איך אתם רגילים להכין את החביתה שלכם? גם אם אתם מוסיפים חלב וגם אם לא, מה שבטוח, שעם הגדג'ט החדשני הזה לא תצטרכו לערבב את הביצה בתוך קערה לפני שאתם שופכים למחבת. יש לכם בדיוק עוד שבועיים להצטרף ל-2,745 התומכים בהמצאה החדשה המכונה "אווז הזהב" שמערבב את הביצה בתוך הקליפה שלה. ההתלהבות כל כך גדולה, שהחברה, שניסתה להגיע לסכום של 34,500 דולר, כבר גרפה 86,029 דולר (297,832 שקלים).

אווז הזהב (צילום: kickstarter.com)
לא רק לאניני טעם. "אווז הזהב" | צילום: kickstarter.com

בהשראת "ביצת הזהב" 

"אווז הזהב" פותח ועוצב על ידי המעצב האמריקאי גריין קרומפ (Geraint Krumpe) שייצר במהלך 15 שנות קריירה מעל 60 פטנטים ועיצובים שימושיים. "זאת הייתה עבודה קשה שארכה שעות ארוכות, אבל כל מי שסקרן בלבו הולך ליהנות", הוא כתב באתר. "אווז הזהב" הוא למעשה פיתוח של  "ביצת הזהב", מעדן יוקרתי שאניני טעם מתקשים למצוא מסעדה שתגיש אותו. אולם, עם ההמצאה החדשנית, כנראה שהמצב עומד להשתנות.

אווז הזהב (צילום: kickstarter.com)
אווז הזהב. ראיתם פעם ביצה יפה מזו? | צילום: kickstarter.com

הגדג'ט אמור להיות פשוט לשימוש והוא יגרום לביצים שלכם להיות מעורבבות אבל גם בעלות טעם עשיר עם טקסטורת משי, איתה תוכלו ליצור שלל מטעמים במטבח. המכשיר פועל באמצעות הרוטציה של הביצה קדימה ואחורה, כך החלמון והחלבון מתערבבים יחד מבלי לשבור את הביצה ומבלי לאפשר לאוויר חיצוני לחדור אליה. המכשיר נוח לשימוש מכל זווית ואין צורך לערבב אותו בקערה פעם נוספת, אם אתם רוצים להכין ביצה מקושקשת או חביתה עם מרקם חלק.

אווז הזהב (צילום: kickstarter.com)
נוח לשימוש ואפילו ניתן לשימוש על ידי ילדים. "אווז הזהב" | צילום: kickstarter.com
אווז הזהב (צילום: kickstarter.com)
הגדג'ט פועל על ידי הרוטציה של הביצה קדימה ואחורה, כך החלמון והחלבון מתערבבים יחד מבלי לשבור את הביצה | צילום: kickstarter.com

שילוב של צעצוע עם שרוכי נעליים

"אווז הזהב" עשוי מחומרים קלים וניתנים למחזור (פוליפרופילן, ניילון ו-TPE), ידיות נוחות ומערכת חבלים עמידה בשחיקה באורך שלושה מ"מ. הקליפה המרכזית של המכשיר מותאמת בעזרת צירים המספקים נוחות שימוש ושמירה על החצאים יחד. הטבעת מסתובבת 12 מעלות כדי לנעול את הקליפה בפנים. המכשיר אף מותאם לגדלים שונים של ביצים וניתן לרחיצה במדיח הכלים. "מעולם לא התכוונו לפתח את 'האווז'", נכתב באתר. "למעשה, כששמענו לראשונה שזה אפשרי לערבב ביצה בתוך הקליפה שלה היינו כל כך סקרנים שנשארנו ערים עד ארבע בבוקר ושברים כל ביצה באזור".

אווז הזהב (צילום: kickstarter.com)
"אווז הזהב" מותאם לגדלים שונים של ביצים וניתן לרחיצה במדיח הכלים | צילום: kickstarter.com

היה זה ביום למחרת שקרומפ נזכר בצעצוע מהתקופה הוויקטוריאנית שנע קדימה ואחורה. הוא שילב בין השרוכים של נעליו לבין קופסת פלסטיק כדי ליצור את האב טיפוס הראשון ל"אווז". אז הצטרפו אליו חברת Y Line Product Design שסייעו לפתח את "אווז הזהב". ההליך לקח חודשים של תכנון וניסוי, בניית מודלים ואיורים שונים ביד ובמחשב.

לבסוף פותח "אווז הזהב" הסופי שנוח לשימוש ואפילו ניתן לשימוש על ידי ילדים. הליך השימוש לוקח מספר דקות בודדות במהלכן עליכם להניח ביצה בתוך העריסה, לסגור ולסובב את הטבעת עד ששומעים רעש של נעילה, לנדנד ואז למשוך את הידיות כדי לסובב עד ששומעים שהביצה עורבבה. קרומפ רק מקווה שאחרי שנים רבות של שימוש המשתמשים יזכרו למחזר את המוצר שלו. אם גם אתם בעניין, כנסו לאתר Kick Starter ותמכו בפרויקט. 

אווז הזהב (צילום: kickstarter.com)
התומכים בפרויקט יקבלו גם ספרון מתכונים טעימים | צילום: kickstarter.com
אווז הזהב (צילום: kickstarter.com)
חומרים יחסית יקרים וניתנים למחזור. "אווז הזהב" | צילום: kickstarter.com