מתביישים לחלוץ נעליים בחברה כי אתם חוששים שהריח הרע יתפזר באוויר? חוץ מההרגשה הלא נעימה, ריח רע בנעליים הוא סימן לבקטריה שכדאי לטפל בה. הרגליים שלנו נושאות את משקל גופנו יום יום ולחוצות שעות רבות בתוך הנעל הסגורה אשר סופגת את הזיעה, והתנאים האלו של חום ולחות אידאליים להתפתחות בקטריה.

החדשות הטובות הן שכמה פעולות לא מסובכות יכולות לסייע בנטרול הבקטריה ובמניעת הריחות. אספנו עבורכם את כל העצות, הטיפים והשיטות לנטרול ריח רע בדרגות חומרה שונות, ולמניעה עתידית של הבקטריה ואיתה הריח.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

החתול שלכם מעולם לא היה שימושי יותר

איך לא חשבנו על זה קודם? מלאו גרב ניילון בחצץ ריחני מנטרל ריחות שמיועד למצע של ארגז הצרכים של החתול, הכניסו לנעל והשאירו ללילה. החצץ שמיועד למצע ארגז הצרכים אמור לספוג את הרטיבות והריחות ולהשאיר את הבית רענן, יבצע את אותה פעולה בתוך הנעל שלכם.

חתול שוכב על הריצפה (צילום: thinkstock)
יכול להיות שהפתרון נמצא בארגז החול שלו | צילום: thinkstock

מסיבת תה

שימו 3-5 שקיות תה בכל נעל ללילה. יש הממליצים להשתמש בתיונים משומשים ומיובשים ויש הממליצים על חדשים. נסו שיטה אחת בנעל ימין ואת השנייה בשמאל והשוו מה עבד יותר טוב בבוקר. כמניעה, מומחים ממליצים להשרות את כפות הרגליים בתה, החומציות שבתה מכווצת נקבוביות ועוזרת למניעת הזעה בכפות הרגליים.

אבקת סודה לשתייה

פזרו קצת אבקת סודה לשתייה בנעל בלילה ובבוקר נערו אותה החוצה. אם הבעיה חוזרת חזרו על הפעולה לאורך כמה לילות.

תערובת מחוזקת

ערבבו אבקת סודה לשתייה, אבקת אפייה וקורנפלור בכמויות שוות, הכניסו לגרב כותנה ושימו בנעל ללילה.

שפריץ של חומץ

ערבבו חומץ לבן ומים בכמויות שוות בתוך בקבוק ספריי. השפריצו לתוך הנעל עד לספיגה מלאה וייבשו היטב.

מי עושה קפה?

הכניסו אבקת קפה שחור לגרב ושימו בנעל ללילה. הקפה ידוע כסופח ריחות.

נטרול ריחות, נעליים (צילום: thinkstock)
ילדים לא משקרים, ואם הם מגיבים כך - יש בעיה | צילום: thinkstock

שבבים של תקווה

אם אתם אוהבים בשר, אז בטח יש לכם שבבי עץ לעישון בשר ליד המנגל. מלאו גרב רגילה בשבבי העץ הריחניים, שימו בנעל ללילה ותריחו כמו חוטב עצים כל היום.

כמו טוסיק של תינוק

פדרו בנדיבות את הנעל בטלק תינוקות ונערו את הנעל לפיזור שווה. הכניסו את הנעל לשקית אטומה ושימו במקפיא ל-12-24 שעות. הקור הקיצוני יהרוג את הבקטריות והטלק יספוג את הלחות. למניעה ונטרול גידול הבקטריות פזרו טלק על הרגל עצמה ובגרב, הטלק יספוג את הזיעה ויעזור במניעת הבעיה.

כשהחיים נותנים לכם לימונים

קלפו את הקליפה מלימון או תפוז והכניסו לנעליים ללילה. החומרים האנטי בקטריאליים בפירות ההדר ימנעו התרבות של הבקטריות ויקטלו בקטריות קיימות.

נסו קצת אלכוהול

פתרון זה טוב עבור מקרים שבהם לא ניתן לשטוף את הנעליים. טבלו באלכוהול צמר גפן וכסו את תחתית הנעל בצמר הגפן הספוג ללילה. בבוקר הסירו ותנו לנעל להתייבש עד תום. האלכוהול קוטל בקטריות, מונע את התרבותן ומנטרל ריחות רעים. גם את כפות הרגליים אפשר לנקות עם האלכוהול עבור אותן פעולות מונעות.

סיבוב במכונה

פתרון שנשמע טריוויאלי אבל לא תמיד מיושם: מדי פעם כבסו את הנעליים שלכם. הכניסו כל נעל לציפית של כרית וקשרו, הכניסו למכונת כביסה עם כמה מגבות מסביב ולאחר מכן הכניסו גם למייבש.

טיפים לכביסה (צילום: amazon)
שמרו על נעליים נקיות | צילום: amazon
 

טבליות לשיניים תותבות

מלאו דלי במים, לכו לארון התרופות של סבתא וקחו חופן טבליות לניקוי שיניים תותבות, הכניסו את הנעליים לדלי וזרקו פנימה את הטבליות. הטבליות יתמוססו במים ויקטלו את הבקטריות. אחרי כעשר דקות הוציאו הנעליים וייבשו אותן.

אמצעי מניעה

אחרי שהצלחתם לסלק את הריח הרע כדאי להמשיך ולנקוט צעדים שימנעו היווצרות בקטריה וריחות לא נעימים. הנה כמה המלצות:

1. היגיינה: נקו את הרגליים שלכם. סבנו היטב את הרגליים כשאתם מתרחצים.

2. החליפו גרביים כל יום.

3. התאימו את המזונות שלכם והשתדלו להימנע ממזונות אשר גורמים להזעה מרובה כמו מזונות חריפים.

5. בחרו את הנעליים שלכם בתבונה. נעליים לא מאווררות מחומרים סינתטיים יגבירו היווצרות בקטריה וריחות לעומת נעליים מאווררות מבד או עור שיודעים לנשום.

6. החזיקו כמה זוגות נעליים ונעלו בכל יום אחרות. כך לנעליים יהיה זמן להתאוורר. לפעמים פשוט צריך לזרוק נעליים ישנות מדי.

אם כל הפתרונות לא מועילים, מומלץ לראות רופא עור, ואחרי שיטפל ברגל תוכלו להשתמש בפתרונות שהצענו כדי לוודא שלא תצטרכו לחזור אליו שוב.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק