ברחוב אוסישקין בתל אביב, בבניין ישן, מתחת לקומת הכניסה של הבניין, מעין קומת מרתף, נמצאים משרדי עמותת "אחת מתשע", שהוקמה ב-1994, ומאז מסייעת לנשים החולות בסרטן השד ולקרוביהן. את שיפוץ משרדי העמותה, שבה מעניקים אנשי מקצוע ומתנדבות עזרה, טיפולים רגשיים וייעוץ משפחתי לנשים ולמשפחותיהן – ניהלו שתי בוגרות שנקר. הרעיון היה ליצור עבור העובדות והמטופלות חללים מזמינים, מרגיעים, נשיים, בוגרים ואלגנטיים. למרכז שלושה חללים עיקריים: חלל הכניסה, חדר הטיפולים (שבו מתקיים מפגש אישי עם הפסיכולוגית) וחדר סדנאות.

כניסה (צילום: מושי גיטליס)
הכניסה למשרדים. להכניס צבע עוד לפני דלת הכניסה | צילום: מושי גיטליס
כניסה (צילום: מושי גיטליס)
צילום: מושי גיטליס
מדרגות (צילום: מושי גיטליס)
צילום: מושי גיטליס

עוד בערוץ עיצוב הבית:

לא הכל ורוד

צוות העובדות ביקשו שהצבע הוורוד פוקסיה שמאפיין את לוגו העמותה ומופיע בכל פרסומיה לא יהיה דומיננטי בעיצוב הסופי. "אנחנו רואות כל הזמן את הוורוד העז מול העיניים ונשמח אם העיצוב לא יתמקד בוורוד כזה", הן ביקשו. המעצבות החליטו שהוורוד העז יהיה נוכח בעיצוב אבל בנגיעות, והחללים עצמם יהיו מעוצבים בסגנון מודרני אלגנטי עם נגיעות כפריות שמעניקות את החמימות לחללים, תוך שילוב רב של טקסטיל (וילונות, שטיחים וכריות) ומגוון חומרים שיעניקו חמימות ונשיות למשרד. נבחרה סקלת צבעים פסטלית, וכדי ליצור עניין בחללים ועיצוב סופי בוגר ומתוחכם שולבו עץ, בטון, טפטים ולינולאום.

את פני המגיעים מן הרחוב קיבלו שלט קטן צבעוני שעליו שם העמותה וערוגה עירומה, ללא צמחים, אדניות ריקות או שבורות, ומעקה וגגון שצבעם מתקלף. מכיוון שנוף צבעוני, מטופח וחי חשוב כל כך עבור הנשים שמגיעות אל העמותה, החליטו המעצבות לטפל גם בחלק הזה. המעקה והגגון נצבעו בוורוד והקיר שעליו תלוי השלט עם שם העמותה נצבע בירוק בהיר. עוד פוזרו סלסילות דקורטיביות עם צמחייה ובערוגות ובאדניות נשתלו פרחי בושמת.

שידה (צילום: מושי גיטליס)
פינת ההמתנה. ורוד בנגיעות בלבד | צילום: מושי גיטליס
פינה (צילום: מושי גיטליס)
צילום: מושי גיטליס
כורסה (צילום: מושי גיטליס)
צילום: מושי גיטליס

חללים נעימים בצבעים חמים

בחלל הכניסה עוצבה פינת המתנה לנשים שמגיעות למפגשים. נבחרו צבעים חמים, כך שעם כניסתן יחושו הנשים את האווירה הביתית שאותה העמותה רוצה לספק. הברושורים והעלונים סודרו בשידת עץ. חדר הטיפולים הוא חדר קטן, שבו מתקיימות פגישות פרטניות עם הנשים, בני הזוג ובני המשפחה. באותו החדר מתקיימים גם מפגשי דמיון מודרך. חדר הסדנאות הוא חלל גדול יחסית, שבו הנשים נפגשות קבוצות התמיכה של הנשים. בקבוצות האלו בוחנות הנשים יחד את השפעות המחלה על חייהן, משתפות בהתמודדות האישית ולומדות על דרכים נוספות להתמודד עם הקשיים. בחלל זה הוצבה גם כוורת עץ, שבה סודר החומר הפרסומי של העמותה בתוך קופסאות אחסון צבעוניות.

פינה (צילום: מושי גיטליס)
צילום: מושי גיטליס
כורסה (צילום: מושי גיטליס)
צילום: מושי גיטליס
אמנות (צילום: מושי גיטליס)
צילום: מושי גיטליס
פינת ישיבה (צילום: מושי גיטליס)
חדר הטיפולים. צבעים חמים | צילום: מושי גיטליס
שולחנות צד (צילום: מושי גיטליס)
צילום: מושי גיטליס
פינת ישיבה (צילום: מושי גיטליס)
צילום: מושי גיטליס
מעגל (צילום: מושי גיטליס)
חדר הסדנאות. מעגלי תמיכהודינמיקה קבוצתית | צילום: מושי גיטליס
קופסאות (צילום: מושי גיטליס)
צילום: מושי גיטליס
כורסה (צילום: מושי גיטליס)
צילום: מושי גיטליס
כורסה (צילום: מושי גיטליס)
צילום: מושי גיטליס
אחת מתשע (צילום: מושי גיטליס)
אורנה מזור, נרקיס ברזני, אורלי מור ומיכל שרייבר | צילום: מושי גיטליס
_OBJ

מעצבות: אורלי מור ומיכל שרייבר

מנחות: נרקיס ברזני ואורנה מזור, לימודי הום סטיילינג בשנקר - הסדנה של אורנה מזור 

תודה רבה לכל התורמים: טמבור, גולדשטיין גלרי טפט, אליקו שטיחים, טורקיז האוס, Pitaro, חיים איבגי, אגרו לייט, גריי עיצובים בבטון, URBANIKA, סטודיו אחד אחד, בק יארד - החנות בחצר האחורית, אורי ארואסטי, OLD BOX, פרחי תבור כפר ויתקין, שטיחי מתריב, צמר שטיחים, אילת גיא -סטודיו לווילונות, אלון טווינה, בוטיק Collectie, נופר ליבני לסקוב, שירה נקדימון פולמן, סטודיו הולהמאמא, סופי עיצובים, mecasa, משתלת דנציגר, עדי מרגולין, המחדש בטובו - ערן לוי, אלברט סוויסה, ניר מרום, דימיטרי בודניקוב, נחשון עמרם, אור אחר הדפסות.