אם כבר הזמנתם ספרי לימוד לכבוד השנה שבפתח, אתם ודאי מרגישים איך החור בכיס הולך וגדל. ומה עושים עם פינות הלימוד? כיצד תעצבו ליקיריכם את הטוב ביותר אם התקציב שלכם מוגבל? כדי להקל על המלאכה, הגדרנו ארבעה תקציבים נמוכים, שנעים בין 500 ל-3,000 שקלים ולפי התקציב, מצאנו פריטים מצוינים שמרכיבי פינות לימוד יפות ושמישות. כל פינה כוללת כיסא, שולחן, גוף תאורה, מידוף ואביזר לשולחן. את מרבית הפריטים שמופיעים בכתבה, תוכלו למצוא בגוונים נוספים ובחנויות אחרות.

פינת לימוד עליזה וצבעונית (צילום: מתוך האתר nabuzz.com)
אל תחששו לשלב, לערבב רהיטים ופריטים | צילום: מתוך האתר nabuzz.com

 טיפים לעיצוב פינת לימוד בתקציב מוגבל

• הפעילו את הדמיון והשתמשו ברהיטים קיימים. לעיתים נוכל למצוא שולחן קטן, מדף או אפילו כיסא ישן, שעם מעט טיפול של שיוף וצבע, ידיות חדשות או כרית ישיבה, יכולים להפוך לאוצר מחודש. 

• אל תחששו לשלב, לערבב ולהתאים בין רהיטים. ממש לא חייבים להרכיב חדר או פינת לימוד מסטים של פריטים שמדברים באותה שפה. חפשו פריטים שאהובים עליכם ושלבו ביניהם.

• כשאתם מחפשים רהיטים לפינת לימוד כדאי לפקוד את האאוטלטים שמוכרים רהיטים בזול במהלך כל השנה. לקראת פתיחת שנת הלימודים יתכן שאת הפריטים הקשורים ללימוד הם ימכרו במחיר אפילו נמוך עוד יותר. בדקו בכמה חנויות ועשו השוואות מחירים, עד שתגיעו להרכב המתאים.

• כדי לחסוך עוד קצת, נסו למצוא רהיטים משולבים, כמו למשל שולחן עם מגירות מחוברות, שולחן עם מידוף מחובר וכדומה. סביר להניח שרהיט כזה יעלה פחות משני רהיטים נפרדים.

• גם אם לא תוכלו לרכוש את כל מרכיבי פינת הלימוד שהייתם רוצים בבת אחת, בחרו בפריט אחד שחשוב לכם להשקיע בו. התחילו בכיסא אורטופדי או בשולחן משובח ותמיד תוכלו להשלים פריטים נוספים במהלך הזמן.

• כדי שפינת הלימוד תוכל ללוות את הילד לאורך שנים רבות, העדיפו פריטי ריהוט נטרליים, כמו כאלה שעשויים עץ בהיר או מתכת. סביבת הלימוד תקבל במהלך הזמן את האופי העיצובי שלה, באמצעות אביזרי הלימוד והפנאי של הילד.

• עם כל תקציב שלא תעבדו, נסו לפנק את ילדיכם עם פריט אחד קטן לבחירתם, כמו שעון חמוד, עפרונות צבעוניים, או לוח מגנטים, שיעשה להם טוב ונעים ושיחבב עליהם את פינת הלימוד.

פשוט ופונקציונאלי: פינת לימוד עד 500 שקלים
פינת לימוד בתקציב 500 שקלים
פריטי לימוד ב-500 שקלים

1. עפרון גמיש ב-8 שקלים ב-TINC קניון עזריאלי 2. גוף תאורה ב-34 שקלים במחסני תאורה 3. מידוף שישה תאים, 25 שקלים באיקאה 4. כיסא כחלחל ב-200 שקלים ברהיטי דורון 5. אירגונית לשולחן, 59 שקלים באיקאה 6. שולחן כתיבה ב-175 שקלים באיקאה

כיסר לימוד כחול (צילום: מנחם עוז)
גם יפה וגם נוח ועולה 200 שקלים, רהיטי דורון | צילום: מנחם עוז
 

כוננית אינטגרלית וכיסא מרופד: פינת לימוד עד כ-1,000 שקלים
פינת לימוד בתקציב 1,000 שקלים
פריטי לימוד ב-1,000 שקלים

1. מארז מגנטים שגם אפשר לכתוב עליהם עם טוש מחיק ב-40 שקלים ברשת סוהו 2. שולחן כתיבה עם כוננית אינטגרלית ב-590 שקלים ברשת מיי הום פייג' 3. סל צבעוני לניירות ב-29 שקלים ברשת מיי הום פייג' 4. גוף תאורה שולחני משולב עם ארגונית פרקטית ב-50 שקלים ברשת מחסני תאורה 5. כיסא תלמיד ב-299 שקלים ברשת מיי הום פייג' 6. שתי כוסות לכלי כתיבה, 15 שקלים באיקאה

סל לניירות (צילום: MY HOME PAGE)
את הנייר לסל ואז למיחזור, מיי הום פייג' | צילום: MY HOME PAGE

קוביות מידוף וכיסא מתכוונן: פינת לימוד עד 2,000 שקלים
פינת לימוד בתקציב 2,000 שקלים
פריטי לימוד ב-2,000 שקלים

1. כיסא אורטופדי מתכוונן ב-930 שקלים באופיס גולדן ליין 2. גוף תאורה שולחני ב-145 שקלים באיקאה 3. שולחן שכולל שתי מגירות ב-699 שקלים באופיס דיפו 4. קוביות מידוף ב-176 שקלים בקארה דיזיין 5. ממו היפופוטם ב-50 שקלים ברשת סוהו.

אין תמונה
כשאין מקום על השולחן. קארה דיזיין

שולחן מעץ מלא וארונית: פינת לימוד עד  כ-3,000 שקלים
פינת לימוד בתקציב 3,000 שקלים
פריטי לימוד ב-3,000 שקלים

1. שולחן עשוי עץ מלא ב-990 שקלים ברשת האוס אין 2. כוורת מדפים וארונית ב-700 שקלים ברהיטי דורון 3. גוף תאורה ב-34 שקלים במחסני תאורה 4. כיסא תלמיד ב-1,066 שקלים בוקסמן 5. חבילת עפרונות קטיפה ב-18 שקלים ב-Tinc קניון עזריאלי 6. פד ועכבר למחשב ב-199 שקלים ב-Sanrio.

מנורת שולחן ורודה (צילום: איל קרן)
אור בעיניים. מחסני תאורה | צילום: איל קרן

עם או בלי בעיות תקציב: איך לעצב חדר לתלמיד 
ואם כבר מדברים על חיסכון: כך תשדרגו את חדר השינה בתקציב נמוך

חיים הכט ממשיך לחפש אנשי מקצוע צדיקים. יצאת צדיק, שני ב-21:00, ערוץ 2
וגם – לכל הכתבות - >> לכל כתבות mako בודק

אהבתם את השילובים? שתפו חברים בפייסבוק