חברי הסטודיו לעיצוב underconsideration מטקסס, עבור זוג שהתארס בפריז ובחר לעצב את ההזמנה שלו כמחווה לעיר הרומנטית ולסרט הצרפתי הקצר "הבלון האדום". הם רצו הזמנה קלילה שתתאים יותר למסיבה שמחה, מאשר לאירוע פורמלי. כל אורח קיבל בלון אדום שהוצמד להזמנה והתבקש לנפח אותו. הבלון המנופח הציג את כל פרטי האירוע (ניתן לקרוא את הפרטים המודפסים גם כשהבלון מרוקן מאוויר).

www.underconsideration הזמנה, בלון
מחווה לסרט "הבלון האדום" | צילום: www.underconsideration
www.underconsideration הזמנה, בלון מנופח
צריך לנפח כדי לגלות את כל הפרטים | צילום: www.underconsideration

כרטיס למזל

בני זוג שמרגישים שעצם היכרותם היא כזכייה בלוטו, היו שמחים לחלק את ההזמנות הבאות: הזמנות שעוצבו כמו כרטיסי גירוד בסגננות שונים. חלק מההזמנות מעוצבות כמו כרטיס כניסה לקרנבל, חלק כמו כרטיס הגרלה ויש אפילו הזמנה שעוצבה כמו כרטיס הזהב בהשראת צ'רלי וממלכת השוקולדה. תוכלו לבחור אם לגרד את תאריך החתונה או משפט משעשע ואפילו לשתול ניבוי עתידות, ממש כמו בבזוקה או בעוגיות המזל. באתר הקניות etsy שלל הזמנות מעוצבות ברוח כרטיסי המזל, אתם מוזמנים לנסות את מזלכם.

www.etsyהזמנה, תאריך
לגרד את המספרים המיוחלים | צילום: www.etsy
www.etsy הזמנה, כרטיסים
כרטיס כניסה לקרנבל | צילום: www.etsy
www.etsy הזמנה, כרטיס
כרטיס גירוד וי.איי.פי | צילום: www.etsy
www.etsy הזמנה, כרטיס פתוח
מגרדים ומאחלים שיהיה במזל | צילום: www.etsy

הזמנה מתוקה

במיוחד עבור חתונתם של זוג איטלקי עיצב הסטודיו לעיצוב ומיתוג GUMMY, הזמנות שהן למעשה חפיסת שוקולד מודפסות. שלא כמו עטיפות רגילות, עוצבה החפיסה עם לוגו אישי שכלל את שמות בני הזוג ופרטים על החתונה. כל הזמנה כללה מפת הגעה לאירוע והזמנה מצחיקה שעוצבה כחלק מהעטיפה.

www.behanceהזמנה, שוקולד פתוח
לוגו אישי על אריזת השוקולד | צילום: www.behance
www.behance הזמנה, שוקולד
וכן, זה שוקולד אמיתי | צילום: www.behance

נא לענוד את המשקפיים המצורפים

הסטודיו לעיצוב מקליפורניה, poundingmillpress, הלך על עיצוב נועז ולא שיגרתי. הזמנת תלת ממד תראה למוזמנים שלכם כמו קשקוש מוזר עד לרגע שהם ירכיבו את המשקפים המצורפים, ויבינו שמדובר בהזמנה לאירוע המכונן.

poundingmillpressהזמנה, משקפיים
נראה כקשקוש במראה ראשוני | צילום: poundingmillpress
poundingmillpressהזמנה, משקפיים קולאז
משקפי תלת המימד יעזרו לכם לראות מה כתוב | צילום: poundingmillpress

משחקים בקווה קווה

זוכרים את משחק הילדות  קווה קווה? הזמנת אוריגמי מקופלת וייחודית תעניק למוזמנים משהו כיפי לשחק איתו בזמן שמוצגות החדשות המרגשת על היום הגדול שלכם. ההזמנה הצבעונית מעוצבת בהזמנה אישית על ידי הסטודיו לעיצוב האמריקאי ONELITTLEM.

onelittlemהזמנה, קווקווה
מה יצא לכם? הזמנת קווה קווה | צילום: onelittlem

לקשור אותה, או אותו

מסתבר שביוונית אחד הביטויים למילה "לתלות" משמעו "להישאר נשוי". לפי המסורת, כאשר אב הכלה אומר "אני אתלה אותם", הוא למעשה מתכוון לומר שהוא קושר אותם בברית הנישואין. מסורת זו היוותה את מקור ההשראה להזמנת החתונה ההומוריסטית הבאה. היא עוצבה על ידי המעצב הגרפי היווני, Chris Trivizaz, עבור זוג מקומי. ההזמנה כוללת חבל והוראות כיצד לקשור אותו כמו לב.

www.behance.netהזמנה, חבל
קושרים אותם בברית הנישואין | צילום: www.behance

היפ היפ הורי: עשה זאת בעצמך

אם אתם קלילים, שובבים ואוהבים לעשות דברים לבד, תוכלו לקחת עליכם פרויקט ולעצב את הזמנות החתונה שלכם במו ידכם. באתר OH HAPPYDAYS יסבירו לכם איך לעצב הזמנה פרועה שתקפיץ את האורחים שלכם. הזמנות הקונפטי מאוד קלות להכנה, ובאתר מצורפים קבצים להדפסה של העטיפה והוראות מפורטות של כל השלבים.

הזמנה, גלילים ohhappyday
הכינו את ההזמנות בעצמכם | צילום: ohhappyday
ohhappydayהזמנה, גלילים פתוח
הן כבר יקפצו על האורחים שלכם | צילום: ohhappyday

הזמנה רב זמנית

על ההזמנה הבאה עובדים בסטודיו לעיצוב הזמנות טונה אדומה כבר כמה חודשים. הכלה ישראלית והחתן אמריקאי, כך שההזמנות עוצבו באנגלית ובעברית. הכלה ביקשה לשלב בין הצבעים כחול וצהוב עם משחקי פונטים ואיור קטן של מקום החתונה. ההזמנה מורכבת ממספר פריטים: גלויה דו צדדית, מפת הגעה מאוירת, כרטיס שעליו קוד נסרק המוביל לאתר שמוקדש כולו לאירוע ומעוצב כמו ההזמנה עם פרטים על האירוע, המלצות לתיירים, כולל מקומות לינה. באתר הממותג ניתן גם לאשר הגעה לאירוע בלחיצת כפתור. הקונספט הוא להפיק אירוע שכולו מעוצב וממותג: החל מההזמנה ועד הפיתקית "תודה שבאתם".

הזמנה, כחול סגור, צילום סטודיו טונה אדומה
משחקים של כחול וצהוב | צילום: סטודיו טונה אדומה
הזמנה, כחול חלקים, צילום סטודיו טונה אדומה
סורקים את הקוד ומגיעים לאתר | צילום: סטודיו טונה אדומה

לשימוש חוזר: קופסת סיכות

המחשבה הראשונה של סיוון, שותפה ברעות זגוני עיצוב אירועים, היה ליצור הזמנה לחתונתה שאינה זמנית. לא עוד דף נייר עם מעטפה שיזרק לאחר האירוע, אלא משהו שישמר וילווה את האורחים הרבה אחרי החתונה. הקונספט העיצובי של האירוע היה כולו בהשראת מתפרה, לכן החליטה לעצב הזמנה בהשראת קופסת סיכות. אחרי שהתקשתה למצוא קופסאות פח בגודל המתאים בארץ, היא הזמינה את הקופסאות במיוחד מסין. בתוך הקופסה שעל חזיתה הודפסו שמות הזוג כלוגו על גבי סקיצות ואיורים מעולם המתפרות, היתה ההזמנה עם מפת הגעה וברקוד, אשר הדריך את האורחים ישירות אל המקום שעוצב כולו בהשראת מתפרה.

הזמנה, קופסה והזמנה
חתונה בהשראת מתפרה | צילום: Reut Zagoni - Event Design
הזמנה, קופסה פתוחה
הזמנה בתוך קופסת סיכות | צילום: Reut Zagoni - Event Design

וגם: החופות הכי מרהיבות
מוזמנים לחתונה? כנסו לבחור מתנה