הניצחון המרגש של נטע ברזילי באירוויזיון עם השיר TOY הפך כמעט כל אלמנט שקשור בשיר ללהיט, מהברכה "כפרה עליך" ועד "תסרוקת נטע". אז הנה פריט נוסף שזכה לתהילה – חתולי המזל המוזהבים שעשו לנו שלום ברקע והפכו לסמל השיר.

פסלי החתולים האלה, הנקראים ביפנית מָנֵקִי נֵקוֹ, עושים תנועה שמשמעותה בתרבות היפנית היא הזמנה (ולא נפנוף לשלום) ונחשבים כמזמינים מזל, בריאות והצלחה. מי שהיה אחראי לשילוב פסלי החתולים ולכל התפאורה בשיר הוא דורון מדלי, שכתב את השיר הזוכה ביחד עם סתיו בגר.

נטע ברזילי באירוויזיון (צילום: Gettyimages, Pedro Gomes )
נטע ברזילי באירוויזיון | צילום: Gettyimages, Pedro Gomes

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

את הרעיון לשילוב החתולים הממוזלים, מספר מדלי, הוא הביא מביקור בהונג קונג: "ביקרתי במסעדה מדהימה שבקיר הכניסה שלה יש עשרות חתולי זהב יפניים, מראה שלא יכולתי לשכוח. הצעתי שנכין קיר מרהיב כזה כשעבדנו על הקליפ, אבל לא היה לנו זמן. לכן הכנו שני קירות לאירוויזיון, כדי שיהיו תפאורה יפה לנטע".

על שני הקירות שהועמדו על הבמה בשיר של נטע היו 112 חתולים שהגיעו לליסבון דווקא מסן דייגו בארצות הברית. "אחרי חיפושים של שבועיים בסין ובהונג קונג מצאנו אותם דווקא בחנות סינית בסן דייגו", מספר מדלי. "משם הם טסו בשני ארגזים לליסבון, היישר לאולם האירוויזיון, שם בנו את שני הקירות המהממים שהביאו לנו את הניצחון".

הקירות המיוחדים עוצבו כדי לבלוט, הוא מסביר. "43 מדינות מתחרות באירוויזיון, לכן צריך לעשות הכל כדי להיות בלתי נשכחים. אז חוץ מזמרת פנומנלית ושיר שלא יוצא מהראש, החלטנו להשקיע, לראשונה בתולדות ישראל, בתפאורה אמתית. הלכנו על החתולים קודם כל כי הם מביאים מזל והיינו צריכים את המזל הזה כדי לזכות באירוויזיון".

חתול מזל Maneki Neko Donkey Products_ (צילום: Donkey Products יחצ)
חתולי המזל של Maneki Neko, להשיג בסוהו. 109 שקלים | צילום: Donkey Products יחצ

A post shared by DONKEY PRODUCTS (@donkeyproducts) on

A post shared by DONKEY PRODUCTS (@donkeyproducts) on

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

מכיוון שלפי הפרשנות המערבית החתולים מנפנפים לשלום, זה ביטוי לכוונת השיר – "אפשר לעשות ביי ביי לבאקה-בוי המקרקר", כמו שאומר מדלי. "באקה", אגב, פירושו "טיפש" ביפנית". מאז האירוויזיון גדל הביקוש לפסלי החתולים. ברשת סטורי תוכלו לרכוש אחד ב-39.90 שקל, ברשת סוהו יש חתולים בכמה צבעים ב-109.90 שקל, ובעלי אקספרס תוכלו להזמין חתול ב-17.50 שקל. 

A post shared by Story (@story_online) on

 

 

A post shared by Colour Your Closet (@colouryourcloset) on

 


A post shared by Yuka Kikuma (@akuyamuk) on

לדברי רשת סטורי, מאז האירוויזיון נמכרו יותר מ-100 פסלונים של מָנֵקִי נֵקוֹ. אולי גם הקונים יבורכו במזל ובכישרון של נטע.