החתונה היא אחת מאבני הדרך המשמעותיות בחיינו. זהו ערב שמחכים ומצפים לו שבועות ואף חודשים ארוכים, מדמיינים בדיוק איך הוא יהיה ומתכננים אותו לפרטי פרטים. בין המסורות והמנהגים של הערב הזה יש גם הרבה גמישות, חופש, יצירתיות וביטוי אישי: כיום בני הזוג יכולים ליצור מיתוג, גרפיקה ועיצוב המאפשרים להתאים את הערב הזה לאופי ולסגנון שלהם. מהפרחים ועד האוכל, מהמוזיקה ועד האלכוהול, מההזמנה ועד המתנות לאורחים - כל אלו מושפעים מהבחירות של בני הזוג וכמובן גם מטרנדים בארץ ובעולם. בפרזנטציה שנערכה לקראת עונת החתונות הקרובה בבאר של סבא, נחשפו הטרנדים העיקריים שילוו אותנו באירועי האביב והקיץ בתחומי העיצוב, ההפקה והמיתוג. התקציר: יהיה שמח וצבעוני.

עוד בערוץ עיצוב הבית:

1. כל צבעי הקשת 

אמנם לבן, זהב וגוונים מתוקים של אפרסק וורוד לא הולכים לשום מקום והם ימשיכו ללוות אותנו, אבל השנה נראה זוגות שבוחרים דווקא להעז עם פלטות צבעים מגוונות ומשמחות שיוצרות מראה עשיר ואופטימי, כמו הזוג הזה שמציגים במגזין 100layercake.com. הצבעים באים לידי ביטוי בבחירת הפרחים, בסידורי השולחן, בטקסטיל ואפילו בהזמנה ונראה כי השנה אין צבעוניות נכונה ולא נכונה, הכל מותר וכמה שיותר צבעוני - יותר טוב.

חתונות01, מראה עשיר ואופטימי (צילום: יחסי ציבור)
מראה עשיר ואופטימי | צילום: יחסי ציבור

חתונות02, כמה שיותר צבעוני יותר טוב (צילום: יחסי ציבור)
כמה שיותר צבעוני יותר טוב | צילום: יחסי ציבור

2. פריחה אביבית

בשנים האחרונות הפופולריות של סידורי הפרחים הראוותניים והאגרטלים הענקיים נחלשה וברוב המקרים ראינו עציצים קטנים ונמוכים שמוסיפים צבע אך אינם משתלטים על עיצוב האירוע. כעת המגמה מעט משתנה ובהתאם לטרנד הירוק שבולט בכל תחומי העיצוב, סידורי הפרחים שוב הולכים וגדלים. בהפקה הזו במגזין Strictly Weddings אפשר לראות את הנפח שסידורי הפרחים הולכים לתפוס בעיצוב האירועים, אבל במקום סידורי פרחים ענקיים הניצבים במרכז השולחן ומפריעים לאורחים לראות זה את זה, הפרחים נשזרים על גבי קונסטרוקציות מיוחדות מעל השולחן ובסביבתו וכך יוצרים מראה מרשים, טבעי ומהודר.

חתונות03, סידורי הפרחים הולכים וגדלים (צילום: יחסי ציבור)
סידורי הפרחים הולכים וגדלים | צילום: יחסי ציבור
חתונות04, מראה טבעי ומהודר (צילום: יחסי ציבור)
מראה טבעי ומהודר | צילום: יחסי ציבור

חתונות05, קונסטרוקציות מיוחדות מעל השולחן (צילום: יחסי ציבור)
קונסטרוקציות מיוחדות מעל השולחן | צילום: יחסי ציבור

3. יצירתיות גם באוכל 

כמו כל חגיגה טובה, גם בחתונות אי אפשר להתעלם מהאוכל. זה ידוע שאנחנו אוכלים קודם כל עם העיניים, לכן עמדות האוכל משתדרגות ומציגות שילוב עיצובים, צבעים, ניחוחות וטעמים. מעיצוב העמדה, דרך הכלים וההגשה ועד לטעמים עצמם, האוכל בחתונה הופך לחלק בלתי נפרד מהקונספט ואף מעשיר אותו. במגזין Love my Dress הציגו למשל את העמדות המדהימות של חברת Kalm Kitchens, ולנו קרצה במיוחד עמדת הדונאטס הצבעונית והמסוכרת הזו. מחכים שמישהו ירים את הכפפה גם בארץ.

חתונות06, עמדות קונספט קולינריות (צילום: יחסי ציבור)
עמדות קונספט קולינריות | צילום: יחסי ציבור

4. סלט ירוק 

החזרה אל הטבע ושילובו בעיצוב מלווים אותנו כבר תקופה, אבל מאז שחברת פנטון הכריזה על הירוק כצבע השנה מדובר בטרנד שלא ניתן לעצור אותו. והאמת? הוא אחד האהובים עלינו. שילוב צמחים, עלים, ענפים וגוונים מן הטבע יוצרים אווירה מרעננת ותחושה של התחדשות שמתאימה גם לעיצוב אירועים וחתונות. בבאר של סבא הרשים אותנו קיר ירוק ענק באחת מפינות הישיבה ובחתונה הזו שפורסמה בבלוג Ruffled אהבנו במיוחד את שילוב העלים הטבעיים בכל הפרטים הקטנים.

חתונות07, קיר ירוק מרשים בבאר של סבא (צילום: יחסי ציבור)
קיר ירוק מרשים בבאר של סבא | צילום: יחסי ציבור
חתונות08, הטרנד הירוק משתלט על עיצוב הארועים (צילום: יחסי ציבור)
הטרנד הירוק משתלט על עיצוב הארועים | צילום: יחסי ציבור
חתונות09, שילוב עלים, ענפים ועציצים (צילום: יחסי ציבור)
שילוב עלים, ענפים ועציצים | צילום: יחסי ציבור
חתונות10, גם בפרטים הקטנים (צילום: יחסי ציבור)
גם בפרטים הקטנים | צילום: יחסי ציבור
 

5. היא רק רוצה לרקוד 

אכלנו, שתינו, דיברנו, הצטלמנו, אולי קצת בכינו בחופה, שברנו את הכוס ועכשיו הגיע זמן הריקודים. אם גם אתם מחכים לרגע הזה שהרחבה מתמלאת ומתחילים לחלק קשתות זוהרות, שרשראות פרחים, כפכפים לכל הבנות שהגיעו בעקבים ושטויות צבעוניות נוספות, אז העמדה הזו במיוחד בשבילכם - עמדה מעוצבת וממותגת עם כל האביזרים שתצטרכו כדי להרים לחתן ולכלה עד הבוקר, ממש לידכם, כחלק מהרחבה.

חתונות11, עמדה מיוחדת לצד הרחבה (צילום: יחסי ציבור)
עמדה מיוחדת לצד הרחבה | צילום: יחסי ציבור

חתונות12, כל מה שתצטרכו כדי להרים (צילום: יחסי ציבור)
כל מה שתצטרכו כדי להרים | צילום: יחסי ציבור

6. לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן 

רוב החתונות מתקיימות לפי התבנית המקומית המוכרת, הכוללת ביקור ברבנות, אולם אירועים, חופה, אוכל וחגיגה. אך יש כאלו שבוחרים להתחתן אחרת. אחת המגמות שמתחילות לתפוס תאוצה היא חתונת לוקיישן בחו"ל. לעתים מדובר בחתונה אזרחית באחת המדינות המקובלות ובחלק מהמקרים החתן והכלה מארגנים טיול קצר של משפחה וחברים קרובים ששיאו הוא טקס חופה אלטרנטיבי. אנחנו בעד להתחיל את ירח הדבש כמה שיותר מוקדם, אפילו בחתונה עצמה, ולזכות לרקע פוטוגני ורומנטי במיוחד, כמו שעשה הזוג הזה שפורסם בבלוג של White Ribbon והתחתן במיקונוס שביוון.

חתונות13, להתחיל את ירח הדבש כבר בחתונה (צילום: יחסי ציבור)
להתחיל את ירח הדבש כבר בחתונה | צילום: יחסי ציבור

7. מופע שנות ה-70 

נכון שהזמן מתקדם רק בכיוון אחד, אבל בתחומי העיצוב אנו נוטים לקבל השראה מתקופות שונות בעבר. כעת אלו שנות ה-70 אשר עושות קאמבק בתחומי העיצוב בכלל ובעיצוב האירועים בפרט, ובאות לידי ביטוי באווירה בוהמיינית ובאלמנטים כמו פרינג', מקרמה, כדורי דיסקו, צביעת טאי דאי ואוהלים מסוגים שונים. כל אלו יכולים להשתלב בעיצוב האירוע במגוון דרכים, בפרזנטציה שנערכה בבאר של סבא קושט הגן בדגלי מקרמה, בלוכדי חלומות שנתלו על העצים, במתלים ששימשו לתליית עציצים חינניים ובקישוט אלגנטי לחופה, אשר כל חלקה האחורי כוסה במקרמה עדין.

חתונות14, עיצוב בהשראת שנות השבעים (צילום: יחסי ציבור)
עיצוב בהשראת שנות השבעים | צילום: יחסי ציבור
חתונות15, מתלי מקרמה לעציצים (צילום: יחסי ציבור)
מתלי מקרמה לעציצים | צילום: יחסי ציבור
חתונות16, חופת מקרמה (צילום: יחסי ציבור)
חופת מקרמה | צילום: יחסי ציבור
 

8. בלונים פורחים 

לצד הפרחים, הפמוטים, הנרות והאביזרים הרגילים, מסתמן שהבלונים הולכים להצטרף לנבחרת האלמנטים הקישוטיים שנראה בחתונות בעונה הקרובה. ניתן להתאים את זרי הבלונים לצבעוניות שנבחרה עבור האירוע ולשזור אותם בצורות שונות ומפתיעות, שיוסיפו הרבה הומור ושמחה לחתונה. בהפקה הזו למשל שהתפרסמה ב-Mr and Mrs Unique שילבו סידורי פרחים עם זרי בלונים ענקיים, חלקם בלבן וחלקם צבעוניים. בנוסף, בלונים יכולים להוות רקע פוטוגני במיוחד לצילומים, כדי להכין רקע כזה בעצמכם תוכלו לעקוב אחרי ההדרכה בבלוג Sisoo.

חתונות17, סידור פרחים בשילוב בלונים ענקיים (צילום: יחסי ציבור)
סידור פרחים בשילוב בלונים ענקיים | צילום: יחסי ציבור

חתונות18, הכינו בעצמכם רקע מבלונים ומפרחים (צילום: יחסי ציבור)
הכינו בעצמכם רקע מבלונים ומפרחים | צילום: יחסי ציבור

9. הולכים על ארבע 

כבר ראינו כלבים שמשתתפים בצילומי זוגיות לקראת חתונה, כאלו שמופיעים על גבי ההזמנה או שמצולמים כחלק משלב ההתארגנות לקראת ערב החתונה עצמו. אך לצערם של בני הזוג, בדרך כלל צריך להשאיר את חברם ההולך על ארבע מאחור בערב המשמח הזה. מעתה, בעזרת שירות מיוחד ביום החתונה, גם הכלבים יכולים ללוות את הזוג במשך הערב ואפילו ללכת לצדם בדרכם לחופה כאחד מצוות השושבינים והשושבינות. ואנחנו שואלים אתכם - יש דבר חמוד מזה?

חתונות19, הדוג-מנית תאפשר לכלב שלכם ללוות אתכם בערב הארוע (צילום: יחסי ציבור)
הדוג-מנית תאפשר לכלב שלכם ללוות אתכם בערב הארוע | צילום: יחסי ציבור

10. לב של אבן 

טרנד נוסף שמלווה אותנו כבר זמן מה הוא השיש, שחזר לחיינו אחרי תקופה ארוכה בה נחשב לכבד ולמיושן. את דוגמאות השיש הקלאסיות והאלגנטיות אנו רואים במגוון גרפיקות ואקססוריז לעיצוב הבית ובהתאם גם בהזמנות חתונה, במיתוג אירוע ובסידורי שולחן. במסגרת הקניות וההכנות תוכלו למצוא מגוון אביזרים בדוגמת שיש, ובהם מגשים, פמוטים ועציצים. בנוסף תוכלו להכין אביזרים כאלו בעצמכם בעזרת ההדרכה של Almost Makes Perfecr, בה יצרו מעמדים שיכולים לשמש כתגי שמות בעמדת הכניסה או למעמד למספרי השולחנות.

חתונות20, קישוטים לשולחן בדוגמת שיש (צילום: יחסי ציבור)
קישוטים לשולחן בדוגמת שיש | צילום: יחסי ציבור

11. מצטלמים ונהנים 

אחד המרכיבים המהותיים בתכנון חתונה הוא בחירת הצלם שינציח את הערב הזה עבור בני הזוג, שכנראה לא יזכרו יותר מדי בסופו. לצלמים המסורתיים מצטרפים כיום צלמי המגנטים שמציעים גם מזכרת עבור האורחים. מעבר לצילום והדפסתו או הדבקתו על מגנט אנו רואים כל מני גימיקים שנועדו להפוך את הצילומים הללו למיוחדים ומצחיקים יותר כמו אביזרים שונים ותלבושות מגוונות. הטרנד החדש לוקח את זה צעד אחד קדימה, עם ייצור של עמדות צילום תלת ממדיות, המאפשרות לאורחים להצטלם בתוך סביבה פוטוגנית ומשעשעת.

חתונות21, עמדת צילום תלת מימדית בייצור מיוחד (צילום: יחסי ציבור)
עמדת צילום תלת ממדית בייצור מיוחד | צילום: יחסי ציבור

12. לחייכם 

אלכוהול הוא חלק בלתי נפרד מכל חג או מסיבה ולכן הכרחי גם בחתונות. מעבר ליין, בירה וצ'ייסרים, נהוג להגיש בקבלת הפנים קוקטיילים קלילים שיכניסו את האורחים לאווירה. בהתאם למגמה של התאמת האירוע כולו לכל זוג באופן אישי, החל מההזמנה ועד למיתוג האירוע ועיצובו, כך גם עולם הקוקטיילים מתאים את עצמו לזוג המאושר. יחד עם צוות הפקת האירוע והברמן תוכלו לייצר קוקטייל אישי המייצג אתכם ואת טעמכם, שממנו יוכלו האורחים ליהנות בערב החתונה, למשל מוחיטו אוכמניות לפי המתכון שבאתר A Crimson Kiss.

חתונות22, קוקטייל בהתאמה אישית (צילום: יחסי ציבור)
קוקטייל בהתאמה אישית | צילום: יחסי ציבור

13. הגבר החדש 

עד היום היה נהוג שהכלה מקבלת יום פינוק שלם, אחד לפחות, לפני החתונה, שכולל איפור ושיער ולפעמים גם מסאז', פדיקור, מניקור ועוד הפתעות. החתן לעומת זאת צריך לטפל בעצמו ובמקרה הטוב ילך לספר יום-יומיים לפני האירוע. באירועים השנה הגברים זוכים להעדפה מתקנת וגם הם מרוויחים יום טיפוח מפנק בעזרת בעלי מקצוע שידאגו להם לגילוח, לסטיילינג, לתספורת, לתסרוקת ולהרבה כיף מסביב.

חתונות23, יום טיפוח מפנק גם לגברים בברבריה (צילום: יחסי ציבור)
יום טיפוח מפנק גם לגברים בברבריה | צילום: יחסי ציבור

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?