אם לא ביצעתם את הרכישות לקראת שנת הלימודים הבאה, בהחלט הגיע הזמן להשלים את הפערים, כי בטח לא תרצו למצוא את עצמכם רצים ברגע האחרון להשיג פריט כזה או אחר שכבר אזל מהמלאי. כדי לכוון אתכם מעט בבחירות, סקרנו את הטרנדים הנכונים לשנה הבאה. את גיבורי על והנסיכות (שלעד יהיו נחשקים בעיני הילדים), הנחנו בצד לטובת מגמות חדשות.

הכנת התיק ותוכנו לקראת שנה לימודים היא עסק מורכב. החופש הגדול הוא בדיוק הזמן לבדוק מה חסר גם בחדרו של הילד, למה הוא זקוק ומה ינעים לו את זמן הכנת שיעורי הבית. מכיוון שאנחנו בהחלט לא דוגלים בהוצאות כבדות וחסרות הגיון, הפריטים המוצגים כאן הם מקורות השראה בלבד ובהחלט לא רשימת קניות. תמיד נכון לערוך סקר שוק, להתארגן בקבוצות רכישה או למצוא פריטים דומים באתרי האינטרנט בארץ ובעולם. כמו כן, בהחלט ניתן לערבב ולהתאים בין מעט פריטים ממותגים ויקרים יחסית לבין שלל פריטים שמחירם סביר בהחלט.

ההתלבטות הכרוכה בקניות עבור הילדים האהובים וההחלטה עד איזו נקודה אנחנו נענים לרצונותיהם עולות כל שנה מחדש. הפתרון טמון ככל הנראה בקביעת מסגרת תקציב, באיזון שבין מוצרים שניתן לרכוש בחבילות גדולות וזולות לבין מוצרים ייחודיים ויקרים יותר, בהשוואת מחירים ובחיפוש אחר מבצעי חזרה לבית הספר. כך או כך, כדאי ואף רצוי לשתף את הילדים בהתלבטויות, להסביר להם מהי החשיבות של תקציב ובהתאם, לאפשר להם לבחור לפחות חלק מהפריטים.

כמו בכל שנה, גם הפעם ההיצע בשוק הוא לא פחות מעצום, ויש בהחלט מי שיודע ללחוץ על הילדים ועלינו. עם זאת, אפשר בהחלט להגיע לסל קניות הגיוני שישביע את רצון ההורים והילדים גם יחד. כדי לעזור לכם להתמקד, לקבל החלטות ולצלוח את מסע הקניות ההכרחי הזה, אספנו פריטים מעשרות מקורות בתקווה לתת לכם רעיונות מעניינים. הנה שש מגמות שמאפיינות את שוק החזרה ללימודים בקיץ 2016.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

הכי קול

בקבוצה הקולית נמצאים פריטים ייחודיים שנאספו בחנויות שונות שלאו דווקא קשורות ייעודית לנושא החזרה לבית הספר. מה שמאפיין את הפריטים הללו הוא עצם היותם מפתיעים, וכאלה שלא בהכרח נלקחו מעולם הילדים אבל לבטח עשויים להתאים לו. כאן, אישיותו של הילד משחקת תפקיד, וזוהי גם הזדמנות עבורו להבליט את אופיו וטעמו. פריט אחד או שניים מהסגנון הקולי יכולים לשדרג את חדרם או תיקם של ילדים ונערים, לעורר עניין וליצור נושא לשיחה - כרית בצורת מצלמה מהסוג הישן, כוס לעטים בצורת מחק של עיפרון או גוף תאורה בצורת כוכב העשוי פח ונוריות לד.

קולאז מגניבים
קולים. הזדמנות לילד להבליט את טעמו

1. תיק גב גולות, 200 שקלים; 2. כוס לעטים, 50 שקלים, סוהו; 3. מחדד צפרדע, 18 שקלים, סופי; 4. סל ניירות, 49 שקלים, רשת אורבן. צילום ישראל כהן; 5. סט מחברות 107 שקלים, סט עפרונות 38 שקלים, nunuworld. צילום קיית' גלסמן.
אין תמונה
כרית מצלמה, 100 שקלים, קידיז
המגניבים, גוף תאורה, 399, האוס אין (צילום: אייל קרן)
גוף תאורה, 399 שקלים, האוס אין | צילום: אייל קרן
המגניבים, כסא תלמיד, 500 שקלים, הרמוניה לבית (צילום: אסף לוי)
כיסא תלמיד, 500 שקלים, הרמוניה לבית | צילום: אסף לוי
 

ורוד זה הצהוב החדש

אולי עוד לא גילו לכם, אבל הוורוד הולך ומשתלט על עולם העיצוב בשנים האחרונות, ככל הנראה כתגובה לאירועים ולאסונות המתרחשים בעולמנו, והוא ימשיך לעשות זאת. הגוון האופטימי חשוב בהעלאת המורל ובשיפור מצב הרוח. סביר להניח שילדים ונערים יתחברו אליו פחות, אבל זוהי בהחלט שעתן היפה של הילדות והנערות להתפאר ולהחצין את אהבתן לצבע העליז. בשל הנטייה שלו לבלוט, ניתן לעשות בוורוד שימוש מדוד כמו למשל במתג מחויך ומאיר בחדר הילדים, מאוורר שולחני להקלת החום או קופסת אוכל המגיעה במעטפת תואמת לשמירה על טריות המזון.

קולאז ורודים
ורודים. שעתן היפה של הנערות

1. תיק גב, 389 שקלים, בל אנד סו; 2. כיסוי לאייפון, 49 שקלים, עדיקה. צילום זיו שמש; 3. תיק אוכל, 49 שקלים. צילום דנאל גנץ; 4. מנורת אננס, 69 שקלים, שוקה; 5. בקבוק שתייה, 89 שקלים, טפליא.
אין תמונה
תיק שרוכים, 69 שקלים, מקופלת
אין תמונה
מתג חשמלי מאיר, 59 שקלים, מופו

אין תמונה
מאוורר שולחני, 36 שקלים, סוהו

סיפור בג'ינס

אם יש טקסטיל שהפך למטאור אופנתי כמעט מרגע שהפציע ושככל הנראה מעולם לא יאבד את מקומו בפסגה, הרי זהו הג'ינס. סוד קסמו הוא בכך שלמרות שמקורו בסרבלי עבודה לפועלים פשוטים הוא אומץ על ידי מיטב מעצבי אופנת העל וכך הפך נחשק בקרב כולנו. זה מה שהופך את הג'ינס גם לנוסטלגי אבל גם לנכון ועל זמני. הג'ינס נכנס אל כל תחומי העיצוב ובהם עיצוב פנים, עיצוב מוצר וכמובן אופנה. תוכלו למצוא, בין השאר, כיסי ג'ינס לאחסון הנתלים על הקיר, כיסוי ללפ טופ בגוון הנחשק ותיק גב מעוטר בדוגמת צמחייה טרופית האופנתית גם היא.

קולאז ג'ינס
ג'ינס. לנצח נצחים
 
1. תיק גב, 179 שקלים, REEF. צילום קיית הולסון; 2. כרית נוי, 195 שקלים, קאס; 3. גוף תאורה שולחני, 99 שקלים, רשת אורבן. צילום ישראל כהן; 4. רביעיית עטים, 28 שקלים, אופיס דיפו; 5. קוביית פתקים, 100 שקלים, מופו.
אין תמונה
תיק לפ טופ, 270 שקלים, istore
סיפור בג'ינס, קלמר וינטג', 59 שקלים, יולו. צילום דינג (צילום: דינג)
קלמר וינטג', 59 שקלים, יולו | צילום: דינג
אין תמונה
סט כיסים לתלייה על ,הקיר, 50 שקלים. סוהו
  

משחק הצבעים

למרות שפריטים לילדים לא חייבים דווקא להיות מתיילדים, אפשר בהחלט לבחור בכאלה המשלבים בתוכם הרבה מאוד צבע. עושר צבעוני הוא דבר משמח המשובב את הרוח והנפש ומעורר את הדמיון. וכך, ברגע שהמוצר מעוטר משטחי צבע (קולור בלוק), כמעט אין צורך בדוגמאות מורכבות. כך לדוגמה, סט שלושה תיקים לשימושים שונים שבו הדוגמאות הפשוטות שחוזרות על עצמן משאירות כבוד גדול לצבע עצמו. כך גם פוף קובייה הונגרית המבוסס על צבעי יסוד, וכן חלוקי נחל אסתטיים המגיעים במארז של שק בד.

חוזרים לבית הספר, ג, קולאז צבעוני
צבעים. קצת שמחה

1. תיק גב, 199 שקלים, איסטפאק, 2. עפרונות צבעוניים, 39 שקלים, יולו. צילום דינג; 3. אטבים, 42 שקלים, שופו; 4. סט תיקים, 99 שקלים, שופו; 5. עטים אלקטרוניים, 89 שקלים, אייסטור.
אין תמונה
פוף קובייה הונגרית, 600 שקלים, קידיז
אין תמונה
אטבים, 29 שקלים, סוהו. צילום יחצ

אין תמונה
צבעי חלוקי נחל, 49 שקלים, שוקה

הכי טבעי

מתברר שגם הילדים לא פוסחים על המגמה החשובה ששוטפת את העולם במטרה לשמור עליו ככל האפשר. החזרה לשורשים, הדבקות באמא אדמה, הרצון לשמור ולשמר והרעיון שניתן למחזר – כל אלה מחלחלים עמוק פנימה אל לבם של הילדים. כך למשל, יוכלו לתרום לסביבה בכך שיבחרו תיק העשוי פלסטיק ממוחזר, קלמר עשוי קרטון ממוחזר או פשוט ישתמשו בעפרונות מתכלים מהסוג הישן והטוב.

קולאז טבעי
טבעי. להציל את הכדור על הדרך

1. קלמר קרטון ממוחזר, 42 שקלים, מופו; 2. תאריכון, 129 שקלים, האוס אין. צילום אייל קרן; 3. תיק גב עשוי פלסטיק ממוחזר, 439 שקלים, קאנקן; 4. עפרונות, 3 שקלים לסט של 12, אופיס דיפו; 5. בקבוק שתייה, 39 שקלים, קל גב. צילום דנאל גנץ.
אין תמונה
שעון קיר, 175 שקלים, קידיז
אין תמונה
פוסטר בוטני, 239 שקלים, יולטה

אין תמונה
תיק גב, 230 שקלים, Jansport

שחור לבן

מה לא אמרו על השילוב הקלאסי והנצחי. כל כך הרבה נכתב על הניגודיות המשלימה, על האלגנטיות ועל האפשרות לשלב את השניים עם כל גוון נוסף, עד שכמעט אין מה להוסיף. השילוב המדויק בין השחור והלבן נעשה לאחרונה אופנתי גם בחדריהם ובמלבושם של ילדים ואפילו של תינוקות. לכו על פלקט אותיות בשחור לבן, בקבוק שתייה רב פעמי או שולחן משעשע ללפ טופ.

קולאז שחור לבן
שחור לבן. קלאסי זה קלאסי

1. תיק רשת, 220 שקלים, הביתה; 2. תיק גב, 200 שקלים, ג'אנספורט; 3. מחברת, 118 שקלים, הביטאט; 4. בקבוק שתייה, 39 שקלים, קל גב. צילום דנאל גנץ; 5. פלקט אותיות, 79 שקלים, עדיקה. צילום טל קרת.
שחור לבן, שולחן לפ טופ, 99 שקלים, רשת אורבן (צילום: ישראל כהן)
שולחן לפ טופ, 99 שקלים, רשת אורבן | צילום: ישראל כהן
שחור לבן, סט עפרונות, 38 שקלים, nunuworld. (צילום: קית' גלסמן)
סט עפרונות, 38 שקלים, nunuworld | צילום: קית' גלסמן

אין תמונה
מגש נייר, 129 שקלים, יולטה