כשעושים שיפוץ עלולים להיתקל בבעיות לא צפויות – צבע שנראה אחרת על הקיר, עמוד שאי אפשר לפרק, אנשי מקצוע שלא עומדים בלוח הזמנים ועוד. אבל בסרטון שפורסם בטיקטוק תועדה בעיה יוצאת דופן במיוחד: חתול שנלכד בתוך הקיר במהלך שיפוץ חדר הרחצה.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 >> אחרי שאשתו התלוננה על הנוף הוא עשה דבר מטורף

>> לא רק עקיצות: הסימנים שיש פשפשים במיטה

את הסרטון פרסמה גולשת עם שם המשתמשת giavanna לפני כשבועיים והוא צבר בינתיים 9.9 מיליון צפיות ואלפי תגובות. "הרכבנו את האריחים היום ושמעתי מיאו... החתול שלי נתקע בתוך הקיר", כתבה הגולשת. בתחילת הסרטון נראה חדר רחצה בתהליך שיפוץ ואז המצלמה מתמקדת בגבר החותך פתח בקיר ומתוך הקיר יוצא חתול שחור.

@giavannaaaa__

soooo my cat got stuck behind the wall when our tile went up today…. ##fyp ##foryou ##catsoftiktok ##cat ##wtf

♬ Oh No - Kreepa

בתשובה לשאלות שנשאלה סיפרה הגולשת שהבית בשיפוצים מאז יולי, ולכן הקיר היה פתוח והחתול אהב להתחבא בתוכו. ביום שבו סגרו את הקיר הם שכחו שזה מקום המחבוא החביב על החתול – וכך הוא נלכד בפנים. בשעות הערב היא שמעה את היללות, והם חתכו פתח בקיר. כפי שאפשר לראות בסרטון, החתול לא מיהר לצאת, ובתגובות סיפרה הגולשת שהוא נשאר בפנים עוד כשעה.  

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של living

5 טעויות העיצוב הנפוצות בחדר הרחצה

מחסור באוורור: חשוב שיהיה פתח אוורור בחדר הרחצה או השירותים, זאת כדי להבטיח שהאוויר הלח יתחלף ולא יצטבר ריח של טחב או ריחות לא נעימים אחרים. אם אי אפשר לפתוח חלון מאחר שאין קיר חיצוני, ניתן לאוורר באמצעות סקיילייט ופתיחה של הסקיילייט בקיפ חשמלי. הדבר יאפשר גם כניסה של אור טבעי פנימה וגם אוורור. אם אי אפשר ליצור סקיילייט, יש לדאוג לתעלת אוורור עם מאוורר חזק דיו שיוכל לינוק את האוויר מתוך חלל הרחצה החוצה. במקרה כזה חשוב גם לפצות על היעדר אור טבעי על ידי שימוש בתאורה מלאכותית.

חדר רחצה (צילום: 
Artazum / Shutterstock)
צילום: Artazum / Shutterstock

אריחים מקושקשים: כדי שמראה חדר הרחצה לא יימאס, רצוי שלא להעמיס ולבחור קרמיקה מקושקשת מדי. את האריחים כנראה לא נחליף בשנים הקרובות, ולכן מומלץ לבחור צבעים ודוגמאות שאפשר להמשיך לאהוב במרוצת הזמן. אל תיכנעו לטרנדים חולפים שכנראה כבר לא יהיו רלוונטיים מחרתיים.

בחרו בצבעים בהירים ובמשטחים חלקים. אופציה אחת היא לתת את האמירה העיצובית דרך הרצפה, באמצעות אריחים מיוחדים עם צבע נעים לעין וגרפיקה קלאסית. נגיעות צבע יכולות להגיע מהאביזרים. שאר החיפויים יכולים להיות אריחים בהירים וחלקים או טיח צבעוני עם טקסטורה מעניינת. חשוב לייצר בחדר הרחצה תחושה של ניקיון וקלילות.

מראה קר ומנוכר: גם חדר הרחצה זקוק לנגיעות אופי. בניסיון ליצור מראה אסתטי ונקי נוצר לעתים מראה קר, מנוכר וחסר. כדי להוסיף בקלות אופי, צבע ויצירתיות השתמשו בפריטי טקסטיל, כמו וילון קליל, שטיח רך ומגבות יפות. העובדה שמדובר בחלל רטוב בדרך כלל גורמת לנו להתעלם מטקסטיל בעיצוב החדר, אך אפשר לבחור בבדים עמידים, המתייבשים בקלות וניתנים לניקוי ללא מאמץ.

חדר רחצה כחול (צילום: shutterstock| LEKSTOCK 3D)
חדר רחצה כחול | צילום: shutterstock| LEKSTOCK 3D

חוסר פרופורציות: חדרי רחצה נוטים להיות קטנים. למרות גודלם, הם צריכים להכיל לא מעט אלמנטים וכן מקומות אחסון, ולעתים קשה למצוא את האיזון. התוצאה היא חללים דחוסים, עמוסים וחסרי פרופורציות שלא נעים לשהות בהם. אין ברירה - לפעמים צריך להתפשר ולבחור בכיור קטן יותר, ארון צר יותר או לוותר על אמבטיה. כמו כן, חשוב להבין את ממדי החלל ולבחור פריטים שיחמיאו זה לזה ויצרו מראה מאוזן ואוורירי.

אסלה מול הכניסה: האסלה לא צריכה להיות הדבר הראשון שבו נתקלים כשפותחים את הדלת. מקמו אותה מאחורי הדלת או הארון והשתדלו להצניע אותה.