כדי להכין את היצירה האבסטרקטית הבאה אתם ממש לא צריכים כישורי ציור מיוחדים, תשוקה מינית ופרטנר יספיקו בהחלט: ערכת אמנות חדשה שהכין ומשווק אמן האבסטרקט הבינלאומי, ג'רמי בראון, היא ערכת ציור לאוהבים. הקיט הביתי, המכונה בפשטות "אהבה היא אמנות", מכיל קאנבס רחב ואיכותי וצבעים מיוחדים ולא רעילים הנשטפים במים, וכל מה שנשאר זה לפרוש את הבד על הארץ, להתפשט, להתמרח בצבע, ולהתחיל לעשות... אמנות אבסטרקטית.

כרית צהובה על הספה (צילום: מתוך האתר love is art)
תכינו אחד כזה בעצמכם | צילום: מתוך האתר love is art

תוצאה סופית חד פעמית

בראון משווק את הערכה הביתית והמצליחה גם ברשת, ומבטיח שהתוצאה הסופית תהיה ייחודית וחד פעמית בדיוק כמו חוויית היצירה, חשוב לו להדגיש שהצבע אינו רעיל וכותנת הקנבאס אינה אלרגנית ואיכותית ביותר. כאשר התהליך נגמר והיצירה מתייבשת ניתן למתוח אותה על מסגרת ולהציג את העדות המסעירה לאהבה במקום מרכזי בבית, מבלי שיש צורך להסביר לכל דודה שנכנסת ומתפעלת מהציור האסתטי שהיא למעשה צופה בפורנו.

חדר ישנה (צילום: מתוך האתר love is art)
עושים אהבה, תולים על הקיר ועושים אהבה | צילום: מתוך האתר love is art
תכף מתנשקים (צילום: Yuri Arcurs, GettyImages IL)
כי אהבה היא אמנות | צילום: Yuri Arcurs, GettyImages IL

הערכה נמכרת במספר וורסיות, כשהשוני הוא בצבעי הקאנבס וגווני צבעי הגוף, והעלות היא בין 60 דולר ל-110 דולר, לא מחיר בשמיים יחסית לעבודת אמנות של צמד אמנים חדשים ומלאי תשוקה. בין הצבעים ניתן למצוא אדום, שחור ולבן, וגם צבעים מתכתיים כמו כסף, זהב ונחושת. המשקיעים יכולים להטביע בקאנבס סטנסילים שונים לפני שיצאו לדרך.

העניין לא התחיל כפרוייקט מסחרי, אלא כתערוכה שהציג בראון בשנה שעברה, בה הראה 20 ציורי שחור לבן כאלה של זוגות אנונימיים שונים. לגרסה המסחרית מצרף בראון המתחשב גם יריעת פלסטיק רחבה על מנת לשמור על איזור ההשתוללות שמתחת לקאנבס נקי, ושני זוגות כפכפים חד פעמיים על מנת לאפשר לבני הזוג ללכת למקלחת בצורה נקייה אחרי יצירת האמנות.

תמונה שחו ר לבן (צילום: מתוך האתר love is art)
מה מסתתר מאחורי התמונה? | צילום: מתוך האתר love is art
שטיח בסלון (צילום: מתוך האתר love is art)
הערכה כוללת שני זוגות כפכפים חד פעמיים | צילום: מתוך האתר love is art

כל מה שאתם צריכים זו אהבה

בראון, אמן דרום אפריקני במקור, אומר ששאב את ההשראה לפרויקט מאמן צרפתי בשם איב קליין, שיצר ציור דומה לזה בשנות ה-60, בעזרת שני דוגמני עירום, אותם הדריך להתמרח על קאנבס. הציור עורר בבראון השראה לנסות את העניין בבית, ובצורה אינטימית של ממש, עם בת זוגתו, והתוצאה מצאה בעיניו חן עד כדי כך שהוא החליט לתלות אותה בסלון.

כשחברה טובה באה לבקר, היא החמיאה לו על הציור וביקשה שיספק לה את החומרים הנדרשים על מנת לשחזר את העניין בבית עם בן זוגה לכבוד יום הנישואים של השניים. בראון יצר עבורה חבילה, ונתן לה הוראות כלליות. כך נולד הקיט. "כל זוג יכול ליצור מאסטרפיס משל עצמו," אומר בראון, "וכשרואים את הציורים, לא רואים את הבדלי הגזע, המין או הרקע בין הזוגות. כל מה שניתן לראות זו אהבה. מטרת הפרוייקט מבחינתי היא להראות שאהבה היא אהבה, מיוחדת, כוחנית, וטמונה בכולנו."

ספה לבנה (צילום: מתוך האתר love is art)
הבד והצבעים אינם אלרגנים למי שמודאג | צילום: מתוך האתר love is art

שישה חודשי פיתוח ותכנון, ניסוי וטעייה, נדרשו על מנת למצוא את החומרים המתאימים ולהבטיח שהצבע והבד יתאימו לכל סוגי האוכלוסייה, גם לאלה שעורם רגיש במיוחד, והערכה קיבלה עיצוב צעיר ורומנטי. כיום רבים נהנים ממנה, כפי שניתן ללמוד מהמוני העדויות הזורמות לאתר הרשמי. "נתתי את הערכה לחבר שלי ליום ההולדת", מספרת מישהי עלומת שם, "ונהנינו כל כך. שמנו צבע בארבע פינות, ומשם התחלנו. יצא מדהים. כשאנשים באים אלינו ומביטים בציור, הם שואלים מאיפה הוא. אנחנו בדרך כלל מביטים אחד בשני ואומרים שקנינו אותו ממישהו. זאת הפכה להיות בדיחה פרטית שלנו שלא מפסיקה להצחיק".

סרטון הדרכה, לכל המעוניין: