הבתים של כולנו (כמעט) עולים על גדותיהם מחפצים. לא משנה כמה פעמים ננסה לשלוט בכמות או להפחית אותה – משיטת "קנו אחד, זרקו אחד" ועד התורה של מארי קונדו – בסופו של דבר אנחנו מגלים שוב שיש לנו יותר מדי. באתר food52.com מציעים להתחיל בתחום פשוט יחסית: פריטי הטקסטיל – מצעים, מגבות ומפות שולחן. אז בואו נראה כמה אנחנו באמת צריכים:

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

A post shared by Janet M. Taylor (@organizerjanet) on

מצעים

מספר הקסם הוא שלושה – שלושה סטים של מצעים לכל אדם בבית. כך יש אחד שבשימוש, אחד בכביסה ואחד כגיבוי. אם יש לכם שגרת כביסה יעילה אתם יכולים להסתפק בשני סטים. כמובן שאם אתם מקפידים להחליף את ציפיות הכרית לעתים קרובות יותר – הצטיידו בכמה ציפיות נוספות.

A post shared by Udogadi Queen (@iamudogadi_queen) on

מגבות

גם כאן ההמלצה היא שלוש לכל אדם, והכוונה היא גם למגבות ידיים. אם אתם זורקים את המגבות לכביסה לעתים קרובות יותר, ייתכן שתצטרכו יותר. במקרה זה כדאי לעקוב אחרי ערימת המגבות בארון: אם אתם אף פעם לא מגיעים לתחתית, כנראה שיש לכם יותר מדי!

A post shared by Udogadi Queen (@iamudogadi_queen) on

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

מגבות מטבח

אנחנו מנגבים בהן את הידיים, מחזיקים בעזרתם סיר לוהט וגם מעבירים איתן ויש על השיש. אין פלא שמומחים ממליצים להחליף מגבת מטבח מדי יום (ולהקפיד לתלות אותה במקום מתאים). אם אתם מקפידים על כך ועושים כביסה פעם בשבוע, תצטרכו 10 מגבות (כי בימים של בישול אינטנסיבי ותאונות מטבח שונות אנחנו משתמשים ביותר ממגבת אחת). אם אתם עושים כביסה לעתים תכופות יותר – אתם יכולים להסתפק אפילו בפחות.

A post shared by Melbourne Photography (@melbournephotographyptyltd) on

מפות

אפילו אם אתם מארחים לעתים קרובות, רוב הסיכויים ששתי מפות – אחת חגיגית והשנייה יותר יומיומית – יספיק לכם.