בואו נחתוך שניה את הבולשיט ונדבר דוגרי – אנשים הולכים לים כדי שיסתכלו עליהם. בשביל לשחות הכי יש בריכות הרבה יותר מחוטאות, בשביל להצטנן מהחום יש מזגן ולהשתזף אפשר גם בגג או במיטות שיזוף. אפשר לאהוב את הים ואפשר ליהנות ממנו, אבל הריטואל הזה של לשים משקפי שמש, לפרוש מגבת על החוף, להוריד בגדים ולשכב על החול הוא הרבה יותר קטע של לראות ולהיראות מאשר "לנקות את הראש", ולא משנה אם אתם פנויים, תפוסים, מחפשים או מתבודדים – כל אחד אוהב שמסתכלים עליו. אז אם אתם יותר בעניין של למשוך תשומת לב, ובגד הים לא נותן מספיק עבודה, בהחלט כדאי להצטייד במגבת מקורית ומושכת עיניים שתעשה אותה בשבילכם. הנה 12 כאלה.

עוד בערוץ עיצוב הבית:

הצפרדעית

לא קל להיות ירוק, במיוחד בחוף הים, אבל תכל'ס מדובר בעיצוב נחמד ומקורי, בייחוד אם יש לכם ילדים. מחיר: 75 שקל. להשיג: מרמלדה.

מגבת צפרדע (צילום: מרמלדה)
מגבת צפרדע | צילום: מרמלדה

הכוחנית

זו אולי פחות מגבת לפרוש על החוף ויותר מגבת להתנגב איתה כשיוצאים מהמים, אבל השטיק חמוד מספיק בשביל למשוך כמה עיניים: מגבת עם אוזניים וכיסוי ראש שתהפוך אתכם ליודה מ"מלחמת הכוכבים" ותזכיר לכם שהכוח תמיד איתכם. מחיר: 28 דולר. להשיג: thisiswhyimbroke.

מגבת יודה (צילום: thisiswhyimbroke)
מגבת יודה | צילום: thisiswhyimbroke

מעוררת התיאבון

בשנה שעברה הצגנו לכם מגבת פיצה, והשנה אנחנו מתגברים את התפריט עם דונאט והמבורגר. מדובר בסדרת לונגים ענקיים לפרישה על החול, העשויים מבד שיפון מודפס דק המתייבש במהירות. ללקק את האצבעות, אבל רק אם אין עליהן חול. מחיר: 46 שקל. להשיג: chinabuy.

מגבות חוף גדולות (צילום: www.chinabuy.co.il)
מגבת פיצה | צילום: www.chinabuy.co.il
מגבות חוף גדולות (צילום: www.chinabuy.co.il)
מגבת המבורגר | צילום: www.chinabuy.co.il

מגבות חוף גדולות (צילום: www.chinabuy.co.il)
מגבת דונאט | צילום: www.chinabuy.co.il

המחויכת

אין כמעט מילה כיום שאימוג'י לא יכול להחליף, אז הדרך הכי טובה לתקשר עם שאר הרוחצים היא באמצעות מגבת שמכילה הרבה מהם. הצעת שימוש: פשוט שבו על הפרצוף שמביע מה שאתם רוצים להגיד. מחיר: 20 דולר. להשיג: Fancy.

מגבת אמוג'י (צילום: fancy)
מגבת אימוג'י | צילום: fancy

הקליפורנית

המגבת הזאת תשלח אתכם היישר לחופי הטורקיז מעוטרי הדקלים ותצבע לכם את החיים בוורוד. היא אמורה עשויה מכותנה טורקית, מה שזה לא יהיה, ומכילה סיבי מיקרופייבר. מחיר: 50 דולר. להשיג: Fancy.

מגבת טווס (צילום: fancy)
מגבת טווס | צילום: fancy

המודולרית

הקטע הכי מפדח במגבת, לפחות עבור גברים מסוימים, הוא לכרוך אותה סביב המותניים כשמסיימים להתנגב ולהתהלך בחצאית. הנה מגבת שמציעה לכל אלה לצאת מהסיטואציה הזו בסטייל, כשהיא הופכת להיות חצאית סקוטית שמקובל לגמרי ללבוש מבחינה תרבותית עבור גברים. מחיר: 22 דולר. להשיג: instakilt.

מגבת סקוטית (צילום: instakilt)
מגבת סקוטית | צילום: instakilt

הסופנית

הנה מגבת שאין אפשרות להשיג כבר, ואולי טוב שכך: בשנת 2009 ארגון התנדבותי בשם Friends of Cancer Patients יצר קמפיין להעלאת מודעות לסרטן העור, וחילק מגבות בצורת ארון קבורה אשר אמורות לסמל את העובדה שהשמש מסוכנת ויכולה להרוג. הקמפיין כבר הסתיים מזמן, לרווחת הרוחצים בחוף שהמגבות הללו ביאסו להם את הצורה.

ארון קבורה (צילום: adsoftheworld)
מגבת ארון קבורה. לא עלינו | צילום: adsoftheworld

המתערטלת

באחד הפרקים של הסדרה המצוינת "פילדלפיה זורחת" עטתה אחת הדמויות מגבת שעליה מצויר איבר מין וכאשר כורכים אותה סביב המותן, זה נראה... גס. המגבת הזו הפכה מהר מאוד ללהיט והחלה להיות מיוצרת מסחרית בשלושה דגמים – קטן, גדול ואחורי. מחיר: 39 דולר. להשיג: אמזון.

מגבת איבר מין (צילום: אמזון)
מגבת מתערטלת | צילום: אמזון

הממכרת

ים וקפה בדרך כלל לא הולכים יחד, אלא אם כן מדובר בקפה קר שהבאתם בתרמוס ובמקרה כזה – איו. אבל אם בכל זאת אתם לא מסוגלים לצאת מהבית בלי הקפה של הבוקר, הנה מגבת שאולי תסתפק את הצורך הזה ויזואלית לפחות. מחיר: 220 שקל. להשיג: Etsy.

מגבת קפה (צילום: etsy)
מגבת קפה | צילום: etsy

הטרופית

במקום להביא פירות חתוכים בקופסה לים - מנהג ישראל ידוע – המגניבים באמת יסתפקו בלכבד את המנהג הזה במגבת מעוטרת בפירות. הרבה יותר סטייל והרבה פחות מלכלך. מחיר: 10 דולר. להשיג: Ebay.

מגבת אננס (צילום: ebay)
מגבת אננס | צילום: ebay

האדריכלית

אם אתם רוצים להתעליין על המתרחצים האחרים בים, אולי כדאי שתלכו על מגבת הכותנה המודרנית הזאת, שעוצבה על ידי די קלמנטס בהשראת ויטראז' אדריכלי. מחיר: 25 דולר, להשיג: כאן.

מגבת חוף אדריכלית (צילום: cayo)
מגבת אדריכלית מודרנית | צילום: cayo

הצבעונית 

ובינתיים אצלנו התחדשה FOX HOME במגבת מעוצבת ססגונית ומשמחת, נעימה למגע ולמראה. מסכימים לה. מחיר: 60 שקל, להשיג: ברשת FOX HOME.

מגבת של פוקס הום (צילום: אפרת אשל)
מגבת צבעונית של פוקס הום | צילום: אפרת אשל
 

תוקעים יתד

ואם אנחנו כבר עוסקים במגבות, האקססורי הנחמד הזה, המתקרא Towel Tac'r, הולך למנוע מהן לעוף ומאיתנו להיאבק נואשות ברוח בניסיון לפרוש אותן. מדובר בארבע יתדות שמחדירים לחול בארבע פינות, מניחים את המגבת וסוגרים בקלות כפי שתוכלו לראות בסרטון. זקוקים להן? הביעו זאת בעמוד הקיקסטרטר של הפרויקט.