יש שמעדיפים לשתות משקה חם בכוס חרס ויש שמעדיפים כוס זכוכית, אבל רובנו מסתפקים בכוסות פשוטות ונטולות מניירות (או נטולות קפאין). אבל כדאי לדעת שמעצבי מוצר רבים עמלים במרץ על עיצוב מחדש של כוסות השתייה המוכרים, ויש כאלו שממש מתחכמים. הנה שלוש דוגמאות לעיצובים מקוריים ומפתיעים במיוחד.

חיות בכוס (צילום: מתוך: etsy.com)
כל אחד והחיה שלו, רק תבחרו | צילום: מתוך: etsy.com

מיני גן חיות: יצורים בתחתית הכוס

להיחנק או להתפוצץ מצחוק, זו אחת משתי התגובות הצפויות לגילוי ההפתעה שמחכה בתחתית הכוס הזו. יצור קטן ומפוסל. כל הכוסות בסדרה הזו נראות אותו הדבר מבחוץ, אך בתוך כל אחת יש בית של חיה מסוג שונה לגמרי, והסט כולו יוצר למעשה מין מיני גן חיות קפוא.

קבוצת העיצוב שאחראית לסט הכוסות הבאמת מקורי הזה נקראת יומי יומי (yomi yomi), והיא ממוקמת בברוקלין. בני הקבוצה מעידים על עצמם שהם שתייני קפה כבדים, ושהיצורים הקטנים שהחביאו בכוסות מתרוצצים להם בראש כבר כמה שנים. "כבר שנים שהם מנסים לצאת החוצה", מסבירים בקבוצה, "ורק לאחרונה הבנו שהם בעצם מעוניינים להגיע אל הקפה שלנו, אז שחררנו אותם. הם ישמחו לשתות איתכם קפה, ולעשות אמבטיה בתה שלכם".

תמנון בכוס תה (צילום: מתוך: etsy.com)
כמה לגימות ואז מתגלה ההפתעה | צילום: מתוך: etsy.com

סרטן בתה (צילום: מתוך: etsy.com)
אל תדאגו, זה לא צובט באמת | צילום: מתוך: etsy.com

משחקים בתה: מבוך על הצלוחית

אמא תמיד אמרה לכם לא לשחק עם האוכל, אבל היא לא אמרה שום דבר לגבי השתייה. המעצב הטורקי ארדם סלק מצא שלא רק שתיית קפה צריכה להיעשות בסטייל, אלא גם שפיכת קפה, ועיצב כוס אספרסו עם צלוחית מיוחדת בשם "אולוק", שמאפשרת לשופך להיראות נון-שלאנטי במיוחד ולקחת את הטיפות לטיול במבוך חרסינה של ממש. המבוך אינו קל לפתירה, והוא מספק שעשוע לצד הקפה, במקום התשבץ בעיתון.

מבוך קפה
אז מה אם נשפך?

מבוך לתחתית
תתחילו לשחק

קפה מדויק: מודדים את החלב

יש אנשים מאוד מאוד ספציפיים לגבי כוס הקפה שלהם, ועבור אלה המציאו את הכוס הבאה, "מיי קפה" - כוס עם מקרא צבעים מדוקדק שתאפשר לבעליה לשלוח את יקיריהם למטבח ללא השגחה ולצוות עליהם שיכינו להם את כוס הקפה בגוון החלב המדויק. הכוס המגניבה טובה גם למי שמנסה בעצמו להבין כמה חלב הוא אוהב בדיוק, ולדאוג לכך שיקבל את אותה התוצאה שוב ושוב.

מד קפה
שלושת רבעי קפה ורבע חלב

הכוס מופיעה גם בגרסת תה לבריטים הנוהגים להוסיף חלב. המעצבים, חברת 'סאם וג'וד' הבריטית, מוסיפים כי הכוס טובה מאוד לאירוח, כך ניתן לשאול את האורחים באיזה גוון בדיוק הם מעוניינים ולהעניק להם כוס משקה כדי שישתו לא רק מתוך נימוס.

מד קפה
אם להיות מדויקים

 ואפרופו קפה: אריזות חלב בעיצוב שובב