כיום, מפסקים ששולטים במכשירי החשמל בבית, עלולים להיחשב כבר כמיושנים. המילה אחרונה היא אייפד או אייפון ששולטים בתאורה, בתריסים, בחימום, באזעקה, בטלוויזיה, בצפייה במצלמות רשת ועוד. אל תחפשו אותה באפסטור, שכן מדובר במערכת בעלת תשתית בעלות של כמה עשרות אלפי שקלים. אם תרצו להציץ במערכת החכמה הזאת ובמערכות מתקדמות נוספות, אתם מוזמנים להגיע לתערוכת האלקטרוניקה שנפתחת היום בתל אביב.

נכנסים למייל דרך הטלוויזיה

מערכת מתוחכמת נוספת שתוצג שם, היא הטלוויזיה החכמה הראשונה של פיליפס. גם כאן האייפון או האייפד משמשים כשלט. באמצעות הטלוויזיה הזאת, שגודלה הוא 50 אינץ', ניתן לגלוש לאתרים נבחרים כמו יוטיוב, פיקאסה ועוד. המחיר: 13,990 שקל.

ודי מפתיע לגלות שאחת הטלוויזיות הכי מתוחכמות בתערוכה כלל לא יוצרה על ידי מכונות, אלא בעבודת יד. לטלוויזיה של חברת People of Lava, יש מערכת הפעלה של גוגל אנדרואיד, וניתן לגלוש דרכה לאתרים רבים, להיכנס למייל, לפייסבוק, להוריד אפליקציות, לשחק ועוד. המחיר: החל מ-20 אלף שקל.

איך יראה המטבח בעוד עשר שנים?

"לכל מקום שאנחנו הולכים עליו אנחנו עם מסך לצידנו ורוצים לצרוך את המידע שלנו בכל מקום: את המוזיקה, הסרטים, התמונות שלנו, הרשתות החברתיות", מסביר גיל שטיר, מנהל תערוכת HT SHOW את הצורך בכל המכשירים החכמים הללו.

אבל זה לא נגמר רק בסלון, וכשנראה שהכל פותח כבר והושק, יש מי שצופים איך ייראה הבית שלנו גם בעוד עשר שנים. במעבדות מיקרוסופט חוזים, כי ברגע שניכנס לחדר הילדים כל מכשירי החשמל יידלקו בו, וקירות החדר יהפכו לצגים דיגיטליים באמצעותם יוכלו הילדים לראות כל העולה על רוחם. גם המטבח שלנו ישתנה והמתכונים יוקרנו ישירות על השיש על גבי מסך מגע.

מי צריך את כל זה אתם שואלים? פעם גם לא הבנו מי צריך אינטרנט מהיר בטלפון הסלולרי.

>> ואיך האייפון יכול לשנות לכם גם את הנוף מהחלון