שדרוג פריטים של איקאה (Ikea Hacks) הוא תופעה ותיקה ומוכרת שאפילו החברה עצמה כבר אימצה בחום. העיצוב הנקי והמינימליסטי של מוצרי החברה, שנועד לאפשר להם להתאים לכל טעם, סגנון וחלל (וכמובן להימכר כמה שיותר), הפך אותם לבסיס האידיאלי לשדרוגים, שינויים והתאמות שהקונים מבצעים בהם.

באינסטגרם, למשל, יש כמה חשבונות שמוקדשים ל"איקאה האקס" וההאשטג ikeahack מופיע יותר מחצי מיליון פעמים. גם באתר רדיט יש פוסטים רבים המוקדשים לאיקאה האקס, ובאתר Apartment Therapy אספו שבעה מההאקים הכי פופולריים שהתפרסמו שם השנה. הנה הבחירות שלהם וגם כמה האקס שהתפרסמו אצלנו.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> הגולשים בהלם: הדירה השכורה ששברה את הרשת

>> עפולה: השקיעו 116 אלף שקל בחדר השינה. שווה?

ספריית בילי היא לא רק אחד המוצרים הפופולריים של החברה (ויש אפילו מדד הבודק את יוקרה המחיה באמצעות השוואת מחירי הספרייה במדינות שונות), היא גם פופולרית מיוחד לשדרוג. הגולש atari_guy השתמש בכמה יחידות ליצירת ספרייה מרשימה. 

הגולשת PompousClock צבעה שידת HEMNES בצבע לוח כחול עם גימור בטקסטורה מחוספסת והוסיפה ידיות מודרניות מוזהבות.

מאיה בירגר יסמין צבעה שידה מאותה סדרה בצבע שחור, ואת המשטח העליון היא "הכתימה" בתנועות מהירות עם סמרטוט טבול בצבע בייץ שיצר מראה של עץ אלון. לאחר שהצבע התייבש היא צבעה את המשטח בלכה על בסיס מים. לסיום היא חיברה לשידה ידיות מוזהבות.

שדרוג שידה (צילום: מאיה בירגר יסמין)
צילום: מאיה בירגר יסמין

הגולשת Arkade_Blues יצרה חדר עבודה עם משטח עבודה שמתאים לשניים ומקומות אחסון רבים מיחידות EKET ו-ALEX.

יחידת המגירות ALEX היא אחת מ-20 הפריטים הנמכרים ביותר של הרשת בישראל. תאה בויקו שוורץ השתמשה בשתי יחידות, הוסיפה להן בסיס עם גלגלים ופלטת בוצ׳ר אורן והפכה אותן לאי נייד.

מייקאובר שידות נובמבר, ג, תאה בויקו שוורץ, (צילום: תאה בויקו שוורץ )
צילום: תאה בויקו שוורץ

גם הגולש nesanfidde השתמש בכוננית בילי, והפעם לא כספרייה אלא כארון משקאות שיקי. הוא צבע את היחידות בכחול מרשים, הוסיף להן דלת זכוכית ותאורה, ובנקודת החיבור לתקרה הדביק קרניז מקושט.

הגולשת dtspmuggle בנתה גם היא ספרייה, אבל עשתה זאת ממגירות ומדפים מסדרת HEMNES. את החיבורים בין היחידות השונות היא הסתירה באמצעות לוחות עץ מחורצים.

הגולש downroar השתמש בשני ארונות כיור מסדרת GODMORGON, הוסיף להם לוח מעץ לבוד והפך אותם לשידה תלויה בחדר השינה.  

הגולש whydid_i_eatsomuch הוסיף ליחידת Hemnes חלק עליון מרופד והציב אותה בקצה המיטה, לטובת הכלבים שלו.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של living

עוד שדרוגים של פריטי איקאה

נעמה אתדגי הציבה זה ליד זה שני ארונות ivar, באחד הארונות הוסיפה לדלתות יריעות הראטן, ומהשני הסירה את הדלתות. לשני הארונות הוסיפה רגלי עץ. 

מייקאובר רהיטים, נעמה אתדגי, ארון איקאה עם קש וינאי - 2 (צילום: נעמה אתדגי)
צילום: נעמה אתדגי

במסגרת שיפוץ חדר הרחצה הציבה דניאל מקמיל חלוץ מעל השירותים יחידת עץ מסדרת Ivar של איקאה, ללא שני השלבים התחתונים. לשלבים העליונים היא הוסיפה ווים ועליהם תלתה קופסאות וסלסילות לגלילי נייר טואלט, מגבות, מגזינים ועוד.

שיפוץ חדר רחצה דניאלה, ג - 5 (צילום: דניאלה מקמיל חלוץ)
צילום: דניאלה מקמיל חלוץ

לימור פרי הוסיפה ליחידת מדפים מסדרת KALLAX רגליים (75 שקל) ושש קופסאות והפכה אותה ליחידה למיון כביסה.

איקאה לימור פרי (צילום: לימור פרי)
צילום: לימור פרי