היא רצתה לבנות מעל ביתה דירה להשכרה עם כניסה נפרדת, אבל משהו עמוק בלב לא היה שלם עם הרעיון. בעיצומה של הבנייה נפל האסימון: במקום לחפש לוקיישן נפרד לחלום שלה – היא תעשה זאת בדיוק כאן. ג'וד ויינמן נפרדה מעולם התקשורת השיווקית, וייסדה את Home Gallery. "אני לא חושבת שיש עוד מקום כזה בארץ או בעולם - גלריה שהיא בעצם חנות לפרטי עיצוב ואמנות וגם דירת אירוח", אומרת ויינמן ומחדדת את הקונספט הייחודי: "ניתן ללון כאן ואז אחרי שחווים את המקום כחלל מגורים אפשר, אם רוצים, לקנות כל דבר שמוצא חן. הכל כאן למכירה מהמגבת ועד התמונה וגוף התאורה".

המדרגות ל"עליית הגג של ג'וד", הגלריה-דירה שנפתחה לפני חודש וחצי בקיבוץ הסוללים, רומזות על מה שיתגלה למעלה. המעקה צבוע בגוון אקווה מאיר עיניים ובין המדרגות פינות צבועות ומטופחות ומגפיים שהוסבו לעציצים פורחים. כשהדלת נפתחת מתגלים הסלון והמטבח הטורקיזי והעין נמשכת לסרוק את הקירות, הכריות, פרטי הריהוט ופרטי האמנות והעיצוב שג'וד מלקטת ואוצרת בהתאם לנטיותיה ולחזונה.

עליית הגג של ג'וד (צילום: אפרת נימרוד)
צילום: אפרת נימרוד
עליית הגג של ג'וד (צילום: אפרת נימרוד)
צילום: אפרת נימרוד
עליית הגג של ג'וד (צילום: אפרת נימרוד)
צילום: אפרת נימרוד
עליית הגג של ג'וד (צילום: אפרת נימרוד)
גם הבעל יוצר חלק מן הרהיטים | צילום: אפרת נימרוד
עליית הגג של ג'וד (צילום: אפרת נימרוד)
צילום: אפרת נימרוד

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

נא לגעת

אף שיש כאן שפע גדול של פריטים וכל מגירה ופיסת קיר הם מצע לעוד ועוד הפתעות, תחושת הביתיות מפתיעה. זה קורה הרבה הודות לקבלת הפנים החמימה של ג'וד, שמזמינה לקחת רגע, להתיישב, ומגישה עוגיות וקפה סביב שולחן האוכל. אם בהתחלה ישנה הרגשה של פיל בחנות זכוכית, זו מתפוגגת מהר בזכות הנונשלנטיות של ג'וד ששמחה להראות ולהסביר ומעודדת לגעת, לבחון, לפתוח ולהסתובב בטבעיות בחדרים. "זה מיזם חדש שגם אני עוד לומדת אותו", היא אומרת נוכח ההיסוס להתרווח ולהרגיש כמו בבית ולא כמו בחנות, "אבל בינתיים התגובות של המבקרים והאורחים חיוביות ובכל סוף שבוע המקום מוזמן ללינה". בדירה עצמה סלון ומטבח מאובזר, שני חדרי שינה, חדר מקלחת וחדר שירותים והיא מתאימה לאירוח של ארבעה.

ג'וד, שמפעילה כבר כמה שנים גלריה נודדת לתכשיטי מעצבים, מדגישה שהיא אוספת ומציגה פריטים עם סיפור, כאלה שנוגעים לה בלב. חשוב לה גם שלמלאכת הליקוט יהיה נופך ציוני-חברתי. מעבר לבחירה בפריטים שרובם מיוצרים בישראל, היא בחרה לתת בעליית הגג במה לכמה אֻמנים תושבי האזור, בני הגיל השלישי, שיוצרים עבודות בעלות חותם אישי המייצגות מיומנויות מסורתיות שהולכת ונעלמות. כרגע יש בגלריה שלושה כאלה: נפח ברזל, סורגת וקולעת נצרים. את מסמרי הברזל הגדולים של הנפח שוקי זרח, התקועים בבול עץ היא הביאה רק כדי שימחישו את אופי עבודתו (מתלים, נקשי דלת, מחזיקי מפתחות ועוד התלויים על רשת על קיר נפרד), אבל בול העץ זוכה למחמאות מכל מי שנכנס ונראה שהפך לפריט עיצוב בפני עצמו. רעיה רייך, קולעת הסלים, היא אמנית בעלת שם עולמי שמעבירה סדנאות בדנמרק וזוכה בפרסים בינלאומיים על עבודות הקליעה שלה והסרוגים של אנה  עוטפים את מושבי הכיסאות.

עליית הגג של ג'וד, ג, מרפסת  (צילום: אפרת נימרוד)
צילום: אפרת נימרוד
עליית הגג של ג'וד, ג, כלי מטבח (צילום: אפרת נימרוד)
פריטים עם סיפורים שנוגעים ללב | צילום: אפרת נימרוד
עליית הגג של ג'וד, ג, מנורה (צילום: אפרת נימרוד)
במה לאמנים תושבי האזור, בני הגיל השלישי | צילום: אפרת נימרוד
עליית הגג של ג'וד, ג, שידה  (צילום: אפרת נימרוד)
עבודות המייצגות מיומנויות מסורתיות | צילום: אפרת נימרוד
עליית הגג של ג'וד (צילום: אפרת נימרוד)
צילום: אפרת נימרוד

אספנות מתחדשת ומתמשכת

שווה לשוטט בין החדרים בנינוחות ולהתעכב על פריטים ייחודיים נוספים שלא רואים בכל מקום: נרות אקולוגיים משעוות סויה של "Sandlewood & Tonke"; עבודות הדפס על קנווס ועץ של רחלי בן אהרון; סבונים בייצור ידני של באדר חאן, דרוזי מעכו; איורים וגלויות מצוירות של נופי העמק של האמנית אלה צימבליסטה; פריטים מודפסים במראה רטרו של המעצב אופק ורטמן; וקרשי עץ של "Nurit & Lee".

ליין ייחודי נוסף הוא "made by my husband" - פריטי ריהוט משופצים שיוצר בעלה של ג'וד, למשל שולחן האוכל העשוי דלת תריס ישנה, או מגירת דפוס ישנה ובה אוסף קופסאות גפרורים מספרד שקיבלה רגליים וזכוכית והפכה לשולחן. גם ג'וד עצמה משפצת ויוצרת, וכעת היא אוספת רשתות בניין, מעבדת, משייפת וצובעת אותן והן תלויות על הקירות ומשמשות כפלטפורמה להצגת פריטים וגם כרעיון עיצובי בפני עצמו. למעשה החלל חי ומשתנה כל הזמן - ברגע שפריטים נקנים ג'וד מביאה אחרים במקומם ולכן התחזוקה היומיומית היא צוהר מתמשך לאספנות ולאיתור עבודות מרגשות חדשות. בסוף השבוע הקרוב (2-4 ביוני) תתקיים בגלריה השקה רשמית עם מוזיקה, טעימות יין, מכירה (30% הנחה על פריטים מקולקציית "מייד ביי מיי האזבנד"), טעימות מארוחת הבוקר הייחודית והפתעות נוספות. פרטים נוספים בדף הפייסבוק וגם באתר Airbnb.

עליית הגג של ג'וד, ג, כיסאות  (צילום: אפרת נימרוד)
צילום: אפרת נימרוד
עליית הגג של ג'וד, ג, עציץ  (צילום: אפרת נימרוד)
צילום: אפרת נימרוד
עליית הגג של ג'וד, ג, עציץ  (צילום: אפרת נימרוד)
צילום: אפרת נימרוד
עליית הגג של ג'וד, ג, שינה (צילום: אפרת נימרוד)
צילום: אפרת נימרוד
_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ