תודו שאין סוף להמצאות שעוברות במוחם הקודח של בני האנוש. חלקן זוכות לצאת אל הפועל, אחרות נשארות במגירות האחוריות שבראש, אבל אין ספק שתמיד יש לאן לשאוף. הרי מוצרים פשוטים ויומיומיים יכולים להפוך את החיים לשמחים, קלים, חסכוניים ובריאים יותר. את ההמצאות המבריקות הבאות לא תוכלו למצוא על המדפים (עדיין). גם אתם לא מאמינים? נשאר לנו רק להחזיק אצבעות ולקוות שמישהו ירים את הכפפה.

בדגש על: טוש מדגיש ונעלם

אין לנו מושג מדוע ההמצאה הגאונית והפשוטה עדיין לא נמצאת על המדפים. חובבי הקונספרציות ודאי יאשימו את החברות שמוכרות ספרי לימוד ועיון. בעזרת המדגיש הזה תוכלו לסמן את הטקסט הנלמד מבלי חשש לחבל בספר. ההדגשה תיעלם לגמרי בתוך חצי שנה וכך תוכלו להעביר אותו הלאה, בדיוק כפי שקיבלתם אותו. מעצב: DAN DRUM.

המצאות חדשות, מרקר ספר (צילום: www.quirky.com)
תמרקרו ואחרי חצי שנה לא יישאר כלום | צילום: www.quirky.com

בלי כימיקלים: מכשיר מחטא

יש כאלה שכבר לא מסתפקים במים בלבד ושוטפים את הירקות והפירות בסבון מיוחד. אבל המוצר הבא שטרם זכה לגרסה המונית, יעשה זאת מבלי להשתמש בחומרי ניקוי כימיים. בעזרת אלקטרוליזה הוא מחסל את החיידקים והמזיקים מפירות, ירקות, מכשירי מטבח, כמו גם בקבוקי תינוקות וצעצועי לעיסה. מעצבים: Sang Keun Sim&Kyowon L&C Design Team.

המצאות חדשות, פירות (צילום: www.kyowonwells.com )
מכניסים את המכשיר והחיידקים מתאדים | צילום: www.kyowonwells.com

המצאות חדשות, פירות עלים (צילום: www.kyowonwells.com )
טבעי ונטול רעלים | צילום: www.kyowonwells.com

שמים פס: חוט מאריך אלגנטי

החוט המאריך אמנם פותר לנו הרבה בעיות, אבל הוא מכוער להחריד ונראה כמו מתכון לנפילה בטוחה. אתם בטח מסכימים שהגיע הזמן לרענן את העיצוב המזעזע ולכן תעריכו את הקונספט האלגנטי שהופך את הכבל  לפס שטוח שנצמד לרצפה ויכול להסתתר גם מתחת לשטיח. גם אנחנו לא מאמינים שהמסקנטייפ המאריך טרם החליף את סבך החוטים שמשתלט לנו על המגירות. מעצב: Chen Ju Wei.

המצאות חדשות, שקע פרצוף (צילום: www.yankodesign.com)
אם כבר צריך חוט מאריך, למה שלא ייראה יפה? | צילום: www.yankodesign.com

המצאות חדשות, שקע פסמתלה (צילום: www.yankodesign.com)
והוא גם נצמד לרצפה או לקיר | צילום: www.yankodesign.com

אחד, אחד: מפצל חשמל משוכלל

מפצל החשמל הבא נועד לאפשר לנו לבחור את מספר השקעים שנרצה. במקום לחבר מספר רב של מפצלים, הוא מעוצב באופן שבו כל שקע מתחבר בנפרד, ממש כמו בלגו. כך שניתן להסיר או להוסיף את כמות השקעים הרצויה. מעצב: Chih-Yao Chen.

המצאות חדשות, שקע (צילום: www.yankodesign.com)
רכבת של שקעים, כמו בלגו | צילום: www.yankodesign.com

חורים ברשת: מסמן ומחורר

הסוף לניחושים: מה בסך הכל ביקשנו, מחורר שיאפשר לנו לראות בדיוק היכן אנחנו מנקבים? הטבעת האדומה מיועדת לכוון ולמנוע מאיתנו לעשות עבודה מרושלת. זה הרי כל כך פשוט, אז למה לא לתת לנו ליהנות מהדברים הקטנים? מעצבים: Kisang Yoon and Kyubok Lee.

המצאות חדשות, מחורר (צילום: www.yankodesign.com)
הסמן שיראה לכם בדיוק מה אתם מחוררים | צילום: www.yankodesign.com

 יש מקום: מפלצת לצעצועים

כבר הזכרנו את "לוכד הצעצועים" המקסים הזה במדור החמישייה השבועי. כבר אז תהינו וקיווינו שנזכה לרכוש אותו לילדינו. בפנטזיה שלנו, תא האחסון שמעוצב כמו לוע של מפלצת על גלגלים יעודד את הבלגניסטים הקטנים לאסוף את כל הצעצועים שהם פיזרו ברחבי הבית. למרות זכייתו של המוצר בפרס IDEA Design, בינתיים לא זכתה המפלצת לייצור המוני. אנחנו שומרים על אופטימיות. מעצב: Tzung-Yu Lu.

המצאות חדשות, פה, יד (צילום: www.idsa.org)
המפלצת שעושה חשק לסדר את החדר | צילום: www.idsa.org

 הקפוצ'ינו שלי: מכונת קפה עם זיכרון

דמיינו שבמקום הקומקום ומיכל הקפה תחכה לכם במשרד המכונה שתזכור בדיוק איך אתם אוהבים את הקפה שלכם. היא תזהה אותכם באמצעות הנחת כף ידכם על גבי המסך ותכין לכם את כוס הקפה המושלמת. מעצב: WenYao Cai.

המצאות חדשות, ספל יד (צילום: www.yankodesign.com)
שימו יד והמכונה תזהה את הקפה שלכם | צילום: www.yankodesign.com

בלי כביסה: מתקן לייבוש וחיטוי מגבות

המתקן הבא לא רק מייבש את המגבות הרטובות, אלא גם מחטא אותן. המכשיר החכם משתמש בטורבינה זעירה לייבוש ישיר ולשמירה על הטמפרטורה. אור אולטרה סגול (UV) מחטא את המגבות ושומר עליהן רכות ונקיות. תחשבו כמה מהנה יכלה להיות כל יציאה מהמקלחת וכמה כביסות זה היה חוסך? מעצב: puredesign.

המצאות חדשות, מתלה מגבות (צילום: www.yankodesign.com)
לא להאמין, אבל מייבש המגבות גם מנקה אותן | צילום: www.yankodesign.com

עוד טיפה: ספל מונע כתמים

שכחו מהתחתיות שנועדו להגן על השולחן מכתמי הקפה והתה – מסתבר שנמצאה דרך קלה יעילה ופשוטה למנוע את הכתמים מבלי להשתמש בסמרטוט. לכוס הבאה התווסף חריץ קטן אשר אוסף את הטיפות שעשויות לזרום אל השולחן. מעצב: Kim Keun.

המצאות חדשות, ספל (צילום: www.yankodesign.com)
הטיפות זולגות לתוך החריץ | צילום: www.yankodesign.com

המצאות חדשות, ספל הפוך (צילום: www.yankodesign.com)
כך לא יגיע הקפה לשולחן | צילום: www.yankodesign.com

אהבתם? הנה עוד אביזרים חיוניים לבית ולמשרד
ויש גם טריקים מעולים לסידור הבית