אנשים מסודרים - אנחנו שונאים אותם. הכל אצלם כל כך מדויק ומוקפד ומושלם, הם יודעים בדיוק איפה כל דבר, מה המיקום המדויק של כל פריט בבית, והם מסוגלים לחסל ערימות של בלאגן כאילו זה במבה. אומרים שאי אפשר באמת ללמוד איך להיות מסודר כי כל אחד מאתנו נולד עם אופי כזה או אחר. אבל אם יש לכם נטייה טבעית לסדר וניקיון, ואתם עדיין רוצים ללמוד איך לסגור את הפינות הקטנות שמציקות לכם, הנה כמה דברים שיכולים לעזור לכם במשימה.

נייר ומוצריו: ישר למחזור!

1. קיבלתם דואר שאתם לא צריכים? עלון פרסומת מעצבן? הודעה בירוקרטית מיותרת? אל תניחו אותו בשום מקום – לכו ישר לפח המחזור ושימו אותו שם. כפי שנאמר, מהיד לפח.

2. אם יש ניר או דואר שדורש את המשך טיפולכם, טפלו בו מיד בלי לדחות – שלמו את החשבון עכשיו, חתמו לילד על האישור לבית הספר, לכו לקחת את הדואר הרשום.

 3. הגדירו מקום קבוע לדפים שצריכים אחסון, בין אם מיידי או קבוע. כמו למשל – סל או מעמד מיוחד במטבח, קלסר עם ניילונים, לוח מודעות. הכל רק כדי שלא סתם יישבו על הדלפק במטבח או קבורים על המקרר.

4. התייחסו לדפים של הילדים כמו דואר – אם זה דף מיותר, זרקו מיד לפח; אם מדובר בנייר שדורש טיפול, עשו זאת במקום; אם זה ציור או אמנות שתרצו לשמור, תלו או הכניסו לתיקייה.

A post shared by The Organized Home (@organized_home) on

 

מה אתם עושים עם בגד שלבשתם פעמיים? 

5. בגדים משומשים שנלבשו פעם או פעמיים, אבל עדיין לא צריכים כביסה, הם האויב הגדול ביותר של חדר מסודר – כי אין איפה לשים אותם. יש כאלו שלא עושים עניין, מקפלים ודוחפים שוב לארון. אבל לרוב, סופם של הבגדים הללו הוא להיזרק על הכיסא או על הרצפה. הפתרון הכי טוב: לייצר מקום תלייה במיוחד עבורם. למשל, ווי תליה מאחורי הדלת, מדפים, סולם דקורטיבי או מעמדים שמיועדים לבגדים.

A post shared by The Organized Home (@organized_home) on

לפני השינה: מנקים שולחן

6. שימו לב, רהיטים בעלי שטח פנים רחב הם האויב הכי גדול בבית; איפה הכי נוח לשים דברים באופן זמני ואז לשכוח? על הדלפק במטבח, השולחן בסלון, שולחן העבודה, שולחן האוכל וכן הלאה. לכן כדאי להכריז מראש עליהם מראש כמשטחים מועדים לפורענות עליהם אסור להניח עליהם בגדים, חפצים ושאר מרעין בשין.

בכל מה שקשור לפריטים שימושיים מהטבח או מחדר רחצה, כדאי ליצור כלל: מיד, אבל מיד, מחזירים אותם למקום, בלי תירוצים.

בכל מקרה, סגלו לעצמכם שגרה במסגרתה מדי ערב אתם "מנקים שולחן" ומפנים את כל המוקדים הבעייתים מחפצים ובגדים מיותרים. שננו לעצמכם, ברגע שתניחו דבר אחד אפילו רק לרגע במקום שבו הוא לא אמור להיות, סללתם את הדרך לדבר השני והשלישי. בהצלחה

A post shared by The Organized Home (@organized_home) on