תכף יבוא החורף ואנחנו נצטרך להיפרד מחלקים של המלתחה שלנו. סידור הארון בין העונות הוא הזדמנות נפלאה לעשות סדר ולהיפטר מבגדים שאין לנו עוד צורך בהם (לא להשליך, לתרום!) ולאמץ שיטות חדשות שיעזרו לנו לשמור על הבגדים.

לא כולנו מודעים לכך, אבל אנחנו אשמים בבלאי הגדול של הבגדים שלנו. התרגלנו ללבוש חולצות עונה אחת בלבד ולהשליך כי הן הרוסות מכביסה לא נכונה או מאחסון לא מתאים. הבלוגריות שלנו כבר הציעו בעבר איך לארגן נכון את הארון, נתנו לכם עצות טובות במיוחד איך לסדר את הארון לקראת החורף ולימדו אתכם איך תוכלו לנצל באופן מקסימלי את שטח הארון. הפעם אנחנו מביאים לכם שבע טעויות באחסון הבגדים שאסף אתר האפינגטון פוסט, ואת הדרכים לעשות את זה נכון.

עוד בערוץ עיצוב הבית:

הטעות הראשונה: שימוש בקולבים לא נכונים

כמו שלכל סיר יש מכסה, לכל בגד יש קולב ייעודי. רובנו מודעים לכך אבל משום מה אנחנו משתמשים באותו סוג לכל הבגדים. חבל. אנחנו משקיעים המון כסף בבגדים שלנו, כדאי שנשקיע בקולבים מתאימים וכך נאריך את חיי הבגדים האהובים. אם המקום בארון קטן, בחרו בקולבים דקים ושטוחים, בעיקר לפריטים הקלים. חליפות, לעומת זאת, צריכות קולבים חזקים ורחבים כדי לתמוך באזור הכתפיים של הז'קט ולמנוע ממנו לצנוח.

דרישות ניקיון, ג'ינסים על קולבים (צילום: foto76, Thinkstock)
יש סוגים שונים של קולבים. התאימו קולב לבגד | צילום: foto76, Thinkstock

הטעות השנייה: ארונות צפופים מדי

לרובנו אין חדר ארונות חלומי ועצום, שצעידה לתוכו נותנת תחושה של חנות בגדים. אבל תלייה של בגדים בצפיפות עלולה ליצור בהם קמטים אורכיים שיהיה קשה להיפטר מהם. חצי ס"מ מכל צד בין בגד לבגד, זהו מרחב המחיה הדרוש לבגדים כדי לא להתקמט ולהתבלות

אין תמונה
חלק תלוי, חלק מקופל

הטעות השלישית: לתלות סוודרים על קולב

הם פשוט כבדים מדי. כשתולים סוודרים הם נמשכים מטה, מתעוותים והופכים לא ראויים ללבישה. עדיף לקפל אותם, ואם ממש חייבים לתלות יש לקפל אותם לחצי כשהשרוולים כלפי פנים ולתלות על החלק התחתון של הקולב, כמו שתולים מכנסיים.

סוודר לפני (צילום: נועה יחיאלי)
אל תעשו את זה, חבל | צילום: נועה יחיאלי

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

הטעות הרביעית: תולים הכל

לא כל בגד צריך קולב. כמו סוודרים, גם שאר הבגדים מבדים אלסטיים לא אמורים להיות תלויים, אלא מקופלים היטב ומונחים זה על זה במדפי הארון. החזיות, למשל, צריכות להיות מסודרות במגירה באופן שלא מעוות אף חלק בהן.

סידור הארון, חזיות (צילום: Shutterstock)
הדרך המושלמת לאחסון חזיות | צילום: Shutterstock

הטעות החמישית: הזנחה של בגדים עונתיים

סוודרים ומעילים או בגדי ים ושמלות קיץ צריכים להיות מאוחסנים בזמן שלא משתמשים בהם. אבל קיפול גס יכול להשאיר עקבות מכוערים וקמטים שאי אפשר להיפטר מהם. את הסוודרים רצוי לגלגל בעדינות, ואת המעילים לרכז במקום אחד ולכסות בכותנה נושמת כדי שלא יצטבר בהם אבק. את שמלות הקיץ אין צורך לקפל אם הבדים עדינים ומתקמטים, אך גם כאן כיסוי יאריך את חייהן.

הטעות השישית: ניקוי יבש תכוף מדי

אנחנו מתים על ניקוי יבש, אך הוא מקצר את חיי הבגדים שלנו. לעיתים קרובות הברשה במברשת בגדים או ברולר דביק תסיר מהם את הסיבים והאבק ותחסוך את הטראומה שבניקוי יבש.

טריקים לבית, רולר לניקוי אבק (צילום: מתוך פליקר)
לפני שאתם רצים אל הניקוי היבש - נסו אותו | צילום: מתוך פליקר

הטעות השביעית: לאחסן בגדים בשקיות ניקוי יבש

כשאתם מביאים הביתה בגדים מניקוי יבש, הפשיטו את שקית הניילון והשליכו אותה. לאחר ניקוי יבש נשארת בבגדים מעט לחות ששקית הניילון לא מאפשרת לה להתייבש. הלחות הזאת, אם לא תעזוב את הבגד עשויה לגרום כתמי עובש וריח לא נעים, ולכן יש להניח לבגדים להתייבש ורק אז לכסות בבד כותנה נושם.

סידור הארון, ניקוי יבש (צילום: Shutterstock)
השקיות האלה לא טובות לבגדים שלכם | צילום: Shutterstock