באמצע הלילה הבחינה קלי הלפרן מכפר סבא במשהו מוזר תלוי על שמיכת פוך שהייתה מונחת בחדר השינה שלה. "בהתחלה זה נראה לי כמו עין", היא מספרת. אובדת עצות היא מיהרה לעלות פוסט לפייסבוק ובו כתבה: "אז לאחר שגיליתי את הדבר המפחיד הזה אני בחרדות נוראיות בעיקר אחרי שנודע לי שזה קן של משהו לא ידוע (דברים קטנים זזים בפנים)... אני מחפשת בהול מנקה למחר!!! הצילו!!!. אני רועדת". במקביל הזעיקה חברים והם הצליחו לתלוש את העצם המוזר מהשמיכה וגילו שהוא קשה כמו אבן.

במהלך הוצאתו של העצם מהבית הם הבחינו בתזוזות בפנים והניחו שמדובר בקן של בעל חיים כלשהו. למחרת קראה הלפרן למדביר, שאישר שאכן מדובר בקן של צרעות, בדק את החדר באופן יסודי כדי לבדוק שלא נותרו בו קנים וצרעות, וערך הדברה.

קן בבית (צילום: קלי הלפרן )
צילום: קלי הלפרן
קן בבית (צילום: קלי הלפרן )
צילום: קלי הלפרן
קן בבית (צילום: קלי הלפרן )
צילום: קלי הלפרן

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

"הקפידו להתקין רשתות בבית"

לאחר שנתקלנו בפוסט של הלפרן ונבהלנו כמעט כמוה, התקשרנו לדוד (דדי) לושקביץ מ"דדי הדברות" כדי לבדוק איך מונעים מצרעות להתנחל בבית ומה לעשות במקרה שמגלים קן. דבר ראשון דדי מרגיע אותנו שצרעות לא מעדיפות דווקא חדרי שינה. הן אוהבות מקומות מסתור כמו ארגזים של חלונות גלילה, ומעדיפות להיות בקרבת מים. לכן הן עלולות להתמקם בקרבת מזגנים, בעיקר אם בעת התקנת המזגן קדחו חורים ולא הקפידו לאטום אותם.

כדי למנוע היווצרות קן בבית דדי ממליץ להתקין רשתות עמידות ולאטום היטב פתחים מיותרים. "אם גיליתם קן", הוא מזהיר, "אל תנסו לטפל בו לבד. קראו למדביר עם רישיון הדברה בתוקף שמצויד במיגון מתאים ובחומרי הדברה". לגבי הדברה מונעת - לא רק נגד צרעות אלא גם נגד מזיקים אחרים - אומר דדי: "היום פחות אוהבים הדברה מונעת. מדביר צריך לבצע ניטור, לזהות שיש מזיק ולשתמש בטיפול המתאים".