מדי שנה מכריזים מעצבים, רשתות חברתיות ומגזינים שונים על הטרנדים של השנה הקרובה – החומרים, הצבעים, הרהיטים והאביזרים שיככבו בדירות ובבתים שלנו. חלק מאותם טרנדים חולפים כלא היו, אחרים מככבים זמן קצר ויש כאלה שברור שהם כאן כדי להישאר. הפעם יצאנו לבדוק מה קרה לטרנדים של 2018 – אילו מגמות, פריטים וחומרים באמת תפסו ותקעו יתד בבתים שלנו. לצורך כך ביקשנו מאדריכלים, מעצבי פנים וסטייליסטים לגלות לנו מה ההפריט המנצח שלהם לשנת 2018, זה שחזר על עצמו בכמה וכמה פרויקטים. הם הסתכלו אחורה על הפרויקטים שהשלימו וחיפשו את החוט המקשר ביניהם. התוצאות לפניכם.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

פורניר מנוסר: שילוב של יופי ועומק

מיה שגיב סלומון וענבל גלעדי מ-Studio IN2: "השתמשנו בו בווריאציות שונות ובפרויקטים שונים במהלך השנה. זהו בפורניר (אלון או אגוז) שסימני החיתוך שלו הושארו בכוונה כדי ליצור טקסטורה ייחודית. כשמשתמשים בו מקבלים שילוב של חום טבעי שמתקשר עם עץ ושל מראה יותר מחוספס, 'פראי', מגוון ומשתנה. יש בפורניר הזה יופי ועומק של חומר שלא עבר עיבוד עד הסוף, חומר שאינו 'מושלם'. בפורניר המנוסר ניתן להשתמש בצורתו הטבעית ואפשר גם לצבוע אותו בגוון אטום, שמסתיר את העץ ומותיר רק את הטקסטורה של קווי הניסור מבעד לצבע. כך או כך, התוצאה יפהפיה".

פריט מנצח, ג, 1 פורניר מנוסר בחזית ספרייה, עיצוב Studio IN2 (צילום: Studio IN2)
פורניר מנוסר בחזית ספרייה, עיצוב Studio IN2 | צילום: Studio IN2

אין מקום? בחרו בשולחן אוכל עגול

רוית רוד: "עשיתי שימוש רב השנה בשולחן אוכל עגול מעץ אלון. דירות קבלן הן קטנות יחסית וצריך לתכנן ולנצל את השטח הציבורי בחוכמה. שולחן אוכל עגול אפשר להעמיד גם בפינות וגם לצד קירות ארוכים הנמשכים מהסלון למטבח. השולחן העגול יוצר זרימה בחלל ואשליה של חלל גדול יותר, ואין בו פינות כמובן".

פריט מנצח, ג, 2, שולחן אוכל עגול, עיצוב-רוית רוד (צילום: אורית ארנון)
שולחן אוכל עגול, עיצוב רוית רוד | צילום: אורית ארנון

פליז, וכמה שיותר

מרב חביב: "הרביתי להשתמש בפליז - בגופי תאורה, במראות, באקססוריז ובאלמנטים אמנותיים לקיר. יש לפליז גוון מוזהב, אפשר ליצור איתו שלל פריטים הנראים כתכשיט בחלל והוא יוצר נופך יוקרתי".

פריט מנצח, ג, 3 מראות ואביזרים מפליז, עיצוב מירב חביב (צילום: גלעד רדט)
מראות ואביזרים מפליז, עיצוב מירב חביב | צילום: גלעד רדט

האקססוריז החדש: צמחים

ארונה מזור: "השנה השתמשתי המון בצמחים כפריט עיצוב, גם בצמחים חיים וגם בצמחי פלסטיק. הם מוסיפים צבע ומבליטים את הריהוט. התחלתי להכיר סוגי צמחים, גם לפנים הבית וגם לחוץ ומצאתי את הקשר בין עיצוב לבוטניקה. בחירת הכלי, החומר והצבע צריכים לתפקד בהרמוניה עם הבחירות העיצוביות בחלל".

פריט מנצח, ג, 4 הקשר בין עיצוב פנים לבוטניקה, עיצוב אורנה מזור (צילום: שירן כרמל)
הקשר בין עיצוב פנים לבוטניקה, עיצוב אורנה מזור | צילום: שירן כרמל

קרושה ומקרמה: מכניסם חום ורוך לחלל

דקלה מנחם מסטודיו חיית וינטאג' בוחרת: "השנה עשיתי שימוש רב בווילונות עשויים בעבודת יד, מקרושה ועד מקרמה. שוק המקרמה פורח בארץ ובעולם כולו ואספני קרושה שאני עובדת איתם מביאים ויוצרים פריטים מופלאים. אלו פריטים שמעניקים לכל חדר חום ונועם וכמובן את הייחודיות והחד פעמיות של פריט שנעשה בעבודת יד".

פריט מנצח, 5 וילונות מקרמה בעבודת יד, עיצוב דקלה מנחם סטודיו חיית  (צילום: הגר דופלט)
וילונות מקרמה בעבודת יד, עיצוב דקלה מנחם סטודיו חיית וינטאג' | צילום: הגר דופלט

 מתקמבק: הטרצו

שני רינג מסטודיו desiRing :  "הטרצו חזר לאופנה. חומר שנחשב עד לא מזמן לנחות וכזה שרק מחכים להחליף, נכנס למרכז הבמה. כיום אפשר למצוא מבחר גדול של טרצו בשלל גוונים, גדלי אריחים וגודל אגרגטים. יש אפילו גרניט פורצלן המחקה טרצו, כך שיש לו את היתרונות של האסתטיקה המעניינת ללא החסרונות של החומר המקורי. בסטודיו הזה בלב תל אביב השתמשתי בטרצו ורוד בשילוב רובה ירוקה לחיפוי קירות אזור הקבלה".

פריט מנצח, ג, 6 אריחי טרצו בשילוב רובה ירוקה, עיצוב שני רינג, סטוד (צילום: אדריאן דודה)
אריחי טרצו בשילוב רובה ירוקה, עיצוב שני רינג | צילום: אדריאן דודה

 ספסל עץ לבנה: פשוט ואלגנטי

מיטל אשכנזי פומרנץ: "השנה השתמשתי בספסל NORRAKER של איקאה בכמה פרויקטים שונים. הוא עשוי עץ ליבנה עמיד, יציב, פשוט ואלגנטי. בכל פרויקט הצבתי אותו באופן שונה - למרגלות מיטה זוגית, כחלופה לכיסאות בפינת האוכל, כפינה לחליצת נעליים או כמעמד נמוך לעציצים ליד חלון רחב ומואר. בכל מקום הוא השתלב נהדר והוסיף תחושה טבעית ונעימה לחלל. עכשיו הוא גם בסייל של איקאה - יש טוב מזה?"

View this post on Instagram

A post shared by Hannah Earnshaw (@dillyandtheboo_blog) on

פריט מנצח, 7 ספסל עץ ליבנה של איקאה (צילום: יחצ איקאה)
ספסל עץ ליבנה של איקאה | צילום: יחצ איקאה

צבע אפור, צבע מנצח

מאיה שינברגר: "הצבע האפור הוא צבע מנצח. הוא משתלב היטב עם צבעים אחרים, ויפה על כל גווניו, מהגוונים הקרים והתכולים יותר ועד הגוונים החמים והגרז'ים (שילוב של צבע אפור ובז'). הוא צבע אלגנטי שמצד אחד משדר יוקרה ומצד שני יכול להשתלב בלוק תעשייתי. בדירה התל אביבית הזו הצופה לים בחרתי למטבח צבע אפור מטאלי עמוק, היוצר ניגוד לרצפת עץ החמימה".

פריט מנצח, ג, 8 חזיתות אפורות למטבח, עיצוב מאיה שינברגר (צילום: איתי בנית)
ארונות אפורים במטבח, עיצוב מאיה שינברגר | צילום: איתי בנית

שטיח שחור לבן - מתאים לכל חדר

לימור מלכיאלי: "בדרך כלל אני לא חוזרת על פריטים בפרויקטים שונים, אבל בשטיח הזה השתמשנו בשני פרויקטים, פעם אחת בסלון ופעם אחרת בחדר משחקים. בשני הפרויקטים חיפשנו לא מעט את השטיח המושלם. ידעתי שאני רוצה שטיח פסים שחור לבן ונראה היה שאפשר להשיג כזה בכל חנות, אבל בכל פעם היה משהו שמנע מאיתנו לקנות, עד שגיליתי את השטיח הזה בניחותא. הוא מגיע בשני גדלים שהתאימו לי בול לחללים, נעים למגע והמחיר שלו הוגן מאוד. פסים בשחור לבן מתאימים לכל כך הרבה עיצובים ולכן הצלחתי לשלב את השטיח בשני חללים שנראים אחרת לגמרי".

פריט מנצח, ג, 9 שטיח פסים שחור-לבן של ניחותא (צילום: ליאור טופז)
שטיח פסים שחור לבן של ניחותא | צילום: ליאור טופז

ברזל: מעניק מראה אורבני ועדכני

רויטל ארז: בשנת 2018 הרביתי להשתמש בברזל. שילובו ברהיטים שונים מקנה להם מראה אורבני ועדכני ו'מקליל' אותם (אם משתמשים בפרופיל ברזל דק). הוספת הברזל לרהיט עץ מעדנת את מראהו, ושילוב הצבעים של עץ אלון וברזל שחור הוא שילוב מנצח בעיניי ומעניק לרהיט אלגנטיות. בדירה שעיצבתי בהוד השרון תכננתי ספריית סולמות ברזל ומדפי עץ למכשירי המדיה ואוספי המוזיקה השונים של בעלי הבית. בעזרת סולמות הברזל יצרתי משחק גבהים בין המדפים ונשמר המראה הקליל והמודרני שביקשנו ליצור בעיצוב הדירה. בדירה יש גם שולחן עם רגלי ברזל דקות וכורסת רטרו עם מסגרת ורגלי ברזל בסלון וקונסולה עם רגלי ברזל בכניסה".

פריט מנצח, ג, 10 ספרייה בשילוב עץ וברזל, עיצוב רויטל ארז (צילום: שירן כרמל)
ספרייה בשילוב עץ וברזל, עיצוב רויטל ארז | צילום: שירן כרמל

דלתות עץ לארונות מטבח

דלית לילינטל: "כבר בכמה פרויקטים השתמשתי לארונות המטבח בדלתות עץ (אלון, ליבנה ועוד). עץ יוצר אווירה חמימה ונעימה. כשאני מתכננת ארונות עץ במטבח, אני אוהבת לתת קונטרסט של ארונות לבנים ממול, מה שמדגיש את יופי החומר והופך את החלל כולו לקליל ולא רציני מדי".

פריט מנצח, 11 חזיתות עץ במטבח, עיצוב דלית לילינטל (צילום: גלית דויטש)
דלתות עץ בארונות המטבח מטבח, עיצוב דלית לילינטל | צילום: גלית דויטש

ראטן: לבית בסגנון בוהו שיק

יערה ציקולר: "אני מאוד אוהבת את החומר הזה מפני שהוא טבעי ובעל מראה חמים. החומר עמיד ומתאים לחללים שונים, מחדרי ילדים ועד הסלון. אני מאוד אוהבת סגנון בוהו שיק והראטן מתאים לו במיוחד. בחדר הזה חיפשתי פריט לאחסון לצעצועים ולא רציתי את הכוורת המסורתית. מצאתי חנות קטנה ומקסימה בירושלים שמתמחה במוצרי ראטן (סולטן מרכז הבמבוק ירושלים) ושם מצאתי את מבוקשי. גם החברות הגדולות מייצרות מוצרי ראטן נהדרים בטווח רחב של מחירים".

פריט מנצח, 12 כוננית צעצועים מראטן, עיצוב יערה ציקורל (צילום: יערה ציקורל)
כוננית צעצועים מראטן, עיצוב יערה ציקורל | צילום: יערה ציקורל

טיח ערבה: שיק של בטון 

רויטל רודצקי: "השתמשתי בטיח ערבה של טמבור יותר מפעם אחת בפרויקטים שלי. יש לו תשעה גוונים ולכל פרויקט נבחר הגוון המדויק המשלים את הסגנון הכולל של הבית. אני אוהבת להשתמש בו מכיוון שהוא מזכיר בטון ובעל מראה לא גמור. הוא מתאים את עצמו לשאר הפריטים בחלל ונותן להם את הבמה ובו זמנית מצליח להיות נוכח כקיר כוח".

פריט מנצח, ג, 13 קיר טלוויזיה בחיפוי טיח ערבה של טמבור, עיצוב רויט (צילום: סוזי לוינסון)
קיר טלוויזיה בחיפוי טיח ערבה של טמבור, עיצוב רויטל רודצקי | צילום: סוזי לוינסון

וילונות פשתן: מתאים לחלל שקט ונקי

לירון גונן: "הפריט המועדף עליי, שכיכב במספר בתים שעיצבתי השנה, הוא וילון 100 אחוז פשתן עם טקסטורה מודגשת ומראה מעט מקומט. השתמשתי הן בווילונות שנתפרו במיוחד והן בווילון יפהפה שנמכר באיקאה ב-275 שקל. טקסטיל טבעי הוא אלמנט חשוב בעיצוב בית בר קיימא. הוא בעל מראה אותנטי ומעט פראי, המשתלב נהדר בחללים הנקיים והשקטים שאני מעצבת".

פריט מנצח, ג, 14 וילון פשתן במראה מקומט, עיצוב לירון גונן (צילום: לירון גונן)
וילון פשתן במראה מקומט, עיצוב לירון גונן | צילום: לירון גונן

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

ורוד: גורם לך לחייך

בר אילוטוביץ: "לשמחתי הרבה, סוף סוף הגשימו את הפנטזיות שלי ואחד הצבעים הפופולריים בשנים האחרונות הוא ורוד פודרה. שמחתי במיוחד כשכמה לקוחות בשנה האחרונה הסכימו לקבל את הוורוד בבתים שלהם. השתמשנו בוורוד בפריטי עץ קבועים בבית שנבנו במיוחד, בצבע לקיר, ברהיטים וכמובן באביזרים נוי שונים. אני אוהבת להשתמש בוורוד בעיצוב פנים מכיוון שהוא צבע עדין, נעים וחמים. הוא מחמיא מאוד לגוונים קרים וגם לגוונים חמים ובעיקר אי אפשר להישאר אדישים אליו, הוא מעורר תגובות גם אצל אנשים שלא מתחברים אליו בדרך כלל וגורם לאנשים לחייך".

פריט מנצח, 16 רהיטים בשילוב גון פודרה, באדיבות ריהוטים (צילום: עדי גלעד)
רהיטים בשילוב גון פודרה, באדיבות ריהוטים | צילום: עדי גלעד

https://www.instagram.com/p/BsgXSwFHt7c/