בעולמנו ההומה והעמוס, כל מה שאדם משתוקק לו מפעם לפעם, היא פינה קטנה משלו. מעצבים בשנים האחרונות מתמחים ומתמקצעים בעיצוב חללים קטנטנים שיאפשרו התכנסות פרטית וחזרה לתחושה המנחמת שמזכירה מעט את הרחם. העיצוב האחרון בתחום הסביבות המינימליות הללו נקרא קוקון 1 ('גולם 1', בעברית), והוא שייך לחברת העיצוב השוויצרית מיקאסה לאב. מדובר בכדור עגול, שקוף ויציב, הבנוי בצורה כזו שבלתי אפשרי להתגלגל בו לשום מקום, ובתוכו כריות וחלקים המעוצבים מודולרית על מנת שאפשר יהיה להתאים אישית את הקוקון הפרטי לנוחיות וצרכי בעליו השונים, כגון מנוחה, עבודה, אחסון ואפילו בישול.

אישתה בתוך גולם 2 (צילום: micasa /rex features)
זמן איכות בקוקון | צילום: micasa /rex features

לבשל ולשטוף כלים 

ניתן לרכוש חלקים שונים לקוקון, בהזמנה אישית, מחבילה בסיסית של 45 חלקים מודולריים, 90 חלקים, או בגרסת הדה לוקס: 180 חלקים שונים. ישנם חלקים המתחברים לחשמל ויש אפשרות לשים בקוקון תנור מטבח, המשמש גם כתאורה. כאשר מסיימים לבשל בקוקון ורוצים לרחוץ כלים, אפשר להוסיף לו כיור עם מים זורמים, אך אותו יש לחבר לחיבור מים חיצוני. אפשר לקשט את הקוקון בתאורות לד צבעוניות שנוצרו במיוחד עבורו, ואפילו אפשר להחליף לו את הבסיס ולהפוך אותו לקוקון שצף במים ונותר תמיד ישר.

עיגול חצי אדום (צילום: micasa /rex features)
מורכב מ-180 חלקים בגרסת הדה לוקס | צילום: micasa /rex features
כיור בחדר השינה (צילום: micasa /rex features)
אפשר לחבר כיור | צילום: micasa /rex features

מזרן (צילום: micasa /rex features)
וגם מזרן נוח | צילום: micasa /rex features

קוטרו של הקוקון 1.8 מטר מכל הצדדים, ומשקלו נכבד: 97 ק"ג, כאשר הוא ריק ונטול מכשירים, כריות וחלקים. כאשר מוסיפים לו את החלקים הסטנדרטיים, משקלו הממוצע יהיה כ-135 ק"ג. הגולם הקסום יוצא לשוק בקרוב, ויעלה לרוכשים 2,990 דולר. "קוקון 1 הוא מקום מיוחד מאוד לברוח אליו," מסבירים בחברה, "המוצר החדשני שלנו מקשר באופן קסום בין אתסטיקה לבין שימושיות. ההתבודדות שהוא מאפשר יוצרת הגנה מהסביבה, ובאותו הזמן השקיפות שלו מאפשרת למחשבות לנדוד רחוק ולא להתנתק לחלוטין מהעולם החיצוני."

גולם ליד עץ (צילום: micasa /rex features)
חלון אחד גדול | צילום: micasa /rex features

מיקאסה לאב, חברת העיצוב הצעירה והעולה מציריך, משתדלת להוציא לשוק מוצרים יוצאי דופן, המשלבים בין עיצוב נקי ומוקפד, פונקציונליות, חדשניות, נוחות, אלקטרוניקה ופתרונות טכניים שונים. ההמצאה האחרונה של החברה שעלתה מיד עם צאתה לכותרות היתה איירוק, כיסא נדנדה לבן ותמים למראה, שהנדנוד בו יוצר אנרגיה בעזרתה ניתן לטעון את האייפוד והאייפד.

רוצים לראות איך זה עובד?

אם אתם בעניין של חללים מינימליסטים: תראו את הגולם הזה